Zobacz temat - [R216Si 97r.] Nie mogę uruchomić silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216Si 97r.] Nie mogę uruchomić silnika

misczwa - Wto Lut 03, 2009 22:50
Temat postu: [R216Si 97r.] Nie mogę uruchomić silnika
Witam
Jak w temacie, dramat. Wczoraj jezdzilem troche po szybko marznacej breji - w anglii chyba nie mają pługów... Wieczorem zaparkowałem auto, mrozik był może z -2. Pare godzin pozniej probuje go odpalić i cisza, kompletna, żadnego dzwieku. 3-4 próby, nic, za 5 pyk i odpalił jak gdyby nigdy nic.
Dziś rano wsiadam do auta, przekrecam kluczyk i jest to samo, wita mnie głucha cisza, słychać tylko jak cyka jakiś przekaźnik ale rozrusznik nie kręci, cisza. Auto stało cały dzień, wieczorem po pracy wsiadam, przekrecam kluczyk i pyk... znowu odpala za pierwszym razem, tak jak zawsze. Pare godzin pozniej wybralem sie na zakupy, po 15 minuta wychodze ze sklepu i co - wita mnie martw cisza. Zero jakiekolwiek reakcji na przekrecenie kluczyka, kontrolki sie swiecą, przekanik cyknie i to tyle, rozrusznik nie kreci. Auto stoi i zamarza pod sklepem.
Jakiś pomysł co się mogło stać?? Akumulator jest nowy, ma moze miesiąc, nigdy wczesniej nie mialem klopotów z odpaleniem silnika.

sTERYD - Sro Lut 04, 2009 02:35

skoro za któryms raze łapie, to albo przekaźnik stacyjki, albo automat rozrusznika... ewentualnie po prostu luźna wsówka na automacie ;)
sprawdź, czy jak nie kręci, to na wsówkę podawane jest napięcie... :hm:

misczwa - Sro Lut 04, 2009 18:49

Z pewnoscią gdzieś brakuje styku. Dzisiaj było to samo, 20 kręceń i cisza, za 21 pyk i pali jak złoto.


sTERYD napisał/a:
...albo przekaźnik stacyjki, albo automat rozrusznika... ewentualnie po prostu luźna wsówka na automacie ;)
sprawdź, czy jak nie kręci, to na wsówkę podawane jest napięcie... :hm:


bliższe namiary gdzie mam szukać tych usterek? musze się dobrać do stacyjki? pogrzebać w konkretnym miejscu pod maską? Nie jestem mechanikiem samochodowym.. ale lubie rozbierać ;)

sTERYD - Sro Lut 04, 2009 19:47

zerknij tu:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=466
to jest z przodu silnika po lewej stronie, interesuje Cię wsuwka oznaczona literką A :cool:

misczwa - Pią Lut 13, 2009 00:38

Brak dostępu do netu zawiesił moje wołania o pomoc ;)
Trop był właściwy, rzeczywiście problem leżał w rozruszniku - szczotki się zawieszały. Czyszczenie i konserwacja pomogły, teraz odpala bez zarzutu.
Wątek do zamknięcia, pozdrawiam innych szczęśliwców ktorych spotkało to samo ;)