Zobacz temat - [R220SD 97r] Kupilem Roverka 220 SD
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SD 97r] Kupilem Roverka 220 SD

xmen38 - Nie Sty 25, 2009 19:52
Temat postu: [R220SD 97r] Kupilem Roverka 220 SD
Witam
Dzis kupilem Roverka 220 SD 1997r. co polecacie w nim wymienic ?

azor77 - Nie Sty 25, 2009 19:57

Witamy

Polecamy przejrzeć forum. Jest wiele takich tematów :wink:

SeevS - Nie Sty 25, 2009 19:58

paski i olej to chyba podstawa, ja sam leje jedynie oryginalny angielski olej do rovera. A jeśli reszta części jest w dobrym stanie to po co inwestować. Zajrzyj do jakiegoś mechanika wszystko Ci dokładnie powie w jakim jest stanie.
xmen38 - Nie Sty 25, 2009 20:54

To mam jeszcze pare pytan


Jak powinien zachowywac sie silnik ( jakie obroty itp) ?
Jak sprawdzic Turbine?
Gdzie powinna znajdowac sie pompa ABS


Zauważylem brak kontrolki swiatel na desce (brak podswietlenia po wlaczeniu swiatel)
jak mozna rozwiazac ten problem?


pozdro i dzieki za odp.

ywis - Nie Sty 25, 2009 21:15

xmen38 napisał/a:
Jak powinien zachowywac sie silnik ( jakie obroty itp) ?



Normalnie, jakieś problemy masz z obrotami, że pytasz? Skacze?
Po zakupie pierwsze co powinieneś zrobić to wymienić w nim oleje i płyny, klocki hamulcowe (u mnie podstawa jedna z wielu), paski, wymiana rozrządu dla świętego spokoju i lub przynajmniej samego paska jeśli nie chcesz się wykosztować... No i jak jeszcze coś sobie przypomnę, to dodam.

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 21:17 ]
xmen38 napisał/a:
Zauważylem brak kontrolki swiatel na desce (brak podswietlenia po wlaczeniu swiatel)
jak mozna rozwiazac ten problem?



To brak kontrolki czy podświetlenia całej deski podczas gdy masz załączone światła, bo to różnica. Kontrolki włączonych świateł nie ma w R200.

xmen38 - Nie Sty 25, 2009 21:40

W knidze mam pokazana kontrolke informujaca o zapaleniu swiatel , miedzy kierunkowskazami.
krzysztof_ns - Nie Sty 25, 2009 23:22

to kontrolka od swaitel dlugich...co do obrotow, niech oslucha go mechanik dobry, ma ladnie klekotac - miarowo, niech sprawdzi cisnienie i oslucha bacznie: )...co do turbiny, jesli ladnie swiszcze (cicho: ) jesli ciagnie i puchna weze jak nalezy, nie leje i nie cieknie - to nie martwic sie na zapas o dbac o nia jak o kobiete: )...polecam moje posty - mysle ze wiele Ci ulatwia i mam nadzieje rozwieja wiele watpliwosci - zaczynajc mialem podobne dylematy, pozdrawiam: )
kadzaf - Pon Sty 26, 2009 19:44

dobrze zainteresowac sie wymiana płynów oraz pasków (ewentualnie równiez rolek).Jesli nie jestes pewnien czy w odpowiednim czasie były wymieniane :wink:
xmen38 - Pon Sty 26, 2009 19:44

Wielkie dzieki panowie za pomoc


pozdro