Zobacz temat - [R75] Wiele problemów:/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wiele problemów:/

patrysgn - Pią Lut 20, 2009 23:00
Temat postu: [R75] Wiele problemów:/
Witam...nalozylo sie wiele problemow z moim roverkiem. Mianowicie:
Pierwsza rzecz to nie dzialajacy wentylator(temat wielokrotnie poruszany na forum i polecane założenie wentylator+rezystor od innego auta tylko jakiego?).
Druga rzecz to woda na dywaniku pasażera przedniego po właczeniu klimatyzacji(ma ktoś pomysł dlaczego?).
Trzecia rzecz to nie działające spryskiwacze ksenonów(węże nigdzie nie są pozaginane).
Czwarta rzecz dotyczy zawieszenia mianowicie odległość nadkola przedniego od opony jest wieksza niż od koła tylniego. Krótko mówiąc miedzy oponę a nadkole w przodzie mieści się pięść dorosłego człowieka a z tyłu dziecka. Jak można ten problem rozwiązać bo brzydko to wygląda;/
Piąta rzecz to ciągłe odchodzenie obudowy wewnętrznej drzwi przednich. Te plastiki odskakują i jest szpara koło szyby. Można coś z tym zrobić bo słyszałem że to wada fabryczna.
Szósta To w listopadzie wymieniłem turbine na całkiem nową z 2letnia gwarancją z firmy z Jaworzna. I jakiś tydzień temu zauważylem ponownie ślady oleju na dolnej osłonie silnika. Czego to może być problem bo nie wydaje mi sie ze samej turbiny. Olej Mobil1 10W40 wiec zalecany przez producenta. Prosze o pomoc na w/w problemy. Z góry dziękuje;) Pozdrawiam:)

Zukowaty - Pią Lut 20, 2009 23:06

Cytat:
Pierwsza rzecz to nie dzialajacy wentylator(temat wielokrotnie poruszany na forum i polecane założenie wentylator+rezystor od innego auta tylko jakiego?).

Od R75 dostepny na www.ebay.co.uk
patrysgn napisał/a:
Druga rzecz to woda na dywaniku pasażera przedniego po właczeniu klimatyzacji(ma ktoś pomysł dlaczego?).

Odplywy pod podszybiem(te do przepchania?) Czycos tam z klima,nie pamietam.Pijany jestem juz ;)
patrysgn napisał/a:
Piąta rzecz to ciągłe odchodzenie obudowy wewnętrznej drzwi przednich. Te plastiki odskakują i jest szpara koło szyby. Można coś z tym zrobić bo słyszałem że to wada fabryczna.

To wada faryczna w kazdym75. można trochę podgiąć te blaszki trochę w górę.

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 23:08 ]
Cytat:
Szósta To w listopadzie wymieniłem turbine na całkiem nową z 2letnia gwarancją z firmy z Jaworzna. I jakiś tydzień temu zauważylem ponownie ślady oleju na dolnej osłonie silnika. Czego to może być problem bo nie wydaje mi sie ze samej turbiny. Olej Mobil1 10W40 wiec zalecany przez producenta. Prosze o pomoc na w/w problemy. Z góry dziękuje;) Pozdrawiam:)

Nie wiem jak to w klekotach BMW ale w VW w nowych silnikach potrafi zawalic caly intercooler (jaks tak to sie pisze) w ciagu 20tys km

patrysgn - Pią Lut 20, 2009 23:12

Co do silniczka od wentylatora to już przerabiałem temat z zakupem nowego i problem powrócił. Proszę o inne propozycje rozwiazania moich problemów. Pozdrawiam:)
boss.007 - Pią Lut 20, 2009 23:13

Zukowaty...
Nie dość że zmieniasz fotki jak rękawiczki,to jeszcze pijany jesteś :mrgreen:

Mombrey - Pią Lut 20, 2009 23:34

boss.007 napisał/a:
Zukowaty...
Nie dość że zmieniasz fotki jak rękawiczki,to jeszcze pijany jesteś :mrgreen:

boss.007, zalujesz mu?
Chlopak prace stracil, to jakos odreagowac musi.

Micen - Sob Lut 21, 2009 08:41

Olejem przy chłodnicy powietrza się nie przejmuj - każde auto tak ma...

Możesz sprawdzić oring przy łączeniu kolanka z chłodnicą.

patrysgn - Sob Lut 21, 2009 09:07

Micen napisał/a:
Olejem przy chłodnicy powietrza się nie przejmuj - każde auto tak ma...

Możesz sprawdzić oring przy łączeniu kolanka z chłodnicą.

Ale to chyba jest blizej intecoolera. Nie rozebralem obudowy wiec nie jestem pewien ale tak mi sie wydaje.

SeniorA - Sob Lut 21, 2009 09:48

patrysgn napisał/a:
wentylator+rezystor od innego auta tylko jakiego?).
słyszałem o Oplu Vectra ,podjedż na Heltmana , jak mają to oglądniesz.
patrysgn napisał/a:
rzecz to woda na dywaniku pasażera przedniego
sprawdzałeś odpływy z klimy pod samochodem :?:
patrysgn napisał/a:
rzecz to nie działające spryskiwacze ksenonów

padła pompka w zbiorniku
patrysgn napisał/a:
rzecz to ciągłe odchodzenie obudowy wewnętrznej drzwi przednich
wymień wszystkie spinki

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 10:46 ]
w sprawie wentylatora zobacz opis Mariana_K w poradach nt.eksploatacji.

Mombrey - Sob Lut 21, 2009 10:47

patrysgn napisał/a:
Czwarta rzecz dotyczy zawieszenia mianowicie odległość nadkola przedniego od opony jest wieksza niż od koła tylniego. Krótko mówiąc miedzy oponę a nadkole w przodzie mieści się pięść dorosłego człowieka a z tyłu dziecka. Jak można ten problem rozwiązać bo brzydko to wygląda;/

Ja tak mialem ale jak tesciowa z Polski wiozlem ;-)

Po wypakowaniu bagazy wszystko wrocilo do normy

boss.007 - Sob Lut 21, 2009 12:20

Mombrey napisał/a:
boss.007, zalujesz mu?


Jaaaaaa,o nie,ja nie należę do tego typu ludzi :grin: :wink:
A Jak nie Zauważyłeś to było tam jeszcze coś takiego: :mrgreen:

patrysgn - Sob Lut 21, 2009 12:38

SeniorA napisał/a:
słyszałem o Oplu Vectra ,podjedż na Heltmana , jak mają to oglądniesz.

A co to jest Heltman?
SeniorA napisał/a:
sprawdzałeś odpływy z klimy pod samochodem :?:
nie bo problem ustał jak przelączylem na ECON z powodu zimy. Przed latem sprawdze odpływ bo może to pomoże.
patrysgn napisał/a:
rzecz to nie działające spryskiwacze ksenonów

SeniorA napisał/a:
padła pompka w zbiorniku.
Jak sobie z tym poradzic? skad wziasc nowa pompke i jak ja wyciagnac?
patrysgn napisał/a:
rzecz to ciągłe odchodzenie obudowy wewnętrznej drzwi przednich
SeniorA napisał/a:
wymień wszystkie spinki

Skad wziasc nowe spinki? i ile jest ich w tych oslonach ozdobnych(jak bede kupowal nowe to zebym wiedzial ile:D

SeniorA - Sob Lut 21, 2009 12:55

patrysgn napisał/a:
A co to jest Heltman?
Ulica W.Heltmana , przecznica z ul.Kamieńskiego , części używane do opla.
patrysgn - Sob Lut 21, 2009 12:57

Bede musial podjechac. A powiedz mi jeszcze SeniorA co z ta pompka od spryskiwaczy ksenowów? Gdzie mozna ją dostać?
Rowan - Sob Lut 21, 2009 13:29

patrysgn, na allegro. Tylko, żeby ją wymienić trzeba zderzak ściągać.
Mombrey - Sob Lut 21, 2009 13:29

boss.007 napisał/a:
Mombrey napisał/a:
boss.007, zalujesz mu?


Jaaaaaa,o nie,ja nie należę do tego typu ludzi :grin: :wink:
A Jak nie Zauważyłeś to było tam jeszcze coś takiego: :mrgreen:

Chyba posty Ci sie pomylily. :rotfl:
Zukowaty nie trafial w klawisze a Ty w okienka? :haha:

SeniorA - Sob Lut 21, 2009 13:30

patrysgn napisał/a:
przelączylem na ECON z powodu zimy
W zimie też używaj co jakiś czas klimy, by w lecie nie mieć kłopotów.Chodzi o smarowanie czynnikiem roboczym całej instalacji.
patrysgn napisał/a:
Jak sobie z tym poradzic? skad wziasc nowa pompkę i jak ja wyciagnac?
znajduje się z przodu, pod prawym błotnikiem na dole zbiornika.Zakładam , że płyn jest w zbiorniku i lampy nie są spryskiwane co piąte użycie spryskiwaczy szyb.
patrysgn napisał/a:
Skąd wziasc nowe spinki? i ile jest ich w tych osłonach ozdobnych(jak bede kupowal nowe to zebym wiedzial ile:D
np. sklep moto. na ulicy Słomianej.Spinek około 10 szt.Trzeba wziąć wzór.Najlepiej wcześniej zdemontuj boczek drzwi /czy już to robiłeś ? trzeba wiedzieć jak założyć /, bo mogą być potrzebne jeszcze inne kołki mocujące.
patrysgn - Sob Lut 21, 2009 13:31

Rowan napisał/a:
patrysgn, na allegro. Tylko, żeby ją wymienić trzeba zderzak ściągać.
Trzeba szukac na allegro tylko wiekszosc samochodow przeznaczonych do rozbiorki nie posiadala ksenonow i takiej pompki nie maja sprzedawcy.

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 13:35 ]
SeniorA napisał/a:
W zimie też używaj co jakiś czas klimy, by w lecie nie mieć kłopotów.Chodzi o smarowanie czynnikiem roboczym całej instalacji.
patrysgn napisał/a:
Jak sobie z tym poradzic? skad wziasc nowa pompkę i jak ja wyciagnac?
SeniorA napisał/a:
znajduje się z przodu, pod prawym błotnikiem na dole zbiornika.Zakładam , że płyn jest w zbiorniku i lampy nie są spryskiwane co piąte użycie spryskiwaczy szyb.
zgadza sie, ksenony wogole nie sa spryskiwane i zamiast cieszyc sie z uroku swiatel to musze czesto na stacje jezdzic zeby je umyc.
patrysgn napisał/a:
Skąd wziasc nowe spinki? i ile jest ich w tych osłonach ozdobnych(jak bede kupowal nowe to zebym wiedzial ile:D
SeniorA napisał/a:
np. sklep moto. na ulicy Słomianej.Spinek około 10 szt.Trzeba wziąć wzór.Najlepiej wcześniej zdemontuj boczek drzwi /czy już to robiłeś ? trzeba wiedzieć jak założyć /, bo mogą być potrzebne jeszcze inne kołki mocujące.
nigdy jeszcze nie mialem okazji ściągać boczków drzwi. Cieżka sprawa do zrobienia dla niedoświadczonego? Mam za to wprawe w ściąganiu zderzaka przedniego:D:D
Rowan - Sob Lut 21, 2009 13:57

patrysgn, nie muszą być ksenony, żeby miał spryskiwacze. Ja np. nie mam ksenonów, a spryskiwacze są.
sknerko - Sob Lut 21, 2009 14:03

patrysgn napisał/a:
nigdy jeszcze nie mialem okazji ściągać boczków drzwi. Cieżka sprawa do zrobienia dla niedoświadczonego? Mam za to wprawe w ściąganiu zderzaka przedniego:D:D

tam jest instrukcja ściądgania http://forum.roverki.eu/v...p=240494#240494

patrysgn - Sob Lut 21, 2009 14:05

Rowan napisał/a:
patrysgn, nie muszą być ksenony, żeby miał spryskiwacze. Ja np. nie mam ksenonów, a spryskiwacze są.
I ta pompka fachowo sie nazywa: silniczek(pompka) spryskiwaczy reflektorów/ksenonów?:> zebym wiedział o co dokładnie pytać i nie kupował niepotrzebnych rzeczy.
SeniorA - Sob Lut 21, 2009 14:06

patrysgn napisał/a:
nigdy jeszcze nie mialem okazji ściągać boczków drzwi. Cieżka sprawa do zrobienia dla niedoświadczonego? Mam za to wprawe w ściąganiu zderzaka przedniego:D:D
jeśli ściągałeś zderzak , to nie będziesz miał kłopotu z boczkiem drzwi , tylko trzeba wiedzieć , że po odkręceniu śrubek i po wypięciu klamki /całej razem z ozdobną rameczką / z cięgna , należy mocno i energicznie pociągnąć do siebie za boczek. Przed założeniem boczku , trzeba przełożyć 2 metalowe zaczepy na drzwi jeśli na nich nie zostaną przy zdejmowaniu boczku .
sknerko - Sob Lut 21, 2009 14:39

SeniorA napisał/a:
należy mocno i energicznie pociągnąć do siebie za boczek.
nie każ mu ciągnąć do siebie bo boczek rozwali trzeba lekko do góry i potem do siebie energii wtedy prawie wcale nie trzeba
SeniorA napisał/a:
Przed założeniem boczku , trzeba przełożyć metalowe 2 zaczepy na drzwi jeśli na nich nie zostaną przy zdejmowaniu boczku .
te metalowe zaczepy maja na drzwiach zostać (w RAVE jest instrukcja)
SeniorA - Sob Lut 21, 2009 15:00

sknerko napisał/a:
te metalowe zaczepy maja na drzwiach zostać (w RAVE jest instrukcja)
Tylko nie instrukcja decyduje o tym czy zostaną . A energicznie nie potrzeba , jak zaczepy dobrze nie trzymają.
sknerko - Sob Lut 21, 2009 15:03

nie trzymaja bo ktoś energiczny był wcześniej :wink:
rozbierałem :arrow: u mnie są przymocowane na nity do blachy i tyle a jak ktoś rozwalił wcześniej to może być inaczej a instrukcja pisze że należy podnieść i odciągnąć tak żeby zostały na drzwiach

SeniorA - Sob Lut 21, 2009 15:15

sknerko napisał/a:
rozbierałem :arrow: u mnie są przymocowane na nity do blachy i
Mylisz dwie rzeczy : dwustronne zaczepy metalowe, które łączą boczek z drzwiami i prowadniki metalowe przynitowane do drzwi na które wciska się zaczepy.Na tapicerce zostają zaczepy dwustronne.Wiem to z praktyki a nie z instrukcji.
Zukowaty - Sob Lut 21, 2009 15:19

sknerko napisał/a:
nie trzymaja bo ktoś energiczny był wcześniej :wink:
rozbierałem :arrow: u mnie są przymocowane na nity do blachy i tyle a jak ktoś rozwalił wcześniej to może być inaczej a instrukcja pisze że należy podnieść i odciągnąć tak żeby zostały na drzwiach

U nie we wszystkich drzwiach sa nity i nie wydaje mi sie zeby to byla przerobka. Swoja droga to strasznie glupio pomyslane. Tapicera sie wygina, wyciera i nie trzyma pozniej.

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 15:19 ]
SeniorA napisał/a:
Na tapicerce zostają zaczepy dwustronne.Wiem to z praktyki a nie z instrukcji.

Na tapicerce nic nie ma.

sknerko - Sob Lut 21, 2009 15:21

Mam tak jak Zukowaty i tak jest prawidłowo troche wyżej podałem link do rysunku który kiedyś wklejałem na forum
Micen - Sob Lut 21, 2009 15:41

Mam zaczepy dwustronne.
SeniorA - Sob Lut 21, 2009 15:47

Zukowaty napisał/a:
Na tapicerce nic nie ma.
może ktoś zgubił albo udoskonalił.

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 15:52 ]
nazywa się '' spring clip '' i występuje jako osobny element.

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 16:04 ]
Zukowaty napisał/a:
Tapicera sie wygina, wyciera i nie trzyma pozniej.
to jest dowód na to ,że brakuje Ci tych zaczepów sprężynujących.Łatwo je zgubić , jak się nie wie , że są.

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 16:21 ]
cytat z dokumentacji '' The central riveted spring clip came off during removal ''

Rowan - Sob Lut 21, 2009 17:10

patrysgn, pompka spryskiwaczy, tyle, że w tym zbiorniczku są dwie, jedna od szyb, a druga od reflektorów. W tym miejscu co na zdj. powinna się znajdować pompka od reflektorów.
sknerko - Sob Lut 21, 2009 19:01

SeniorA napisał/a:
nazywa się '' spring clip '' i występuje jako osobny element.

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 16:04 ] Zukowaty napisał/a:
Tapicera sie wygina, wyciera i nie trzyma pozniej.

to jest dowód na to ,że brakuje Ci tych zaczepów sprężynujących.Łatwo je zgubić , jak się nie wie , że są.

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 16:21 ]
cytat z dokumentacji '' The central riveted spring clip came off during removal ''


Nie wiem o jakie "spring clip" chodzi ale http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=21541 tu jest tak jak mam ja i u mnie te plastikowe czarne w czerwonych kólkach zaznaczone są na stałe do drzwi przymocowane i boczek muszę unieść do góry żeby zdjąc i nie urwać tak jak jest na zdjęciach jeden urwany i siedzi w blasze w boczku

patrysgn - Sob Lut 21, 2009 19:47

Dzieki Panowie. Mam jeszcze problem z nagrzewaniem sie samochodu. Mam webasto i jak włącze samochód i postoi ok.15min na włączonym silniku to temperatura na wskazniku wogóle nie drgnie i leci zimne powietrze. A jak po tych 15min zaczne jechać to momentalnie leci ciepłe powietrze. Z tym ze zanik strzałka na wskazniku temperatury dojdzie do 90st(do połowy) to mija troche czasu;/ jaki powód jest tego?
Dodatkowo mam problem z ustawieniem kierownicy. Zauwazylem pare dni temu ze pomimo ustawienia kolumny kierownicy na wybranej wysokosci i zablokowaniu dociskiem(takim czarnym przyciskiem pod kierownica) ona i przy użyciu niewielkiej siły schodzi w dól do najnizszego położenia;/ co należy dokręcic?

Zukowaty - Sob Lut 21, 2009 20:35

patrysgn napisał/a:
po tych 15min zaczne jechać to momentalnie leci ciepłe powietrze

A plynu chlodniczego masz pod dostatkiem??

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 20:36 ]
patrysgn napisał/a:
ona i przy użyciu niewielkiej siły schodzi w dól do najnizszego położenia;/ co należy dokręcic?

Mam podobnie tylko nie chodzi tak latwo. Siedzialem w kilku innych 75 i tez ta kierownica chodzila jak chciala.

patrysgn - Sob Lut 21, 2009 20:41

Nie sprawdzalem ilosc plynu chlodzacego. A z ta kierownica nie mozna nic zrobic?
Zukowaty - Sob Lut 21, 2009 20:45

patrysgn napisał/a:
Nie sprawdzalem ilosc plynu chlodzacego

To sprawdz bo ja bym to obstawial a poza tym jak jest go malo to nie sluzy autku.
patrysgn napisał/a:
A z ta kierownica nie mozna nic zrobic?

Rozebrac i popatrzec co i jak.Pewnie jakies podkladki sa wytarte. Ja nie patrzylem jeszcze bo nie denerwuje mnie.

Rowan - Sob Lut 21, 2009 20:46

patrysgn, dolej płynu i odpowietrz układ.
U mnie kiery nie da się ruszyć po zablokowaniu.

patrysgn - Sob Lut 21, 2009 21:09

A nie mozna jakiejs śruby dokręcić żeby nie latała?
SeniorA - Sob Lut 21, 2009 21:17

sknerko napisał/a:
Nie wiem o jakie "spring clip" chodzi
oto właśnie chodzi co na fotce.Te sprężynujące zaczepy , są zakładane do otworów w boczku i dopiero z nim wciskane na prowadnik , bo w przeciwnym wypadku niszczy się otwory w tapicerce i to połączenie nie spełnia swojej funkcji.Dlatego radziłem by ściągnąć zaczepy z drzwi ( a widać że zostają na prowadniku , na obrazku został jeden ) , założyć je do tapicerki i dopiero całość wcisnąć na prowadniki .
sknerko napisał/a:
są na stałe do drzwi przymocowane
nie powinny być , są na wcisk na wystający przynitowany prowadnik, a w boczku są osadzane zaczepowo.Jeśli masz inaczej , to znaczy , że jest inne rozwiązanie z którym się nie spotkałem i moje uwagi go nie dotyczą. W poradniku Haynesa , jest opisany tylko sposób mocowania który ja widziałem.
Zukowaty - Sob Lut 21, 2009 21:19

patrysgn napisał/a:
A nie mozna jakiejs śruby dokręcić żeby nie latała?

Zukowaty napisał/a:
Rozebrac i popatrzec co i jak.Pewnie jakies podkladki sa wytarte. Ja nie patrzylem jeszcze bo nie denerwuje mnie.


[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 21:20 ]
Przeciez na Boga to jest skomplikowane jak konstrukcja cepa.

SeniorA - Nie Lut 22, 2009 08:40

SeniorA napisał/a:
to znaczy , że jest inne rozwiązanie
Tak , znalazłem że są stosowane plastykowe zaczepy nasuwane na prowadnik metalowy.
sknerko - Nie Lut 22, 2009 14:32

SeniorA napisał/a:
Tak , znalazłem że są stosowane plastykowe zaczepy nasuwane na prowadnik metalowy.

dlatego napisałem nie szarpać a zastosować się do RAVE gdzie pisze o uniesieniu lekko w górę i pociągnięciu do siebie zadziała na oba typy mocowania i żadnego nie znisczy
:ok:

SeniorA - Nie Lut 22, 2009 21:43

Sknerko , pełna zgoda przy zdejmowaniu boczka .Ja tylko radziłem by przed zakładaniem ściągnąć clipsy z prowadników , zamocować je w otworach tapicerki i z nią wcisnąć na prowadniki , bo problem jest tylko , jak klipsy przy sciąganiu zostaną na prowadnikach. Każdy zrobi jak będzie chciał , a jak kiedyś tam zaglądniesz to pomyśl o tym co radziłem.
sknerko - Nie Lut 22, 2009 22:16

na pewno pomyślę bo w lewych przednich zamek ma się ku końcowi i już raz tm zaglądałem ale drugi będzie jak umrze