Zobacz temat - [R200 1.4Si 97r] przekładka silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 97r] przekładka silnika

grzesiek-neomix - Sro Mar 25, 2009 16:43
Temat postu: [R200 1.4Si 97r] przekładka silnika
Witam, mam pytanie czy mozliwa jest przekładka silnika Rovera 1.4 z poloneza do roverka 200 ??Czy będzie "chodził" prawidłowo?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Marrkus - Sro Mar 25, 2009 16:50

w polonezowy silniki 1.4 jest inny kolektor dolotowy i inne koło zamachowe -tak z grubsza - były już podobne wątki- skorzystaj z szukaj

A jeżeli chodzi o sam goły silnik (blok + głowica) to są takie same silniki. Mogą się minimalnie różnić detalami ale nie wpływa to na ich działanie.

szoso - Sro Mar 25, 2009 17:04

grzesiek-neomix wpisz tutaj "silnik z poloneza" a wyskoczy ci parę wątków o tym :smile:
http://forum.roverki.eu/search.php

grzesiek-neomix - Pią Mar 27, 2009 09:28

Dziękuję za odpowiedzi.powiem tak: mechanik przełożyl mi blok silnika bez elektryki itd, no i klapa, silnik kreci i nie odpala, mechanik powiedział ze nie dostaje prądu na cewkę (chyba), moze to komputer? immobilizer? Nie mam pojęcia co robić.
sTERYD - Pią Mar 27, 2009 09:38

przy przekladce mógł ułamać czujnik położenia wału... wtedy właśnie komputer nie da napięcia na cewkę :cool:
grzesiek-neomix - Pią Mar 27, 2009 10:51

Sprawdzalismy czujnik połozenia, jest dobry, poza tym włozyliśmy inny czujnik i problem ten sam.Wyczytałem w kilku postach ze konieczna jest przekładka koła zamachowego z poprzedniego silnika do silnika który został zamontowany.Moze to coś da ?? ?
Kurcze fajne auto a takie kapryśne...

szoso - Pią Mar 27, 2009 10:55

tak czy tak koło zamachowe powinieneś przełożyć a nóż widelec coś pomoże :smile:
secio - Pią Mar 27, 2009 11:04

grzesiek-neomix napisał/a:
Sprawdzalismy czujnik połozenia, jest dobry, poza tym włozyliśmy inny czujnik i problem ten sam.Wyczytałem w kilku postach ze konieczna jest przekładka koła zamachowego z poprzedniego silnika do silnika który został zamontowany.Moze to coś da ?? ?
Kurcze fajne auto a takie kapryśne...

Jest konieczna przekladka kola zamachowego (tego z Rovera), bo te Roverowskie z tego co kojarze ma dodatkowe znaczniki dla immo. Na 100% dokladna informacja Senn'a oraz AndrewS'a jest w archiwum ;) .

Pzdr,
Mariusz

sTERYD - Pią Mar 27, 2009 11:46

jesli przekładałeś silnik z poloneza, to na bank koło zamachowe trzeba było zostawic to które było wcześniej :/
grzesiek-neomix - Pią Mar 27, 2009 13:05

Oby to była wina tego koła zamachowego, bo moja cierpliwość się kończy.Tak czy owak dziękuje wszystkim za pomoc.

[ Dodano: Pon Mar 30, 2009 16:38 ]
sTERYD napisał/a:
jesli przekładałeś silnik z poloneza, to na bank koło zamachowe trzeba było zostawic to które było wcześniej :/


Koło zamachowe przełożone, cos sie poprawiło.silnik po odpaleniu pracuje przez chwilę no i tylko przez chwilę...niestety.ktoś może ma jakieś sugestie? Bo ja juz jestem zrezygnowany :(