Zobacz temat - [R75] Urwany odpowietrznik ze sprzęgła pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Urwany odpowietrznik ze sprzęgła pomocy

666wojtas - Nie Mar 08, 2009 19:40
Temat postu: [R75] Urwany odpowietrznik ze sprzęgła pomocy
Witam.wlasnie urwalem odpowietrznik ze sprzegla.to znaczy ze zostal mi odpowietrznik i koncowka do ktorego jest przykreconyw rece,teraz wystaje przewod i co mam z tym dalej zrobic,moze wiecie czy to da sie wymienic bez sciagania skrzyni albo jakos inaczej da sie to zreperowac.pomozcie.dzieki
rafalg - Nie Mar 08, 2009 20:49

wymiana wysprzęglika co wiąże się z odpięciem skrzyni lub też robota u mechaników zajmujących się układami hydraulicznymi na pewno coś zrobią, ale chyba nie w UK
Dam-Kam - Nie Mar 08, 2009 21:57

jeśli wysprzęglik masz dobry to najprościej będzie wymienic tylko ten wystający odpowietrznik (całą rurkę od wysprzęglika) ale to wiąże się minimum z odsunięciem skrzyni. A teraz możesz to zaklepać i zakleić jakimś super glutem (poprzednio odpowietrz dla bezpieczeństwa) ;)
Mombrey - Nie Mar 08, 2009 22:54

Jezeli wystaje kawalek rurki to zalatw zlacze typu ermeto. Nie wiem skad w UK.
W mojej firmie widzialem na starej automatyce pneumatycznej. Moze na ebay cos kupisz.

666wojtas - Pon Mar 09, 2009 19:06

wystaje to w calosci ,tylko koncowka do ktorej przykreca sie odpowietrznik wyskoczyla.a jak te zlacze wyglada moze maz jakas fotke ??
Mombrey - Wto Mar 10, 2009 00:48

Tu masz takie zlaczki. http://www.askotech.com.pl/produkt_18.html
A moze wlozyc koncowke na miejsce i jakac objemka lepsza potraktowac?

rafalg - Wto Mar 10, 2009 19:10

a może ty ja za bardzo wykreciłeś tzn samoą końcówkę? zrób zdjęcie
snky1987 - Pon Mar 07, 2011 07:24

Wiem że temat już stary ale jak ktoś będzie kiedyś szukał tego problemu to może akurat pomogę :)

U mnie mechanik zrobił tak:

Na przewód dał złączkę do instalacji gazowych (3 częściową zaciskową z marketu budowlanego) do tego kawałek gumowego przewodu z zarobioną na końcu żeńską końcówką do szybkozłączki. Wszystko trzyma i bez problemu daje się odpowietrzać.

Problem polegał na tym że średnica przewodu to 9,36cm czyli tak trochę dziwnie ale kupili 10-tkę i ścisnęli na chama trzyma :)

Pozdrawiam.

apples - Pon Mar 07, 2011 09:15

snky1987, zrób zdjęcie i wstaw do posta. :wink:
Boncky - Pon Mar 07, 2011 09:57

gwintownik, gwintujesz rurkę, nakręcasz końcówkę i zrobione ;] 20 min:)