Zobacz temat - [R220SDi 98r] Rozładowany akumulator i problem z alarmem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDi 98r] Rozładowany akumulator i problem z alarmem

zawo - Sob Mar 07, 2009 12:56
Temat postu: [R220SDi 98r] Rozładowany akumulator i problem z alarmem
Witam!
MOże mi ktoś pomóc. Wczoraj zostawiłem auto na światłach pod domem. Naładowałem aukumulator i chciałem go ponownie wsadzić ale nie moge wyłączyc alarmu (jak podłaczam druga kleme zaczyna wyć :twisted: ) nie moge go wyłaczyć. Dodam, że jest to rover 220sdi silverstone. Moze mi ktoś coś poradzi . Dodam ze już próbowaem nawet włączać go z zamknętym samochodem, drzwi i maska itp. po podlaczeniu nie działa nawet centralny ( w chwili gdy właczony jest alarm)

NEOSSS - Sob Mar 07, 2009 13:22

Masz oryginalny alarm Rovera? Sprawdz stan baterii w pilocie
zawo - Sob Mar 07, 2009 13:37

z tego co mi wiadomo to oryginalny(chociaż pewny nie jestem - jakiś dziwny na moje oko, znaczy sie ucho- jest podłaczony do jakiej syreny o dzwięku zblizonym do zwykłego klaksonu i wyje bez wytchnienia ) ,a pilot działeł bez problemu jeszcze wczoraj wiec chyba wszystko z nim ok. A jak podłaczony mam akumulator to centralny powinien już chyba działać a nie dziaal:/
Raptile - Sob Mar 07, 2009 15:54

zawo, jakie oznaczenia na pilocie masz ?
michone - Sob Mar 07, 2009 16:00

podlacz aku jak bedzie wyl to idz do drzwi kierowcy i przekrec kluczyc powinien przestac wyc.
czort - Sob Mar 07, 2009 18:34

Po ponownym podłączeniu akumulatora pilot musi się połączyć z centralką po kilkakrotnym naciśnięciu któregoś przycisku.
Jeśli to nie zadziała spróbuj wyjać bezpiecznik od alarmu IMMo CZ znajduje się on koła akumulatora pod maską mała skrzyneczka bezpiecznik 1 15A. wciągnij jego i wtedy podłącz akumulator nie będzie wyło, ale też nie odpalisz auta. wtedy znów odłącz akumulator i złącz kable + i - na chwilkę oczywiście bez akumulatora i po chwili znów podłącz akumulator. i ponaciskaj pilotem przycisk otwierania kilka razy. powinno zadziałać.

(z mojego doświadczenia)