Zobacz temat - [R45] Problem z ogrzewaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Problem z ogrzewaniem

Kaktus511 - Sro Lut 04, 2009 14:01
Temat postu: [R45] Problem z ogrzewaniem
Brak nawiewu ciepłego powietrza! Od jakiegoś czasu ogrzewanie działało coraz gorzej, wczoraj odmówiło całkowicie posłuszeństwa. Kombinowałem z różnymi ustawieniami pokręteł ale to nie pomaga! Co może być tego przyczyną? I jak to naprawić! Proszę o pomoc! Jestem zdesperowany szyby zaparowane, przednia nie odmarza, no i jeżdżę z okienkiem jak wizjer w czołgu!
Alan4523 - Sro Lut 04, 2009 14:19

Sprawdzałeś ostatnio płyn w zbiorniczku wyrównawczym?jak za mało to będzie grzało na wyższych obrotach silnika a potem sie zapowietrzy i przestanie grzać
qlesh - Sro Lut 04, 2009 14:21

hm.....miałem ten sam problem....no cóż warto poszukać na forum(co zresztą i tak Ci jeszcze użytkownicy forum wypomną :mrgreen: )

a więc:

jeżeli(bo tego nie podałeś) chodzi tylko o dmuchawy to wina zazwyczaj leży po stronie rezystorów

jeżeli dmucha ale zimnym to przyczyn może być kilka od najprostszej jaka jest spotykana w chyba 90% przypadków(w tym w moim) sprawdź poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym. jeżeli jest za mało masz już odpowiedź, brak borygo brak ciepła :roll: więc należy dolać bądź wymienić( u mnie to kosztowało z robocizna i odpowietrzaniem łącznie 65 zł)
Jest tak naprawdę jeszcze kilka przyczyn mniej lub częściej spotykanych jak zasyfiona nagrzewnica, pęknięta linka, czy w skrajnym i nie miłym przypadku HGF.


Ale tak jak pisałem wcześniej WSZYSTKO w tym temacie znajdziesz w opcji "SZUKAJ" forum roverków.

[ Dodano: Sro Lut 04, 2009 14:22 ]
Alan4523 napisał/a:
Sprawdzałeś ostatnio płyn w zbiorniczku wyrównawczym?jak za mało to będzie grzało na wyższych obrotach silnika a potem sie zapowietrzy i przestanie grzać



cholera wyprzedziłeś mnie jak skrobałem swojego posta :cry: :razz:

Kaktus511 - Czw Lut 05, 2009 15:29
Temat postu: już działa!
Brakło płynu, uzupełniłem i wszystko pyka jak nalezy, teraz mam nastawione na pół gwizdka a i tak ledwo idzie wytrzymać, tak grzeje! Dzieki za pomoc!!!
snake0908 - Czw Lut 05, 2009 15:35

Kaktus511 napisał/a:
Brakło płynu, uzupełniłem i wszystko pyka jak nalezy, teraz mam nastawione na pół gwizdka a i tak ledwo idzie wytrzymać, tak grzeje! Dzieki za pomoc!!!


Witam

No wszystko fajnie, tylko teraz powinienes sie zastanowic dlaczego tego plynu ubylo. Jest to uklad zamkniety, takze plynu nie powinno ubywac. Radze ci poszukac nieszczelnosci. pozdrawiam