Zobacz temat - [R45] Nawiew
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Nawiew

yagher - Nie Sty 11, 2009 14:43
Temat postu: [R45] Nawiew
Witam mam duzy problme z nawiewiem ..
bardzo slabo mi dmucha .. slychac ze wentylacja chodzi bardzo glosno a dmucha praktycznie minimlanie .. co to moze byc ?
filtr przeciwpylkowy? gdzie on sie znajduje w tym modelu?:)

zet-iks - Nie Sty 11, 2009 14:53

U mnie w 45 ale z silnikiem 1.6 jest za schowkiem w kabinie. Tak samo jak w chyba w kazdym 200/400/45/25 takze na bank u Ciebie również tam się znajduje. Zresztą było to omawiane nie raz masz gdzieś nawet dokładne instrukcje jak się tam dostyać, żeby go wymienić.

A bardzo prawdopodobne, że to właśnie wina filtra. Jakoś dziwnie jest to skonstruowane w tych autach.... najpierw jest wentylator, a potem filtr, więc wszystkie śmieci osadzaja się na wentylatorze... we wszystkich poprzednich autach miałem odwotnie i nie było problemu...
Jak kupiłem auto, to od razu zajrzałem do filtra i na wiatraku dmuchawy miałem tyle śmieci i liści, że starczyłoby na gniazda dla dwóch bocianów :mrgreen:


P.S Acha ja mam wersje z klimatyzacją, nie wiem jak Ty ale to chyba nie powinno być różnicy...

yagher - Nie Sty 11, 2009 18:11

no tez mam klime ..
tzn ze musze zdjac jakos oslony od slochwka gdzie siedzi pasazer i przeczyscic?

BoloSr - Nie Sty 11, 2009 18:13

yagher napisał/a:
no tez mam klime ..
tzn ze musze zdjac jakos oslony od slochwka gdzie siedzi pasazer i przeczyscic?


dokladnie poszukaj manuala na sronie klubowej bo tam to chyba bylo od r200 jezeli dobrze pamitam ale to sie niczym nie rozni od r45 :)

magneto - Nie Sty 11, 2009 18:18

yagher napisał/a:
tzn ze musze zdjac jakos oslony od slochwka gdzie siedzi pasazer i przeczyscic

to są dwie śrubki i cala klapka schowka wychodzi. tego sie nie czyści tylko kupuje nowy :smile:

yagher - Nie Sty 11, 2009 18:52

dzieki znalazlem bardziej szczegolowy opis na forum i na czasie sie zajme za ten temat:)