Zobacz temat - [seria L] Co ile kilometrów wymienialiście rozrząd ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [seria L] Co ile kilometrów wymienialiście rozrząd ?

xxxgrze - Wto Sty 13, 2009 21:42
Temat postu: [seria L] Co ile kilometrów wymienialiście rozrząd ?
Jak w temacie.

Teoretycznie co 60 000 km (strasznie często :roll: ) lub co 5 lat. A jak w rzeczywistości :?:

BoloSr - Wto Sty 13, 2009 21:47
Temat postu: Re: [seria L] Co ile kilometrów wymienialiście rozrząd ?
xxxgrze napisał/a:
Jak w temacie.

Teoretycznie co 60 000 km (strasznie często :roll: ) lub co 5 lat. A jak w rzeczywistości :?:


jak nie zrobisz taiego przebiegu to co 5 lat a jak robis ztaki przebieg w ciagu 3 lat to bym robil co 4 lata dla swietgo spokoju :)

Brt - Wto Sty 13, 2009 21:58

xxxgrze, a czego wiecej robisz ?? miasto i krótkie odcinki, czy przewaga trasy ?? Jeśli trasa, to spokojnie mozna przeciągnać wymianę --- miasto częste odpalania itp bardziej obciążają pasek o ile mi wiadomo.
Osobiście własnie mijam termin wymiany (jakieś 65kkm zrobiłem - jakieś 3,5 roku) i odrobinę przeciągnę, ale nie za długo. Niestety pasek dostał kiedyś troche oleum z uszczelniacza i pewnie nie poprawiło to jego żywotności, dlatego szykuję się na wymianę wiosną. Przy suchym pasku pewnie bym tak do 80 kkm przeciągnął.

xxxgrze - Wto Sty 13, 2009 22:13

Brt napisał/a:
xxxgrze, a czego wiecej robisz ?? miasto i krótkie odcinki, czy przewaga trasy ?? Jeśli trasa, to spokojnie mozna przeciągnać wymianę --- miasto częste odpalania itp bardziej obciążają pasek o ile mi wiadomo.
Osobiście własnie mijam termin wymiany (jakieś 65kkm zrobiłem - jakieś 3,5 roku) i odrobinę przeciągnę, ale nie za długo. Niestety pasek dostał kiedyś troche oleum z uszczelniacza i pewnie nie poprawiło to jego żywotności, dlatego szykuję się na wymianę wiosną. Przy suchym pasku pewnie bym tak do 80 kkm przeciągnął.


Jeżdżę głównie po mieście (chociaż są to odcinki po trzydzieści-pare kilometrów :wink: )
60 000 kilometrów stuknie mu za 1 000 kilometrów, a pod koniec października Roverek skończy cztery lata.

Tak się zastanawiam czy robić wymianę już teraz :?: czy mogę poczekać jeszcze z 10 000 kilometrów :?:

Brt - Wto Sty 13, 2009 22:15

myślę, że spokojnie do jesieni możesz pośmigać :ok:
Skiba - Wto Sty 13, 2009 23:06

60 000 jest z jakiegoś powodu .. i jeżeli ktoś to na tyle wyliczył, to musiał mieć ku temu jakiś powód ;) :P
xxxgrze - Sro Sty 14, 2009 00:56

Skiba napisał/a:
60 000 jest z jakiegoś powodu .. i jeżeli ktoś to na tyle wyliczył, to musiał mieć ku temu jakiś powód ;) :P


Bardzo konstruktywna odpowiedź. :???: W stylu wujka dobra rada i pana pouczającego. :/ Moje pytanie (przypominam) brzmiało: "Co ile kilometrów wymienialiście rozrząd ?"

oprawca_1978 - Sro Sty 14, 2009 07:53

Ja w swoim Poldoroverze mam pasek zmieniony ostatnio w 2002 roku, samochód miał wtedy 40parę tys km przebiegu. Teraz, po ponad sześciu latach, ma nakręcone 156 kkm, czyli przekulałem na nim ponad 110 kkm. Źle nie wygląda, co jakiś czas go sprawdzam (naciąg i wyciągnięcie paska, tj. poprawność pokrywania się znaków ustawczych na kole pasowym i kołach wałków.) Trzyma się całkiem, całkiem, uciskam mu zęby we wszystkie strony i sprawdzam pas główny.
Znam Vectrę 1.6 z 1991 z przebiegiem 360 kkm i paskiem nigdy nie zmienianym. Aż sam się dziwię..

Mam już nowy pasek i pompę, ale jakoś nie mogę się do tego zabrać.. Zimno.

Krzysi3k - Sro Sty 14, 2009 08:06

Ja wymieniałem w swojej 25-tce po 5 latach - w 2007 roku. Było wtedy około 65 tys. km.
Skiba - Sro Sty 14, 2009 12:07

xxxgrze napisał/a:
Co ile kilometrów wymienialiście rozrząd ?[/b]"


Ja wymieniłem zaraz po zakupie i zamierzam zmienić przy 60 000 km (+/- 1 tyś). Nie zamierzam przeciągać o nie wiadomo ile, zawsze uwazałem, że lepiej dmuchac na zimne ... ;)

maniaq - Sro Sty 14, 2009 12:12

Skiba napisał/a:
zawsze uwarzałem, że lepiej dmuchac na zimne ... ;)


ja tez uwaŻam , ze nie ma co przeciagac, oszczednosc moze byc pozorna. zerwanie paska wiecej kosztuje niz jego zrobienie ;)

ja zrobilem po zakupie , przy licznikowym (!) 55 k km, ale realnego nigdy sie nie dowiem ;) moze to realny, a moze nie

Remigiusz - Sro Sty 14, 2009 14:42

No ja rozmawiałem z ostatnio z moim mechanikiem to mi mówił ze przy rozrządu z nie orig. części Rovera max. 80.000km można śmigać :sad:

Np. w Haynes tez pisze ze przy 60.000km wymienić jak się dużo jeździ na krótkich odcinkach typu miasto. Niemcy z forum np. twierdza ze spokojnie 100.000km można zrobić :?: :???:

Ja wymieniłem ostatni raz nie cale 2 lata temu przy 122.000km i mam od wczoraj juz 180.000 km na liczniku :mrgreen: Z tego może 20% przejechane na odcinku miasta resztę trasa oraz autostrada :wink:

Wiec w lutym jak będę miał czas to się zabiorę za wymianę rozrządu bo wole mieć spokojna głowę :smile:

nowik1982 - Czw Sty 15, 2009 19:43

Witam.W moim R rozrząd wymieniałem pierwszy raz po 85tys. Od tej wymiany nakulałem już ponad 100tys. i na wiosnę robię wymianę.Dodam że 95% kilometrów to traska. :smile: