Zobacz temat - [R220 SDI] tarcze hamulcowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDI] tarcze hamulcowe

Gabrysia - Wto Mar 24, 2009 14:04
Temat postu: [R220 SDI] tarcze hamulcowe
Witam :grin:
Około półtora roku temu postawiłem auto do autoryzowanego serwisu Rovera w Białymstoku ( beznadziejny warsztat - nie polecam ) , gdzie wymienili tarcze hamulcowe w moim Roverku. Oczywiście, zgodnie z poziomem jakości warsztatu, założyli mi takiej złej jakości tarcze, że po około roku musiałem je przetaczać ( pojawiło się bardzo nieprzyjemne bicie przy hamowaniu ), panowie którzy je przetaczali odrazu powiadomili mnie żebym kupił sobie nowe bo te są tak beznadziejne, że na pewno za około 20tyś kilometrów do nich znów będę musiał wrócić na ponowne toczenie. Niestety mieli rację :cry: . Bicie znów się pojawiło, więc teraz stwierdziłem, że nie warto chyba znów do nich jechać, tylko lepiej zainwestować pieniądze w nowe tarcze.
Więc mam prośbę o podpowiedź jakie tarcze są najlepszym wyborem ( stosunek ceny do jakości ). Pozdrawiam :smile:

fearless - Wto Mar 24, 2009 14:07
Temat postu: Re: [R220 SDI] tarcze hamulcowe
Gabrysia napisał/a:

Więc mam prośbę o podpowiedź jakie tarcze są najlepszym wyborem ( stosunek ceny do jakości ). Pozdrawiam :smile:


Miałem tak samo jak Ty - też założyli badziewie, ale sam byłem sobie winny bo nie dopilnowałem(swoje tarcze spaliłem przód i tył :D ) Teraz mam Brembo - tak to się chyba pisze :) - mogę z czystym sumieniem polecić, nie należą też do najdroższych, poza tym od hamulców zależy bezpieczeństwo - więc nie warto oszczędzać.

Gabrysia - Wto Mar 24, 2009 14:08

To fakt bezpieczeństwo jest bezcenne
Brt - Wto Mar 24, 2009 14:11

Ogólnie polecane na forum są tarzcze i klocki ATE .... ja w ażdym razie polecam :ok: :)


PS. Gabrysia .... zmieniłaś płeć ;> ;)

fearless - Wto Mar 24, 2009 14:12

http://www.allegro.pl/ite...ivic_rover.html

Dokładnie coś takiego mam. I nawet takie klocki jak są w tej aukcji.

Raptile - Wto Mar 24, 2009 14:13

albo zestaw ATE tak jak Bartolini poleca albo na bardziej prestiżowo ferrodo + brembo
fearless - Wto Mar 24, 2009 14:14

Brt napisał/a:

PS. Gabrysia .... zmieniłaś płeć ;> ;)



No fakt, nie załapałem na początku :haha:

Gabrysia - Wto Mar 24, 2009 14:14

Brt napisał/a:
PS. Gabrysia .... zmieniłaś płeć

hehe, nie , pisze Jacek - mąż Gabrysi ;)

[ Dodano: Wto Mar 24, 2009 14:16 ]
No i podziękował piknie kolegom, teraz trzeba podjechać do odpowiedniego sklepu i poznać ceny ;)