Zobacz temat - [R75] Czujnik ABS zamienniki?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik ABS zamienniki?

sknerko - Nie Sty 18, 2009 10:31
Temat postu: [R75] Czujnik ABS zamienniki?
Mam takie pytanko, czy do R75 pasują tylko czujniki ABS dedykowane do rovera czy równiez z innych aut? bo jak patrzę to np. do bmw sa tańsze i przyszło mi do głowy że może można by użyć czujniki z "Bumki".
Zukowaty - Nie Sty 18, 2009 13:48

Ogladalem te od E39 i inaczej wygladaja. Przod jest moowany przez 2 otwory.Tylu nie wyciagalem u siebie to Ci nie powiem.
witgut - Pią Lut 06, 2009 19:54

W swoim R75 CDT 2000r, miałem problem z czujnikiem,po odkręceniu koła okazało się, że jest przetarty kabelek od czujnika, a na czujniku opis BMW, jakieś symbole (nie notowałem bo nie musiałem wymieniać, wystarczyło polutować) i producent Siemens.
MUSISZ SPRAWDZIĆ co masz.
Powodzenia

blue827 - Pią Lut 06, 2009 22:23

Ja właśnie do swojego roverka zaadaptowałem czujnik od BMW, kosztował 100zł, podczas gdy oryginał tylny do roverka kosztuje > 600 zł !! Planuje napisać o tym posta informującego ale narazie jeszcze zawcześnie bo dopiero dzisiaj go zamontowałem i narazie to wiem tylko że lampka abs już gaśnie po odpaleniu autka.
Kabel musiałem przedłużać więc trzeba być na to przygotowanym, ale jeśli okaże się że będzie działał to gra warta świeczki.

kupowałem od tego użytkownika z allegro sondylambdapl , wysłałem mu zdjęcia swojego staregp czujnika i dobrał mi od bmw.

sknerko - Pią Lut 06, 2009 22:36

i o takie porady chodziło :ok2: chociaż miło by było gdyby ktoś z R75 poeksperymentował, ale dam pomógł bo o to chodzi. :idea: dzięki za zainteresowanie tematem
AndrewS - Pią Lut 06, 2009 22:50

no wlasnie mialem pisac ze wlasciciele R75 nie maja co marudzic na ceny, sprawdzicie ile kosztuje czujnik do R800 :shock:

blue827 napisał/a:
abs już gaśnie po odpaleniu autka.


yyy, u mnie gasnie po kilku sekundach na przekreconym zaplonie, bez odpalania silnika

blue827 napisał/a:
a właśnie do swojego roverka zaadaptowałem czujnik od BMW, kosztował 100zł


Senn ma chyba zaadoptowany od R400 :roll:

w R800 sa firmy bosch

PD - Pią Lut 06, 2009 23:21

mi sie przetarl przewod i zlutowalem ale pozniej padl calkiem
ogoolnie kupilem zamiennik z HELLA za 150zl(intercars) i dziala bez zarzutu i do tej pory
pozdrawiam

Senn - Pią Lut 06, 2009 23:24

Tak jest. Mam czujnik od R400 na prawym przednim kole. Pasuje jak ulał :) , łącznie z wtyczka itp. Trzebabylo tylko przeniesc blaszana prowadnice z oryginalu. Czujnik idealnie wszedl w oryginalny aluminiowy profil.
sknerko - Pią Lut 06, 2009 23:29

PD napisał/a:
ogoolnie kupilem zamiennik z HELLA za 150zl(intercars) i dziala bez zarzutu i do tej pory

O Hella wiem ale z Bumy są za 70-90 pln to ok połowa ceny Hella tak że było by miło za jedną Helle mieć dwa od BMW

PD - Nie Lut 08, 2009 19:15

no niby tak ale jakby na to nie patrzac te czujniki na szczescie nie psuja sie tak nagminnie
takze raz na jakis czas mozna wydac te 150;]
pozdrawiam

kris-tofer - Sro Lut 10, 2010 15:37

sknerko, jak już coś zdziałasz z podmianą czujnika z bejcy to napisz, bo też się zmagam z tym tematem, a przez ten czujnik nie działa mi tempomat, więc jakby co to bardzo mi pomożesz :)

[ Dodano: Sro Lut 10, 2010 15:37 ]
tak na zdrowy rozum to zasada działania tych czujników czy to od BMW czy R. powinna być ta sama, aby tylko w otwór wszedł i miał takie same wymiary? w razie co można zaryzykować i kupić, jakby się nie nadawał to można go dalej pogonić na allegro...

apples - Sro Lut 10, 2010 15:48

Długość czujnika Rovera 1125 i z tym możne być problem. Tak samo jest z czujnikiem klocków.
kris-tofer - Sro Lut 10, 2010 15:51

zawsze kabelek można przedłużyć, szczególnie za końcówką wchodzącą w układ elektryczny samochodu, dwa małe kabelki można ciachnąć chyba i przedłużyć???
apples - Sro Lut 10, 2010 15:53

Nie wiem. Jeżeli można to podejdzie raczej od BMW E46.
kris-tofer - Sro Lut 10, 2010 15:56

a jakie macie pomysły na wyciągnięcie starych czujników? ja kilka dni dłubałem przy swoich czujnikach abs i nie chcą wyleźć, kruszą się tylko... rozwiercić? ale można coś uszkodzić, choćby pierścień magnetyczny?
apples - Sro Lut 10, 2010 16:26

Odczytajcie numery z czujnika lub pogadajcie z domel-x być możne ma wyciągnięty. :wink:
zetkaii - Czw Lut 11, 2010 12:38

Wiem że być może nie to forum ale sprawa dotyczy tematu więc, gdyby kogoś interesował czujnik do przedniego koła R75 to mam takowy używany. Zakupiłem na allegro ponieważ zaświeciła mi się kontrolka i przestał działać prędkościomierz. Zanim jednak czujnik dotarł zdjąłem koło i okazało się, że mój jest przetarty więc go polutowałem i działa a ten który kupiłem leży nieużywany. Oddam za 100zł (oryginalny Siemens).

Kontakt: fpbzetka@poczta.fm lub 503-54-00-33

PS. Ponieważ czujnik nie był przeze mnie montowany w razie gdyby był niesprawny oczywiście jest możliwość zwrotu. Piszę to na wszelki wypadek gdyż sprzedający u którego kupiłem zapewniał że czujnik pochodzi z demontażu anglika i jest 100% sprawny no ale różnie to z tym allegro bywa.

Pozdrawiam

kasjopea - Czw Lut 11, 2010 15:22

zetkaii, napisz ogłoszenie w dziale sprzedam części.
witgut - Czw Lut 11, 2010 21:09

Aby wyjąć czujnik ABS dobrze użyć płaskiego klucza 14 aby go poluzować, spróbuj obracać czujnik na boki po około 10 stopni (nie dookoła). Oczywiście dodatkowo WD lub inny tego typu specyfik. pozdrawiam
Ps Przewód czujnika abs na zdjęciu okręcony taśmą izolacyjną, bo był lutowany.

Kris - Pią Lut 12, 2010 09:29

Pytanko :)

Jak zdiagnozować który czujnik jest walnięty nie podłączając samochodu do komputera?

U mnie czujnik szwankuje przy temperaturze powyżej zera :shock: :shock: :grin: :grin: jak jest mróz dziala bez problemu :mrgreen: niezłe jaja.

Markzo - Pią Lut 12, 2010 09:55

jeśli działa CI prędkościomierz to lewy, jak nie działa to prawy :D mowa o przodzie :P
Kris - Pią Lut 12, 2010 10:19

Markzo napisał/a:
jeśli działa CI prędkościomierz to lewy, jak nie działa to prawy :D mowa o przodzie :P


No to pięknie, kiedyś prędkościomierz wskazał mi zero, i rzeczywiście przetarł się kabelek od prawego - naprawilem i działa. Czyli można wnioskować że uszkodzenie prawego zawsze będzie się objawialo świecącą lampką i leżącą wskazówką od prędkosciomierza?

SeniorA - Pią Lut 12, 2010 11:14

Kris napisał/a:
Jak zdiagnozować który czujnik jest walnięty nie podłączając samochodu do komputera?
po tym który układ przestaje działać , co sygnalizują lampki kontrolne a także jaka jest konfiguracja sygnalizacji np. świeci ABS i ETC , albo świeci tylko ETC, nie działa nawigacja , nie działa prędkościomierz lub świeci tylko ABS itd. Wszystkie czujniki kontrolują prędkość auta i wysyłają sygnały do modulatora ABS , który obsługuje odpowiednie odbiorniki i układy auta. Każdy czujnik odpowiada za co innego.

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 10:26 ]
Kris napisał/a:
można wnioskować że uszkodzenie prawego zawsze będzie się objawialo świecącą lampką i leżącą wskazówką od prędkosciomierza?
tak

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 11:14 ]
Markzo napisał/a:
jeśli działa CI prędkościomierz to lewy, jak nie działa to prawy :D mowa o przodzie :P
nie do końca tak , bo w tym przypadku może być każdy z trzech pozostałych , nie można rozpatrywać tylko przodu.
Żeby to był lewy przód , musiał by nie działać tempomat , ETC i układ sterowania ECM podczas jazdy po wyboistej , nierównej drodze .

Markzo - Pią Lut 12, 2010 11:55

SeniorA do Twojej wiedzy mi daaaalekkkoooo, pisze tylko to co sam zauważyłem - przetarł się kabel od lewego czujnika z przodu to desu zabrało ABS i TC, poza naprawie kabelka wszystko wróciło do normy, Zukowaty mówił, że jakby mi licznik nie działał to na bank prawy przód ;)
SeniorA - Pią Lut 12, 2010 12:29

Markzo, ja nie krytykuję tego co napisałeś ( każda opinia jest ważna ), tylko uściślam, żeby informacja w tym temacie była szersza.
maciejk1980 - Nie Lis 08, 2015 22:06

a jak jest z zamiennikami z allegro w cenie do 50zl za przednie, w jednym nawet pisze, "nie chinskie podroby" padl mi lewy przod, firmy takie jak NTY LTD, GETZ, GETZE, i jakis szwedzki GH wszyscy niemal daja gwarancje 12 miesiecy minimum, czy ktos mial juz czujnik ktorej kolwiek z tych firm???
Micros - Pon Lis 09, 2015 01:11

NTY wygląda i działa jak oryginał, wymieniałem 3 tyg temu. Kupowałem tu http://allegro.pl/show_item.php?item=5357878368
maciejk1980 - Pon Lis 09, 2015 14:57

dzieki zamowilem :) moze wkoncu tempomat zacznie dzialac, nawet jak nie wywalalo swiatelka ABS to nie dzialal, ale najpierw gaslo ABS po zapalonie, potem dopiero po paru sekundach po odpaleniu, a na koncu stala kontrolka ABS, mam nadzieje ze to rozwiaze i problem tempomatu.