Zobacz temat - [R420] Problem z odpalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Problem z odpalaniem

rybakowy - Pon Mar 09, 2009 18:49
Temat postu: [R420] Problem z odpalaniem
Jakis czas temu jak były duze mrozy padł mi akumulator a ze nie było mozliwości dorwac kogoś na dawce energi :idea: to odpaliłem na tzw pych,udało sie ale przyznam ze zrobiłem to dwa razy tylko ze za drugim razem juz sie nie udało bo sie parking skończył :/ .

Od tego czasu jak rano przychodze to choc podgrzeje świece 3 razy jest problem z odpaleniem,
kręci kreci juz chce ale jednak nie odpala,podgrzje jeszcze raz po tym kreceniu i odpali.
Paski wszystkie nowe,filtry wymienione,świece żarowe mają ok rok (BOSH) co sie mogło stac???? :beczy:

Skiba - Pon Mar 09, 2009 18:50

A świece grzeją (przygasa światełko w kabinie) ? przekaźniek sprawny ? chyba, że kąt wtrysku się przestawił (w co wątpię) ? :|
Paul - Pon Mar 09, 2009 18:54

Obstawiam przekaźnik :P Mój też tak miał i łączył 1/10-15 razy. Przy mrozie -24 C nie było mowy o odpaleniu.
Pomogła reanimacja przekaźnika a nowy już czeka :D

Remigiusz - Pon Mar 09, 2009 19:17

Jak odpalasz auto, i nie szarpie tak przy kręceniu silnikiem tylko sam rozrusznik kreci to raczej świecie nie grzeją lub przekaźnik przestał działać.

Sprawdź czy dochodzi prąd i czy świece są ok. Ja miałem nowe świecę 2 miesiące i się spalili i tez w ta wątpiłem aż sobie je sprawdziłem i *zonk* :neutral:

Teraz wymieniłem na Bosch tylko dwie i pali jak talal nawet przy dużych mrozach, do 3. świece jest ciężko dojść a 4. świecy nie ma :razz:

SeniorA - Pon Mar 09, 2009 19:27

sprawdż ustawienie rozrządu, może pasek przeskoczył o jeden ząbek.
rybakowy - Pon Mar 09, 2009 21:00

SeniorA napisał/a:
sprawdż ustawienie rozrządu, może pasek przeskoczył o jeden ząbek.


To raczej nie możliwe ale kto wie.



Remi55 napisał/a:
Jak odpalasz auto, i nie szarpie tak przy kręceniu silnikiem tylko sam rozrusznik kreci to raczej świecie nie grzeją lub przekaźnik przestał działać.


Właśnie na to bym chyba stawiał,nie szarpie przy kręceniu ale poprostu nie odpala,objaw jak by nie był podgrzany.

Gdzie ten przekaznik jest????

Skiba - Pon Mar 09, 2009 21:09

rybakowy napisał/a:

Gdzie ten przekaznik jest????


Na ścianie grodziowej, prawie po środku, na górze.

rybakowy - Wto Mar 10, 2009 08:20

Skiba napisał/a:
Na ścianie grodziowej, prawie po środku, na górze.


Mam tam trzy przekazniki i jeden taki wiekszy z BOSCH-a powieszony pod nimi.

SeniorA - Wto Mar 10, 2009 08:39

Jest opcja podania na kilka sekund napięcia na świece bezpośrednio z aku.Przekażnik to będzie ten większy , ze względu na prąd jaki pobierają świece.
rybakowy - Wto Mar 10, 2009 08:51

SeniorA napisał/a:
Przekażnik to będzie ten większy




czyli ten taki prostokątny z BOSCH-a????

Brt - Wto Mar 10, 2009 09:29

Wyjmij, popatrz czy na nim jest prąd rzędu 50 - 80A i czy dwie nóżki ma wieksze a dwie normalne i to pewnie bedzie ten ... a napisane na nim moze być bosch, bosz, valeo, ford ałdi itp.
rybakowy - Wto Mar 10, 2009 10:29

Napisze tak;

Są trzy obok siebie, 2-zółte i 1-Czarny mniejszy.Żółte są firmy SIMENS a te czarny nie napisali,pod nimi jest powieszony jeszcze jeden ale taki prostokątny BOSCH ale to raczej nie on bo... idzie do niego wtyczka a obok wychodzi gumowy przewód ktory idzie do turbiny. :/

Najprościej bedzie jak poprostu podjade do elektryka i przemierzy mi czy po przekręceniu kluczyka idzie napięcie na świece :cool:

SeniorA - Wto Mar 10, 2009 10:34

rybakowy napisał/a:
przemierzy mi czy po przekręceniu kluczyka idzie napięcie na świece
wystarczy podpiąć zarówkę do świecy i masy
oparek - Wto Mar 10, 2009 21:11

no właśnie ja tak zrobiłem i u mnie nie ma prądu a przekaźnik cyka normalnie czyli na przekaźniku jest prąd i potem gdzieś zanika....
Paul - Wto Mar 10, 2009 21:27

oparek napisał/a:
przekaźnik cyka normalnie
To jak u mnie :D
Też 'cykał' ale nie łączył - podpalone i odgięte styki. Niby działa a nie działa :P

oparek - Wto Mar 10, 2009 21:30

ha a ja dzisiaj zamontowałem nowy i dalej to samo....
Paul - Wto Mar 10, 2009 21:46

A bezpieczniak OK ?? Bo to dziwne jakieś jest :( Chyba, że Gremliny kable pożarły ... ;)
oparek - Wto Mar 10, 2009 21:49

od przekaźnika idzie żółty kabel do takiej jak by puszki ale za hu..a nie moge jej otworzyć (nie chce połamać) i tak myślę że tam może będzie bezpiecznik ale dzis juz nie mam siły na to
rybakowy - Wto Mar 10, 2009 22:23

Dajcie fotke tego przekaznika i gdzie jest umiejscowiony???
oparek - Sro Mar 11, 2009 11:37

a więc bezpiecznika nie ma ale w takiej plastikowej obudowie jest tak jakby kolejny przekaźnik cały był stopiony więc miałem problem z otworzeniem tej puszki narazie podłaczyłem dla sprawdzenia prowizorycznie kabelki i działa!!! świece grzeją
rybakowy - Pią Mar 13, 2009 21:54

No Panowie i Panie narazie jestem po sprawdzeniu czy przekazniki sa oki i czy na świece leci prąd i... leci z tym wszystko oki wiec juztro bede wykręcał świeczki :/

[ Dodano: Sob Mar 14, 2009 20:10 ]
Moze mi ktoś powiedziec gdzie jest sterownik od świec żarowych w 420Di???? Mile widziane foto