Zobacz temat - [R620] Wskażźik poziomu paliwa poszedł w dół ??!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wskażźik poziomu paliwa poszedł w dół ??!!

maG_xx - Czw Lut 05, 2009 18:04
Temat postu: [R620] Wskażźik poziomu paliwa poszedł w dół ??!!
Witam , mam problem ze wskaźnikiem od paliwa. Otóż wracałem dzisiaj od mechanika ktory konserwował mi od środka nadkola ponieważ miałem wilgoć straszną w bagażniku. gdy jechałem do domu zauważyłem ze wskazówka od poziomu paliwa zaczyna spadac w dół, od mechanika mialem jakies 4 km do domu gdy dojechałem do domu opadła juz całkowicie za czerwone pole, a mam jakies 50 litrów benzyny w zbiorniku. Teraz pytanie dlaczego tak sie stało i co mam zacząć rozbierać ?? :)
faecd - Czw Lut 05, 2009 18:47

moj kolega tez ma 620 ale diesla i tez raz mial taka przypadlosc i wiesz co?....nic nie zrobil:) wjechal na autostrade, rozprzedzil sie do 120, autostrada aurat byla z gorki, potem pod gorke wiec wkazowka poswirowala troche do gory w dol i potem wrocil do domu i wszystko dziala:)


ja bym na Twoim miejscu porzadnie obtrzasal autem i poszarzowal nim troche:) a noz widelec sie samouzdrowi:D

maG_xx - Pią Lut 06, 2009 08:06

teraz widze chodzi od polowy zbiornika do dołu. Wyjołem tapicerke z bagażnika tam jest taki dekielek wykreciłem 3 srubki była taka złaczka wypiołem spiołem jeszcze raz ale nie pomogło.
faecd - Pią Lut 06, 2009 08:28

hmmmm moze sie plywak zkiepscil w baku albo w kokpicie cos z ta wskazowka jest nie tak:/ ciezka sprawa
maG_xx - Pią Lut 06, 2009 08:39

cieżka, nie wiadomo gdzie węszyć ... i gdzie rece włożyć. Do baku to mi sie nie chce zaglądać, bo trzeba cały układ wydechowy wypinać ! mi to wyglada tak jak by nie masowało coś ale gdzie ?
maciej - Pią Lut 06, 2009 08:55

Eee... Jak już doszedłeś do zbiornika, to miernik elektryczny w dłoń i będzie wiadomo, czy to czujnik w zbiorniku.

Jak nie chcesz błądzić po omacku, to http://hondaaccord.strefa.pl -> Instrukcje i do dzieła, jest instrukcja po polsku.

NEOSSS - Pią Lut 06, 2009 11:08

maG_xx, czujnik poziomu paliwa w baku...
maG_xx - Pią Lut 06, 2009 11:12

tak sie zastanawiam czy jak w bagażniku wyciągnę ten dekielek co jest przykręcany na trzy śrubki to jest dostęp do pompki czy do pływaka ? kiedyś jak wyciągałem bak, to widać było ze z jednej strony cos jest i po drugiej baku ale do tego grugiego (tj. chyba pompki) nie ma juz dostępu od srodka auta. Czujnikiem wyłapie gdzie nie masuje ?
NEOSSS - Pią Lut 06, 2009 11:16

maG_xx, pod dekielkiem jest plywak
maG_xx - Pią Lut 06, 2009 14:31

postanowiłem go troche przegonić , mam gaz przełączyłem na benzyne i prezjechałem 5 km, i wskazówka sie podniosła do poprzedniego poziomu :) postukałem jeszcze troche przecinakiem po tym dekielku bo był strasznie pordzewiały , nie otworzyłem go moze i dobrze zobaczymy co bedzie sie działo :) ale napewno coś pływak szfankuje