Zobacz temat - [R414] Ogólne porady
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Ogólne porady

Link - Wto Kwi 14, 2009 20:41
Temat postu: [R414] Ogólne porady
Witam, chcialbym sie dowiedziec jaki olej dobrac do mojego roverka, a takze jakie opony polecacie na lato? Jest mozliwosc wymiany calego oleju silnikowego w warunkach domowych? Jak sie uchronic od nadciagajacej rdzy? [widoczne malutkie plamki rdzy na karoserii] Z gory dzieki za pomoc, jestem dosc nowy w motoryzacji, dlatego siegam po rade do bardziej doswiadczonych kolegow :grin:
oprawca_1978 - Sro Kwi 15, 2009 06:05

Wg wskazań producenta silników - olej ma być półsyntetykiem o lepkości 10W40. Zmienia się go wg wskazań - co 20 kkm.
Ja osobiście leję pełnego syntetyka, 5W40, konkretnie Lotosa. Bardzo dobry olejek.
Na rdzę najlepszym antidotum jest duża ilość zbędnych pieniędzy oraz dobry i zaufany lakiernik, który sprawy za te pieniądze nie spapra i z rdzą się rozprawi.
Opony - ważne, żeby były takie czarne, okrągłe i pasowały na felgę. Reszta - wedle upodobań kierowcy.

tujaro13 - Sro Kwi 15, 2009 09:42

1.Mozna, ale potrzebny jest kanał. Sruba spustowa znajduje sie pod silnikiem. Dla 400-setek ma byc 10w40. Producent wg uznania i zasobnosci portfela. Ja jestem zadowolony ze Schella Helixa.
2.Opony na www.opony.com.pl lub www.opony.pl . Jest tam ranking ocen użytkowników.
3. Rdza -doraźnie zaprawka, kompleksowo- blacharz i lakiernik. :roll:


___________________________________________________________
To live and let live.