Zobacz temat - [r200 98 r.] jak odkrecic blotnik od strony pasazera ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 98 r.] jak odkrecic blotnik od strony pasazera ?

skladak - Pon Lut 09, 2009 15:49
Temat postu: [r200 98 r.] jak odkrecic blotnik od strony pasazera ?
witam , mam problemy ze zdemontowaniem blotnika odkrecilem chyba wszystkie sruby zostala tylko taka jakby od srodka( komory silnika) zaraz przy szyjce od pojemnika z plynem od spryskiwaczy(jest wneka a w niej taki mostek z balchy z 1 strony przykrecony do nadkola a z 2 do komory silnika), nie mam pojecia jak ja odkrecic( sruby sa od wewnatrz w takim miejscu ze ledwo wsadze reke a nie mowie juz o wlozeniu reki z kluczem) zeby blotnik ladnie zszedl, czy ma ktos propozycje? pozdrawiam PS> moge podrzucic zdjecie jesli to w czyms pomoze
escatox - Pon Lut 09, 2009 17:36

Ja właśnie w sobotę rozbierałem cały przód swojego roverka....

śruby są pod progiem 1sz, na słupku pod drzwiami 2 szt, pod maską od góry 3 szt i jedna właśnie nad podłużnicą i jedna skręca zderzak z błotnikiem....

Ta o której piszesz to chyba najłatwiej się odkręci jeżeli zdejmiesz zderzak. Możesz spróbować odkręcić go tylko i przez szparę jak go odchylisz to możesz odkręcić błotnik od tej blaszko łączącej go z komorą silniki. W moim przypadku jednak było tak że śruby były zardzewiałe i nie dało odkręcić się błotnika a tylko od komory bo ta blaszka jest cienka i wygina się na wszystkie strony...

powodzenia

skladak - Wto Lut 10, 2009 00:02

dzieki wielkie za odpowiedz, mialem nadzieje ze nie bedzie trzeba odkrecac zderzaka ale ;/ coz... moze uda sie delikatnie go odchylic i jakos przez szpareczke zajrzec bo glownie chodzi mi o dostanie sie do zbiorniczka z plynem od spryskiwaczy.... innej drogi chyba nie ma niz sciagniecie nadkola? ! pozdrawiam serdecznie
memphisto - Pon Paź 05, 2009 00:54

interesuje mnie 'poluzowanie' przedniego zderzaka w celu wyjęcia lamp przednich.

Odkręciłem z nadkola śrubki aby ta taka ochronna okladzina odeszła no i śrubki z lamp odkręciłem a to pierunstwo sie trzyma :P gdzie jeszcze są śrubki :D

[ Dodano: Pon Paź 05, 2009 00:54 ]
ok już mam : ) jednak szukajka nie boli :mrgreen: może komuś się przyda