Zobacz temat - R400 ZMIANA PODŚWIETLENIA WE WŁĄCZNIKACH-- TUTORIAL
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - R400 ZMIANA PODŚWIETLENIA WE WŁĄCZNIKACH-- TUTORIAL

camaro17 - Pią Mar 06, 2009 16:05
Temat postu: R400 ZMIANA PODŚWIETLENIA WE WŁĄCZNIKACH-- TUTORIAL
Idą za ciosem w odstawkę poszło seryjne podświetlenie włączników na desce rozdzielczej.
Oto małe foto:

Trzech wspaniałych na dywaniku



Awaryjne





Żaróweczki już gotowe do następnych 2 włączników





Obawiałem się tego zielonego koloru, ale proszę mi wierzyć w rzeczywistości wygląda bardzo ładnie i zmienia cały wygląd w środku.

Korczus - Sob Mar 07, 2009 12:40

Hmm a powiedz jakie diody użyłeś do tego? Bo widzę że same diody wymieniłeś, bez podstawek :) Ja kupiłem już gotowe http://www.allegro.pl/ite...kow_nowosc.html ale trochę drogo to wyszło, a i tak idealnie nie pasowały i trzeba było przerabiać.
tetryk - Sob Mar 07, 2009 12:45

ja tez wymieniałem podświetlenie-ale użyłem do tego żarówke stosowanych w panelach akich starszych i tańszych radioodtwarzaczy...idzie kupić kolorowe świeca naprawdę mocno ....stare wyciągnąłem z oprawek,a te nowe miały na tyle długie "wąsy" że po nawinieciu na oprawkę (tak jak w oryginale)trzeba było je obciąc-wszystko działa idealnie....
camaro17 - Sob Mar 07, 2009 14:17

Korczus bo nie zawsze trzeba kupować gotowe części, tylko troszeczkę własnej twórczości i dociekliwości :mrgreen: :mrgreen: A tak na prawdę to po pierwsze: nie są to diody tylko żaróweczki malowane na jaki chcesz kolor, po drugie: kupiłem same żaróweczki i sam nawijałem na podstawkę nic trudnego tylko trochę sprawne ręce i trochę cierpliwości. Wszystko pasuje idealnie nie ma żadnych problemów, żarówka ma odpowiednią długość wąsów także jak nawiniesz to można śmiało odciąć pozostałą ilość obcinaczką do paznokci, a koszt 1 szt to 1,45 zł. Także jak się spali to nie będzie żal a wymiana to ok.7min.
tetryk - Sob Mar 07, 2009 14:19

camaro17 napisał/a:
1 szt to 1,45 zł.
-przepłąciłeś,ja kupiłem po 0.9 pln... :mrgreen:
mcjg - Sob Mar 07, 2009 14:24

camaro17 napisał/a:
a koszt 1 szt to 1,45 zł
strasznie drogo :wink:
Ja jak wymieniałem swoje w przyciskach i radiu to płaciłem po 80 gr/szt.

camaro17 - Sob Mar 07, 2009 14:40

tetryk , mcjg : cholera jasna, tak myślałem :mrgreen: że gdzieś jest ukryty ten chaczyk :mrgreen: :mrgreen:
Korczus - Nie Kwi 12, 2009 12:38

Mnie ciekawi dlaczego 2 przyciski które mam od podgrzewania szyby i klimy, są same w sobie czerwone, bo gdy wsadziłem żaróweczki białe, bez tych kapturków pomarańczowych, to i tak świecą na mocny czerwony. Gdy włożyłem niebieskie diody, światło było ledwie widoczne i bardziej zielonkawe.

A pozostałe 2, tj halogeny i tylne przeciwmgielne, są jakby przezroczyste, po zamontowaniu niebieskich diod, świecą ładnie i wyraźnie na niebiesko... Dziwne ;/

Szkoda że nie idzie tego cholerstwa rozebrać, bo może dało by się coś na to poradzić :)

camaro17 - Nie Kwi 12, 2009 15:45

Korczus wiesz dlaczego, to ci powiem bo w środku tego włącznika jest wstawiony barwiony na kolor plastik i nie zależnie jaką żarówkę wsadzisz to i tak będziesz miał tai sam kolor. Ja tak miałem w awaryjnych, wywaliłem czerwony plasticzek a w zamian tego wstawiłem czerwoną żarówkę i świeci lepiej i też na czerwono. Co do rozebrania to nie powiem ci jak jest w R200 ja w swoim R400 rozebrałem na części włącznik od awaryjnych.
Tu jest link do aukcji gdzie kupiłem żarówki:
http://allegro.pl/item565...0_mm_tanio.html

Tu masz już gotowe w oprawce:
http://www.allegro.pl/ite...py_polecam.html

Korczus - Nie Kwi 12, 2009 19:13

Wiem, że tam coś będzie w środku, jakaś folia itp co daje kolor, ale dziwi mnie, że 2 przyciski same w sobie są czerwone, a pozostałe 2 bezbarwne i wtedy żarówka daje kolor.

Jestem ciekaw jak w R200 się rozbiera te przyciski, bo już próbowałem kilka razy i nie mam zielonego pojęcia jak. Fabryka złożyła i koniec, nic więcej nie idzie z tym zrobić :) A szkoda bo mogły by wszystkie przyciski świecić równo na niebiesko :)

camaro17 - Nie Kwi 12, 2009 21:51

Korczus to musisz jakoś zakombinować, bardzo bym chciał ci pomóc ale nie wiem jak jest w R200, jak coś poszukam na niemieckich forach to dam znać.
Korczus - Nie Kwi 12, 2009 22:54

Oj byłbym bardzo bardzo wdzięczny jak byś jakąś instrukcję rozbierania tego cholerstwa zapodał :D
marcin.81 - Czw Maj 21, 2009 08:30

Wszystkim bardzo dziękuje za odpowiedzi.
camaro17 - Czw Maj 21, 2009 10:00

Nie ma za co :!:

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 09:37 ]
Witam wszystkich pod dłuższej przewie, wczoraj walczyłem z zmianą podświetlenia na diody LED i muszę wszystkim powiedzieć że się udało, wreszcie jestem z tego efektu zadowolony. Poprzednio byłem również zadowolony z wymiany żaróweczek na kolorowe ale długo nie poświeciły, gdyż się spaliły!!!! Teraz zrobiłem coś na wieki gdyż wlutowałem diody LED o bardzo intensywnej barwie i świetle teraz podświetlenie przycisków jest bardzo intensywne.

A dla większej przyjemności i grona postanowiłem stworzyć TUTORIAL niech każdy sobie takie coś stworzy, polecam wszystkim.

Zachęcam do udzielania komentarzy i swoich wniosków na ten temat może coś wspólnie ulepszymy tak aby było jeszcze łatwiej.

http://chomikuj.pl/camaro17/Rover+400/O*c5*9aWIETLENIE+LED++WE+W*c5*81ONCZNIKACH++NA++DESCE+ROZDZIELCZEJ.pdf

mielony22 - Sro Cze 03, 2009 11:48

no ladnie to camaro wszystko wyszlo!!!ale gdzie jest efekt twej zmudnej pracy???pochwal sie fotami ze swiecacymi wlacznikami.pozdro
camaro17 - Sro Cze 03, 2009 22:11

Baterie naładowane to zrobiłem kilka foto, generalnie jest pełen max. Wydaje mi się że trochę przesadziłem z tymi diodami bo w nocy dają piorunujący efekt.





A tak jak w dzień świeca, diody dosyć mocne a mają tylko 3mm. :mrgreen:








mielony22 - Czw Cze 04, 2009 01:56

no no mistrzu ten efekt jest powalajacy.na zywo pewnie jeszcze lepiej.moze i ja sie pokusze o takie cudoo.tylko na razie obrona mgr-a mi w glowie siedzi, no ale juz nie dluugo
camaro17 - Czw Cze 04, 2009 18:30

Efekt jest na prawdę niezły, jeżeli dobrze to wygląda w dzień to w nocy nie ma o czym mówić. Generalnie będę robił jeszcze podświetlenie takie 3 pokręteł nawiewów z czerwonym łepkiem tak aby było widać na jakim położeniu jest w danej chwili pokrętło. Informacje z operacji na pewno na forum :mrgreen:
michu1123 - Nie Wrz 06, 2009 00:18

camaro17 fajnie to wszystko wyszło. Więc i ja postanowiłem coś podziałać w tym kierunku i wyszło tak: diody smd zastosowałem do podświetlenia symbolu włącznika a sygnalizacja załączenia/wyłączenia włącznika żarówką czerwoną. Tak to wygląda.





Już niedługo fotki jak świecą w nocy.

PopaY - Nie Wrz 06, 2009 08:37
Temat postu: Re: R400 ZMIANA PODŚWIETLENIA WE WŁĄCZNIKACH-- TUTORIAL
camaro17 napisał/a:
Idą za ciosem w odstawkę poszło seryjne podświetlenie włączników na desce rozdzielczej.
Oto małe foto:

Trzech wspaniałych na dywaniku


Obawiałem się tego zielonego koloru, ale proszę mi wierzyć w rzeczywistości wygląda bardzo ładnie i zmienia cały wygląd w środku.

Ja mam małe pytanie. Gdzie ten tutorial? Ktoś chyba myli pojęcia. Tutorial to opis wykonywanych czynności krok po kroku, a nie wstawienie kilku zdjęć. Przecież tu nie ma żadnego opisu. Moim zdaniem to podchodzi pod fotorelację choć i tu brakuje nieco relacji ;)

michu1123 - Nie Wrz 06, 2009 09:11

PopaY napisał/a:
Gdzie ten tutorial?

Tutaj kolego masz tutoriala na chomikuj.pl zrobionego przez camaro17
http://chomikuj.pl/camaro17/Rover+400/O*c5*9aWIETLENIE+LED++WE+W*c5*81ONCZNIKACH++NA++DESCE+ROZDZIELCZEJ.pdf

PopaY - Nie Wrz 06, 2009 09:16

Noo, to jest tutorial :ok:
camaro17 - Nie Wrz 06, 2009 09:44

michu1123, dziękuje bardzo za zauważenia mojej pracy i postanowienia z twojej strony na zroienie czegoś podobnego hehehe :mrgreen:
Twoja opcja też daje rady, ciekawe czy się nie namęczyłeś przy tym??? Ale wydaje mi się że lubisz takie dłubaniny jak ja :wink:

Teraz do Ciebie bardzo sprawa, czy możesz mi zapodać zdjęcia dokładnie jak masz podłączony ŚCIEMNIACZ w samochodzie od Hondy, ja to samo mam ale nie mogę go podłączyć, prawdopodobnie jestem za słaby w tym temacie i nie mogę go ogarnąć, zresztą założyłem osobny wątek TU: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=43656

Czy mogę cię prosić o pomoc w tym wątku??? O jakieś zdjęcia jakie kabelki i gdzie je wpiąć, a jak Ci to działa, daje rady???


PopaY, dzięki, ale tak na przyszłość czytaj wątki od początku dokładnie aby nie było nie potrzebnych nie porozumień, tak zauważyłem na forum od jakiegoś czasu siejesz nie potrzebny zamęt, ale to tak na boku :wink:

PopaY - Nie Wrz 06, 2009 11:07

camaro17 napisał/a:
PopaY, dzięki, ale tak na przyszłość czytaj wątki od początku dokładnie aby nie było nie potrzebnych nie porozumień, tak zauważyłem na forum od jakiegoś czasu siejesz nie potrzebny zamęt, ale to tak na boku :wink:

Odsyłam do netykiety. Jeśli wpisujesz w temat topika "Tutorial" to ten powinien się znaleźć w treści głównego postu topika (czyt. pierwszego), a nie gdzieś między postami. Poza tym odsyłam również do słownika języka polskiego by poduczyć się nieco gramatyki ;) Wszak piszemy na polskim forum i nie wypada kalać ojczystego języka ;) Poza tym nie zauważyłem bym wprowadzał gdziekolwiek jakiś zamęt... :P

Krzysi3k - Pią Sie 13, 2010 19:50

Można kupić od razu w podstawce i tylko zamienić?
Jeśli tak to która to jest podstawka:
http://allegro.pl/listing...5&change_view=1

leszczu - Sob Sie 14, 2010 11:54

Krzysi3k napisał/a:
Można kupić od razu w podstawce i tylko zamienić?
Jeśli tak to która to jest podstawka:
http://allegro.pl/listing...5&change_view=1

Niestety żadna z tych nie będzie pasować :/
Musisz po prostu kupić oddzielnie żarówkę led i wstawić w swoją podstawkę :grin:

Krzysi3k - Sob Sie 14, 2010 12:04

http://allegro.pl/item117...0_60zl_szt.html
Czyli zwykła taką diodę, tak?

leszczu - Sob Sie 14, 2010 12:24

Krzysi3k napisał/a:
http://allegro.pl/item117...0_60zl_szt.html
Czyli zwykła taką diodę, tak?

Tak ta powinna pasować :grin:

Krzysi3k - Sob Sie 14, 2010 12:35

Hm... z 7 kompletów po 2 diody kupię i powinno być ok :)
Bo jeszcze do zegarka i nawiewów.
Paweł, Ty już u siebie zmieniałeś? :P

leszczu - Sob Sie 14, 2010 12:38

Cytat:
Paweł, Ty już u siebie zmieniałeś? :P

Nie nic nie zmieniłem, bo mi się podoba ten bursztynowy kolorek :razz:

Krzysi3k - Sob Sie 14, 2010 12:43

Mi też się podobał ;)
Jak mam porównanie z białym zimnym LED to już mi się nie podoba :P
Zresztą możesz zobaczyc u mnie, tylko najlepiej po zmroku ;)

leszczu - Sob Sie 14, 2010 12:48

Krzysi3k napisał/a:
Zresztą możesz zobaczyc u mnie, tylko najlepiej po zmroku ;)

No to na pewno. Morze sam się skusze jak mi się spodoba :grin:

Krzysi3k - Sob Sie 14, 2010 12:55

Poszedłem do samochodu, wyciągnałem przycisk i to wygląda podobnie jak w zegarach. Podstawka wcale nie jest konieczna. Wystarczy przylutować do ścieżek. Ogólnie trzeba kupić diodę o dużym kącie świecenia, albo zagiąć tak jak camaro17 to zrobił. Z tym problemu raczej nie będzie. Podświetlanie informujące, że jest włączone zostawie takie jak jest :)
Ciekawostka, że tam jest zielona żarówka :P

camaro17 - Sob Sie 14, 2010 20:59

Krzysi3k, tak się wtrącę, gdyż od napisania tego TUTKA trochę minęło i powiem że po pewnym czasie org. oprawka w którą wsadziłem diodę się połamała :) I zrobiłem wszystkie na sztywno to znaczy przylutowane w ścieżkę z wygięta główką diody, działa bez problemu do dnia dzisiejszego :)
Krzysi3k - Sob Sie 14, 2010 21:08

camaro17, no właśnie ja mam taki plan :)
Jakie diody dałeś? 3mm czy 5mm?

camaro17 - Sob Sie 14, 2010 23:13

Krzysi3k, 3mm bo 5mm nie wejdzie, może i wejdzie ale nie ma takiej potrzeby tylko zakup wersję super mocna i będziesz zadowolony z moda w 100% :)
Krzysi3k - Sob Sie 14, 2010 23:29

I rezystory 1/4W 620 Ohm?
Bo diody chyba sa na 3V.
http://allegro.pl/item115..._kolory_uv.html
Takie powinny starczyć? :D

camaro17 - Nie Sie 15, 2010 10:31

Krzysi3k, właśnie zapomniałem Ci wtedy napisać o rezystorze, ale widzę że pamiętasz ja proponował bym na 12v bo w samochodzie masz takie napięcie lepiej nie ryzykować na mniejszym ja mam na 12v i jest OK.

Tak, tak , ta aukcja przestawia diody 3mm super jasne właśnie te. :)

Krzysi3k - Nie Sie 15, 2010 12:41

Czekaj czekaj... czyli mam kupić diody 12v?
Ale wybór 3mm 12v nie jest zbyt duży i jedyna aukcja gdzie je mają to
http://allegro.pl/item118...ka_dl_mocn.html
I jasność tylko 1500mcd...

camaro17 - Nie Sie 15, 2010 19:58

Krzysi3k, uparłeś się na aukcje na allegro.pl a co nie masz gdzieś pod ręką jakiegoś elektronicznego, to jest produkt który dostaniesz od ręki w każdym takim typu sklepie :)

W tej aukcji co podałeś jest napisane że to niby dioda przystosowana do pracy na 12v bez rezystora, koszty są znikome i nawet bym nie ryzykował ich bez rezystora na nóżce +, nie wiadomo co się zawsze może stać, kupuj diody super jasne niech cię nie interesuje na jakiej wartości mogą działać ważne jaki rezystor zastosujesz, jak pójdziesz do sklepu elektronicznego to ci koleś doradzi jak rezystor trzeba zastosować do instalacji samochodowej gdzie masz 12v i to jest najważniejsze. Ja bym nie ryzykował bez rezystora najwyżej będziesz poprawiał robotę :)

Krzysi3k - Nie Sie 15, 2010 20:10

camaro17, mówisz?
Aj... ja już na allegro zamówiłem diody po 3v + rezystory... Wpisywałem w google sklep elektroniczny białystok, była oferta i nie widziałem tam takich rzeczy, więc zdecydowałem się na allegro. No trudno.
I zamówiłem 3000 mcd, bo Adi-Mistrzu mówił, że za jasne rażą w oczy nocą.

leszczu - Pon Sie 16, 2010 10:36

Krzychu na ul. Fabrycznej 1 jest sklep z elektroniką i tam mają wszystkie żarówki jakie zapragniesz :grin:
Krzysi3k - Pon Sie 16, 2010 10:42

leszczu19901, dobrze wiedzieć :P
No trudno, na przyszłość będę mądrzejszy :P

faecd - Nie Paź 03, 2010 21:25

Na reszcie...dzisiaj skonczylem tuning oswietlenia w aucie...kurde w sumie to zostalo tylko podswietlenie stacyjki, diody od wskaznika ilosic gazu i poprawa licznikow...

Krotki flash back...listopad 2009 diody biale w zegary, grudzien 2009 wskazowki na pomaranczowo...styczen 2010 przyciski szyby, awaryjne i swiatel mglowych w czerwony kolor

az wreszcie jakos w sierpniu 2010 zmienilem podswietlenie pokretel i przycisku obiegu zamknietego i klimy...

a dzisiaj musialem poprawic bo sie troche skiepscilo no i podwietlenie zegarka na czerwo poszlo...

zalaczam fotki za dnia i po zmierzchu :)

[ Dodano: Nie Paź 03, 2010 21:25 ]
i jeszcze 3 dodatkowe fotki

Krzysi3k - Nie Paź 03, 2010 21:39

faecd, tak jak u mnie, czyli na biało :D
Super, a na żywo pewnie 3x lepiej :)

faecd - Nie Paź 03, 2010 21:42

yes indeed :D
camaro17 - Nie Paź 03, 2010 22:05

faecd, brawo za wykonana pracę, ale wydaje mi się że chyba nie zastosowałeś diody w przyciskach, bo nie jest to intensywny kolor w podświetleniu, no chyba że taki był zamiar... co do samych zegarów to wyszło ci całkiem ładnie :)

Tak na szybko zdjęcie,które pokazuje podświetlone przyciski z diodami u mnie


faecd - Nie Paź 03, 2010 23:47

Bombel wszedzie mam diody! czerwone i biale z oszlifowanymi lbami by rozpraszaly swiatło.

Jedynie w wlacznikach swiatel mglowych mam zarowki ktore swieca na pomaranczowo i zielono, czyli sygnalizuja wlaczone dane swiatla... Warunki techniczne jakim podlegaja samochody precyzuja barwę wlączonego przycisku swiatel przeciwmglowyc przedich i tylnych i tutaj nic ugrac nie moglem...

poczatkowo mialem biale te sygnalizatowy wlacznia ale pan na przelgadzie mnie upomnial. teraz biala sygnalizacje mam na wlaczniu ogrzewania tylnej szyby i wlacznie obiegu zamknietego...dla klimy znacznik standardowo niebieski :D

[ Dodano: Nie Paź 03, 2010 23:47 ]
camaro17, o Ciebie doidy swieca wprost. Ja je skierowalem prostopadle do docelowego kierunku swiecenia stad w miare przejzyste ciagle oswietlenie

magill - Pon Paź 04, 2010 14:58

faecd napisał/a:
a je skierowalem prostopadle do docelowego kierunku swiecenia stad w miare przejzyste ciagle oswietlenie


Mógłbyś to bardziej precyzyjnie wyjaśnić?? Bom ciekaw, a nie wiem czy dobrze mnie naprowadza moja wyobraźnia :)

leszczu - Pon Paź 04, 2010 18:35

faecd, Super robota :ok: . Bardzo mi się podoba :grin:
faecd - Pon Paź 04, 2010 23:44

magill, to jest precyzyjny opis tylko nie lapiesz.

Wyobraz sobie masz przycisk za nim dioda, która go podswietla wprost. Jezeli jest on maly to powinno byc okej. W przypadku gdy jest to duze pole to wyjdzie jak u camaro zobacz, ze u niego regulacja ciepło zimno podswietlona jest punktowo w pieciu miejscach.

tam wlasnie siedza u niego diody, ktore maja maly kat swiecenia. Gdyby camaro skierowal diode nie na tarcze cieplo-zimno tylko rownolegle do niej. to dioda oswietlala by komore w ktora zakrywa tarcza cieplo-zimno. Jezeli tam w srodku swieci sie biale swiatelko to wtedy otrzymujesz w miare rownomierne podswietlenie.

Oczywiscie to sa diody. Mowie tu o zwyklych nie o smd, i z nimi to tak juz jest. Albo masz byle jak punktowo albo ciut ladniej gdy skierujesz swiatlo diody prostopadle do kierunku docelowego swiecenia.

Tak samo musze zrobic z zegarami. Tam mam 33 diody ktore swieca wlasnie na wprost tarcz punktowo, ale jest ich tak duzo ze tego nie widac. Zejde do gdzies 15 diod i uzyskam rownomierne swiecenie i mniejsza moc pradowa jaka diody pobiara dzieki czemu nie spali mi sie potencjometr i bede mial dzialajaca regulacje podswietlenia... ale ta operacja to pewnie na dlugie zimne przedswiateczne grudniowe wieczory:D gdy bede sie musial lutownica podgrzac :D

pozdrawiam

[ Dodano: Pon Paź 04, 2010 23:44 ]
leszczu19901 napisał/a:
aecd, Super robota :ok: . Bardzo mi się podoba :grin:
i takich wlasnie odpowiedzi oczekuje ;D !
magill - Wto Paź 05, 2010 13:29

spoko, spoko :) tak też podejrzewałem :) 33 diody.. nieźle kurcze, ale efekt naprawdę znakomity... A do 15 diód chcesz zejść właśnie przez ten sposób obrócenia tych diód, tak??
faecd - Wto Paź 05, 2010 22:30

magill napisał/a:
A do 15 diód chcesz zejść właśnie przez ten sposób obrócenia tych diód, tak??
yhm i przy takiej ilosci uklad bedzie pobieral mniej mocy i potencjometr regulujacy jasnosc swiecenia bedzie dzialal bo teraz (gdy dostaje w dupe 7W mocy a wytrzymuje 0,25W) dziala on jak wlacznik albo zapala podswietrlenie albo wylacza :D
camaro17 - Sro Paź 06, 2010 08:27

faecd, czyli nie masz delikatnej regulacji jasności świecenia na tym potencjometrze? Albo max albo mini? :)
faecd - Sro Paź 06, 2010 22:43

camaro17, bo sie spalil... :) ale juz od kwietnia mam w domu uklad LM317, ktory zmniejszy moc na potencjometrze tylko musze usiasc rozkminic to i przede wszystkim popracowac nad tymi diodami jeszcze...


nie chce mi sie ludzie ja mam lazienke do remontowania rudego do zrobienia a nie tam pierdółkami sie zajmować :D hehe

michfra88 - Czw Gru 02, 2010 23:43

podepnę się po temat... bardzo proszę o podanie konkretnej aukcji z allegro na której można kupić żarówki w bursztynowym kolorze do włączników pasujące do naszych roverów. nie chodzi mi o żadne ledy tylko normalne żarówki
kharry - Pią Gru 03, 2010 00:00

Bursztynowy masz w standardzie. Musisz tylko przy wymianie przełożyć kapturek pomarańczowy ze starej żarówki na nową. Choć jak tego nie zrobisz, to też powinno dalej być bursztynowo po włożeniu normalnej. http://allegro.pl/zarowki...1346352697.html - chodzi o te 3 mm średnicy :)
michfra88 - Pią Gru 03, 2010 00:04

czyli najlepiej wziąć pomarańczowe R5 z tej aukcji tak?? bo poprzednioi jak kupiłem podobne za 40 gr to po włączeniu świateł pojawił sie dymek i się od razu spaliły nie wiem dlaczego..
kharry - Pią Gru 03, 2010 00:08

A, bo kupiłeś na 12V.. moja pomyłka. Musisz kupić na 14V. Na mazurskiej w elektronicznym takie mają. Tylko poproś o jakieś lepsze, żebyś nie musiał co chwile wymieniać, bo to też kwestia jakości żarówki..
michfra88 - Pią Gru 03, 2010 00:08

a w którym miejscu dokładnie??
kharry - Pią Gru 03, 2010 00:46

Tu :)
Dr.Stein - Pią Mar 04, 2011 22:13

Ja mam pytanie
Jakie jest oznaczenie żaróweczek w przyciskach
a jakie w panelu regulacji nawiewu, gdzieś tam widziałem że ktośpodaje T5 , inny W5W...
Proszę o sprecyzowanie
Dziękuję Panowie

rustus - Pią Paź 21, 2011 08:22

:lol: witam a ja wymieniłem wszystkie przełączniki na ledy troche zabawy :rotfl: czasem z lutownicą i świeci :twisted: teraz został mi jeszcze nawiew i będzie gitarka :mrgreen:
FatMatic - Sob Paź 22, 2011 17:40

rustus, pochwal się jpg jak skończysz
gacek - Pią Lis 18, 2011 16:27

Takie pytanie z ciekawości, czy oryginalnie są podświetlane pokrętła ciepło/zimno itp?
bizon - Pią Lis 18, 2011 21:30

gacek napisał/a:
Takie pytanie z ciekawości, czy oryginalnie są podświetlane pokrętła ciepło/zimno itp?

Sa, caly panel nawiewow dwoma zarowkami w1.2w

gacek - Pią Lis 18, 2011 21:40

cały panel to wiem, bo juz nawet zmienialem te zarowki, ale chodzi mi o same pokretla
bizon - Pią Lis 18, 2011 21:48

Nie, ktos zalozyl sobie ledy na tym zdjeciu
Acer - Sob Lis 19, 2011 10:25

Co zrobiłeś że masz czerwony zegarek? Wymieniłeś żarówkę na czerwoną czy tą folie na czerwoną?
faecd - Czw Lis 24, 2011 23:21

gacek, jakim prawem zalaczasz moje zdjecia mojego moda???? wrrr ;)

bizon napisał/a:
ktos zalozyl sobie ledy na tym zdjeciu
nie ktos, tylko FAECD sobie ledy wsadzil ;) bangla po dzis dzien elegancko!
HiS - Pią Gru 30, 2011 18:59

Mam pytanko jest jakiś sposób na wyciągnięcie tych włączników A/C i zamkniętego obiegu? Chciałbym w nich wymienić spalone żaróweczki ale nie chcę rozbierać całego panelu, wiem że one są na wpięcie podobnie jak wyżej awaryjne i podgrzewanie szyby z tym że te które chcę wyjąc nie mają żadnego punktu zaczepienia by je wypiąć. A nie chce nic połamać.
gacek - Sob Gru 31, 2011 11:12

HiS napisał/a:
Mam pytanko jest jakiś sposób na wyciągnięcie tych włączników A/C i zamkniętego obiegu? Chciałbym w nich wymienić spalone żaróweczki ale nie chcę rozbierać całego panelu, wiem że one są na wpięcie podobnie jak wyżej awaryjne i podgrzewanie szyby z tym że te które chcę wyjąc nie mają żadnego punktu zaczepienia by je wypiąć. A nie chce nic połamać.

pomiedzy A/C i nawiewem wew. masz 2 zaslepki(no chyba ze masz podgrzewane fotele) podważ te zaślepki od dołu, albo boku nie pamiętam :bezradny: powinny wyskoczyć i później to samo zrób z włącznikiem A/C.

camaro17 - Nie Sty 01, 2012 20:51

HiS, wystarczy dobrze złapać dwoma palcami od dołu i wyjdzie bez problemu, one nie są aż tak mocno wstawiona jak te od awaryjnych i tylnej szyby, na pewno dasz rady
HiS - Pon Sty 02, 2012 12:30

Faktycznie wyskoczyły :) dziękuję za podpowiedzi