Zobacz temat - [R75] Problem z zamkiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z zamkiem

nitta - Czw Lut 12, 2009 00:09
Temat postu: [R75] Problem z zamkiem
Klamka w tylnich drzwiach czasem mi sie zacinala - wygladalo to tak ze ze po pociagnieciu zostawala w takiej pozycji - odchylonej. Albo czasem tez bylo tak ze jak pociagnalem za nia, drzwi sie otwarly ale nie dokonca i musialem wsadzic lape i "dootworzyc" je od srodka. Dzis wrócilem zmeczony z pracy, bylo juz po 22, ciemno i wogole, lapie za klamke drzwi sie otworzyly ale nie dokonca a klamka zostala juz w takiej pozycji i za cholere nie chciala wskoczyc spowrotem, silowalem sie i kombinowalem przez 10 minut. Wkoncu musialem na chama bo inaczej bym drzwi nie zamknął :oops: walnalem zirytowany , cos wsrodku sie urwalo, i klamka wrocila do swojej pozycji......ale juz sie nie otwiera. Tzn nie otwiera sie z zewnatrz, klamka poprostu jest luźna i nie otwiera drzwi. Ale wciaz dziala klamka od srodka. Z pilota tez wszystko dziala ok - drzwi sie zamykaja i otwieraja, ale zeby je otworzyc trzeba wsadzac lape do srodka. Teraz tak, co tam sie moglo urwac ? I czy to da sie zrobic malym kosztem czy odrazu trzeba caly zamek zmieniac ??
Zukowaty - Czw Lut 12, 2009 02:21

nitta kaseta klamki zewnetrzej.Kolejny newralgiczny pkt w R75
nitta - Czw Lut 12, 2009 12:35

czyli co wystarczy klamke wymienic czy co ? nic nie napisales.
sogreg1 - Czw Lut 12, 2009 12:44

Zrobiłeś duży błąd próbując otwierać "na chama". Też miałem takie problemy z klamkami. Jest to standard w R75. Wprawdzie nie wiem co tam urwałeś, ale trzeba było potraktować klamkę jakimś smarem w sprayu. Ja tak zrobiłem jakieś 4 m-ce temu i problem zniknął.
Zukowaty - Czw Lut 12, 2009 12:57

Cytat:
czyli co wystarczy klamke wymienic czy co ? nic nie napisales.

Jak to nie napisalem? Kaseta klamki zewnetrznej. Jak Ci cos strzelilo to przede wszystkim trzeba rozebrac i jak polamane to wymienic. http://allegro.pl/item552...i_rover_75.html

nitta - Czw Lut 12, 2009 13:15

a dobra dobra, dzieki
Rowan - Czw Lut 12, 2009 14:16

sogreg1 napisał/a:
Jest to standard w R75

Kurcze nie miałem tego jeszcze :mrgreen:

fearless - Czw Lut 12, 2009 14:19

Rowan napisał/a:
sogreg1 napisał/a:
Jest to standard w R75

Kurcze nie miałem tego jeszcze :mrgreen:


Wszystko przed Tobą :D nie martw się - też Ciebie dopadnie klamka :haha:

SeniorA - Czw Lut 12, 2009 14:41

sogreg1 napisał/a:
ale trzeba było potraktować klamkę jakimś smarem w sprayu. Ja tak zrobiłem jakieś 4 m-ce temu i problem zniknął.
Potwierdzam.Ja też tak robię zapobiegawczo co kilka miesięcy , wtryskując kapkę smarowidła w otwory drzwiowe klamki .
Rowan - Czw Lut 12, 2009 14:41

fearless, no, mam nadzieję, bo to auto ma dla mnie zostać :wink:
nitta - Pią Lut 13, 2009 00:01

no i zeby bylo ciekawiej od srodka tez juz sie nie otwiera, jestem zdolowany, dopiero co go kupilem i caly czas cos jest nie halo. I jak teraz robic zamek czy cokowiek, jak do tego zajrzec skoro drzwi nie moge otworzyc :sad:
SeniorA - Pią Lut 13, 2009 11:09

nitta napisał/a:
jak do tego zajrzec skoro drzwi nie moge otworzyc
Przeczytaj radę kolegi TARADAJA w temacie < nie mogę otworzyć drzwi od strony kierowcy >
Powodzenia