Zobacz temat - [R75] Problem z akumulatorem?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z akumulatorem?

PawQ - Pon Lut 23, 2009 15:11
Temat postu: [R75] Problem z akumulatorem?
Witam,
wczoraj wracałem z wypadu weekendowego i nagle, 100km przed Krakowem, zaświeciła się kontrolka na wyświetlaczu górnym pokazująca niskie napięcie akumulatora (taka okrągła z "- + V i strzałką"). Po przejechaniu 2km zaświecił się ABS po nim poduszka, ASR i coś tam jeszcze. Doturlałem do jakiejś miejscowości i zgasiłem auto - niestety już odpalić nie chciało, po włączeniu zapłonu słychać pompę paliwa jak sobie turkocze i jak przekręcam kluczyk do ruszenia rozrusznika to nic się nie dzieje, zupełna cisza. Jacyś dobrzy ludzie pomogli mi go odpalić "z pycha" - zapalił, popracował ze 3 minuty po czym wszystko zaczęło się od nowa - jedna lampka, druga lampka, na koniec cała choinka i silnik zaczął się trząść - to go wyłączyłem i auto dotarło do Krakowa na lawecie. Miałem mierniczek na pokładzie to zmierzyłem napięcie aku - 11.4V przy zgaszonym silniku, przy pracującym nie było mi dane sprawdzić :bezradny:
Czy ktoś wie o so chosi?

dukat11 - Pon Lut 23, 2009 15:48

Proponuje sprawdzić altrnator lub pasek klinowy. Może jakieś łożysko umarło i nie masz ładowania. Jeśli są na pasku duże opory silnik moze właśnie skakać i pasek będzie się ślizgał lub się zerwie.

Pozdr

Dukat11

se7en86 - Pon Lut 23, 2009 16:58

Zaraz powiem co jest grane. tylko za chwile bo miałem z tym przygodę. Tak krótko szykuj około 600-700 zł :(

Tutaj masz link gdzie to opisałem - powodzenia.

LINK

PawQ - Pon Lut 23, 2009 18:24

Kurcze, ale u mnie ta czerwona kontrolka od ładowania akumulatora się nie świeciła, tylko ta na wyświetlaczu komputera, która mówi o napięciu poniżej 11V.
PHJOWI - Pon Lut 23, 2009 18:26

padł aku , 75 ma sterowane obwody i jeśli aku jest słaby to tak będzie się działo , podładować a najlepiej podmienić baterie i sprawdzić prąd ładowania.
se7en86 - Pon Lut 23, 2009 20:55

Objawy miałem takie same jak Ty. Brak napięcia, ładowania, inne kontrolki pod wpływem braku napięcia, zgasł, laweta. Jeżeli uda Ci się uruchomić silnik i nie będzie ładowania to zapewne szczotki w regulatorze.
PawQ - Wto Lut 24, 2009 16:11

niestety po naładowaniu akumulatora auto dalej milczy :beczy:
SeniorA - Wto Lut 24, 2009 19:05

PawQ napisał/a:
niestety po naładowaniu akumulatora

Jak sprawdziłeś że jest naładowany , ile ma lat ?.Wystarczy, że jedna cela jest padnięta ( np. ma zwarcie wewnętrzne ) , albo aku ma już małą pojemność i
PawQ napisał/a:
auto dalej milczy