Zobacz temat - [R416] Obcierają klocki hamulcowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Obcierają klocki hamulcowe

darku1973 - Czw Sty 29, 2009 21:10
Temat postu: [R416] Obcierają klocki hamulcowe
Witam ponownie!
mam jeszcze jedno pytanko przy lekkim toczeniu się samochodu słychać z przodu piszczenie klocków hamulcowych po naciśnięciu pedała hamulca przestaje piszczeć przy szybszej jeździe jest już normalnie klocki i Tarcze widać że były wymieniane i są grube czy ktoś się spotkał z czymś takim (tak jak by nie odbijały za każdym razem klocki)

Lechos - Czw Sty 29, 2009 21:15

Musisz to rozebrac,wyczyscic i na koniec nasmarowac (oczywiscie pomijajac klocki) z naciskiem na sruby plywajace, bo lubia sie zatrzec. Poprostu klocek nie odbija dobrze od tarczy i trze po niej.
radek8333 - Czw Sty 29, 2009 21:17
Temat postu: Re: [Rover 416] obcieraja klocki hamulcowe
Ja miałem coś podobnego w aucie służbowym,co do czego wyszło że szef kupił jakiejś lipnej firmy klocki,zmieniłem je na trochę bardziej znanych producentów i automatycznie kończyło się popiskiwanie,ale równie dobrze trzeba będzie przeczyścić cylinderek i prowadzenie klocków!
darku1973 - Czw Sty 29, 2009 21:23

bardzo dziękuję! tak myślałem że się zabrudziły od pyłu jutro je przeczyszczę i przesmaruję, zobaczymy czy się poprawi jazda :wink: a pro po tez słyszałem że jak są za twarde klocki to lubią piszczeć podczas jazdy nie wspominając już o hamowaniu
radek8333 - Czw Sty 29, 2009 21:30

darku1973 napisał/a:
a pro po tez słyszałem że jak są za twarde klocki to lubią piszczeć podczas jazdy nie wspominając już o hamowaniu


No właśnie to miałem na mysli :mrgreen: :mrgreen:

gpredki - Czw Sty 29, 2009 21:43

darku1973 napisał/a:
bardzo dziękuję! tak myślałem że się zabrudziły od pyłu jutro je przeczyszczę i przesmaruję, zobaczymy czy się poprawi jazda :wink: a pro po tez słyszałem że jak są za twarde klocki to lubią piszczeć podczas jazdy nie wspominając już o hamowaniu


W czasie jazdy nie powinny piszczec :) Przy lekkim hamowaniu moga.

paput - Wto Mar 03, 2009 12:46

Miałem to samo w swoim 416. Winne są śruby po których porusza się zacisk. Trzeba je nasmarować bo moje były zardzewiałe. Przy okazji wymieniłem tarcze i klocki bo niestety to ze klocki nie odbijały doprowadziło do uszkodzenia tarcz nie dało się już ich przetoczyć.