Zobacz temat - [R214 '98] Wymiana przegubu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 '98] Wymiana przegubu

Radek001 - Pią Kwi 10, 2009 23:57
Temat postu: [R214 '98] Wymiana przegubu
Witam!

Ostatnio dały mi się we znaki nasze polskie drogi. Wjechałem w dziurę, wprawdzie z niewielką prędkością, ale po tej przygodzie usłyszałem niepokojący dźwięk (coś jakby uderzenie w sprężynę). Po jakimś czasie stwierdziłem, że przy ostrzejszym zakręcaniu w prawo słyszę rytmiczne stukanie w prawym kole.

Przy wymianie opon, mechanik stwierdził, że widzi jakiś wyciek w okolicy przegubu i że cały przegub jest do wymiany. Co ciekawe, po wspomnianej wymianie, stukanie ustało... Jestem więc odrobinę skołowany.

Moje pytanie:
1. Czy rzeczywiście konieczna jest wymiana przegubu?
2. Czy dostęp do tej części jest problematyczny? (w dwóch warsztatach mieli problem z określeniem jej ceny, bo dostawcy nie mieli jej w katalogach; postraszyli mnie nawet, że może będzie trzeba wymienić całą półoś)

Pozdrawiam!

b0b3k - Sob Kwi 11, 2009 08:56

http://allegro.pl/search....zegub+rover+200
Radek001 - Nie Kwi 12, 2009 00:29

Ok - dzięki, widać że części są.

Ktoś ma coś do dodania w ramach pozostałych moich wątpliwości?

Krzysi3k - Nie Kwi 12, 2009 10:03

Nie lekcewż tego. Przy szybkiej reakcji da się ocalić stary przegub, ale u Ciebie już raczej to nie wchodzi w grę. Część w końcu nie jest taka droga :)
Bordos - Nie Kwi 12, 2009 12:04

Przegubu nie należy lekceważyć, szczególnie, że jego cena jest niska w porównaniu do tego, co się stanie gdy owy przegub rozleci się w trakcie jazdy.

Nie trzeba wymieniać całej półośki, chociaż przy wymianie przegubu można ją wyjąć, i przy okazji wymienić osłonę przegubu wewnętrznego jak i jego smar. I przyjrzeć się czy nie cienie uszczelnienie skrzyni.

Jeśli nie boisz się odrobiny mechaniki, ten przegub spokojnie wymienisz samemu. Największym problemem będzie odkręcenie wielkiej nakrętki na przegubie.

Mi udało się to pokonać przed blokiem i nie zajęło jakoś tragicznie dużo czasu (z tym, że ja wymieniałem oba przeguby).