Zobacz temat - [R214Si 103KM 16V 97'] uszczelka pokrywy zaworów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 103KM 16V 97'] uszczelka pokrywy zaworów

Tigernp - Czw Kwi 02, 2009 15:49
Temat postu: [R214Si 103KM 16V 97'] uszczelka pokrywy zaworów
Witam wszystkich. Ostatnio zauważyłem małe pocenie sie silnika pod pokrywą zaworów. Czy ktoś z was wymieniał może uszczelkę pod pokrywą i czy jest to skomplikowane?.Może ktoś z was ma jakiś instruktaż lub foto. Jeżeli jest to skomplikowane i można coś uszkodzić udam się do mechanika. Z góry dziękuję za odpowiedź
secio - Czw Kwi 02, 2009 15:57
Temat postu: Re: [R214Si 103KM 16V 97'] uszczelka pokrywy zaworów
Tigernp napisał/a:
Witam wszystkich. Ostatnio zauważyłem małe pocenie sie silnika pod pokrywą zaworów. Czy ktoś z was wymieniał może uszczelkę pod pokrywą i czy jest to skomplikowane?.Może ktoś z was ma jakiś instruktaż lub foto. Jeżeli jest to skomplikowane i można coś uszkodzić udam się do mechanika. Z góry dziękuję za odpowiedź


Nie jest to skomplikowane i trzebaby sie postarac zeby cos uszkodzic ;) . Wyciagasz fajki ze swiec, odkrecasz (chyba) 15 srub.
Uszczelka jest metalowa, wiec jak Ci sie chce wcale nie musisz kupowac nowej tylko wyczyscic newralgiczne miejsca i zlozyc na silikon albo inny Loccite. Oczywiscie majac na uwadze, zeby ten silikon w nadmiarze nie dostal sie tam gdzie nie powinien. Korzystajac z silikonu zwrocic uwage na obszary wokol swiec, zeby tam pozniej sie nie lało.


Powodzenia,
Mariusz

Tigernp - Czw Kwi 02, 2009 16:06

A czy po złożeniu trzeba coś pasować jak w przypadku głowicy?. Czy tylko odkręcić śruby, wyjąć uszczelkę, oczyścić i złożyć z powrotem na silikon temperaturowy w odwrotnej kolejności.
secio - Czw Kwi 02, 2009 16:41

Tigernp napisał/a:
A czy po złożeniu trzeba coś pasować jak w przypadku głowicy?. Czy tylko odkręcić śruby, wyjąć uszczelkę, oczyścić i złożyć z powrotem na silikon temperaturowy w odwrotnej kolejności.

Jest tak jak piszesz.
Zeby wszystko bylo jasne i praca bez stresu ;-) , po sciagnieciu pokrywy zobaczysz taki widok:

sTERYD - Pią Kwi 03, 2009 00:10

secio, skąd pomysł, że ta uszczelka jest metalowa? :hm:
to jest jednorazowa uszczelka z jakiegoś dziwnego tworzywa trochę przypominającego karton... jedyna filologia, to nie przykręcić jej za mocno :cool:
a silikon w tym miejscu może więcej zaszkodzić niż pomóc :/

secio - Pią Kwi 03, 2009 10:39

Cytat:
secio, skąd pomysł, że ta uszczelka jest metalowa? :hm:


Nie sperecyzowałem, że miałem na myśli podstawę z metalu (albo innego materiału dzięki któremu uszczelka się nie rozpada przy ściąganiu).
Pokryta jest warstwą tworzywa plastycznego. Po pierwszym skręcenie te się odkształca i oczywiście, że uszczelka jako taka nie jest zdatna do użytku... chyba, że zregenerujemy ją silikonem, jak to zrobiłem u siebie ;-) .
Nie pokrywamy całej uszczelki silikonem, tylko miejsca styku pokrywy i ramki wałków z uszczelką tak, żeby nadmiar nie wyszedł na zewnątrz.
Osobiście nie widzę jakichś wielkich zagrożeń z obecności silikonu w tym miejscu. Trzy silniki tak złożone chodzą dosyć długo, nic nie cieknie i generalnie jest OK ;-) .