Zobacz temat - [R218] Centralny zamek i alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R218] Centralny zamek i alarm


lesion27 - Czw Kwi 16, 2009 23:03
Temat postu: [R218] Centralny zamek i alarm
Witam.
Wjaki sposób można sprawdzić czy mam centralny zamek i alarm.
Niemam kontaktu z poprzednimi właścicielami.
Przy kluczykach nie było pilota.
Napewno jest immo.
na środku konsoli pomiędzy zegarami dioda led z napisem Alarm.
Czy da się to stwierdzić bezinwazyjnie.

Pozdrawiam :?:

Deamian - Czw Kwi 16, 2009 23:25

lesion27 napisał/a:
Wjaki sposób można sprawdzić czy mam centralny zamek i alarm

Zamknij drzwi kluczykiem i jeśli wszystkie drzwi się zamkną to centralny masz. Co do alarmu to niestety nie wiem za bardzo jak jest w R200 ale ja bym może otworzył okno, zamknął drzwi kluczykiem i po jakimś czasie spróbował od środka otworzyć drzwi ale nie wiem czy to w Roverze zadziała :/ . Nie próbowałem

AndrewS - Czw Kwi 16, 2009 23:47

u nas w kanciaku 95r, przy zamknietym samochodzie, zalaczonym alarmie i immo dioda srodkowa cyklicznie mruga,
przy uzbrajaniu, czyli w chwile po zamknieciu murga szybko

przy zalaczonym alarmie, a otworzeniu samochodu nie z pilota, tylko kluczem, alarm nie wyje, po otwarciu drzwi, dioda zapala sie na stale, immo trzyma, samochod nie daje sie odpalic ,
trzeba uzyc pilota zeby go rozbroic do konca

bongo - Sro Gru 08, 2010 18:22

w dieslach tez to funkcjonuje ?? tzn immo ??
PHJOWI - Sro Gru 08, 2010 19:31

bongo napisał/a:
w dieslach tez to funkcjonuje ?? tzn immo ??


tak w dieslach to też jest

flapjck1 - Sro Gru 08, 2010 22:33

w moim kabrio immo fukcjonuje tak:

zamkniecie drzwi kluczykiem powoduje wlacznenie sie centralnego zamka ( zamykaja sie lewa i prawa strona ) i uzbraja to immo

rozbrojenie przez otworzenie

sygnalizowane jest to dioda na zegarach, otwarcie drzwi bez uzycia centralnego powoduje wlaczenie syreny no i oczywiscie nierozbrojenie immo

zasadniczo centralka immo jest aktywowana impulsem (-) z aktuatora drzwi kierowcy

pilot u mnie nie wystepuje, wiec sie nie wypowiem, jak jest z nim, ale z tego co rozkminialem schematy to modul bcm odpowiadajacy za c.z. i immo jest automatycznie odbiornikiem pilotow

mariusz416 mowil mi ze mozna podpiac dowolny tani uklad sterujacy minusem na pilota wpiac sie w okablowanie i po temacie

u mnie dodatkowo byl/jest problem z kostka w drzwiach kierowcy, czasami nie styka i wtedy c.z. nie dziala, ale zanim do tego doszedlem to kiedys z tydzien siedzialem i rozkminialem ;)

bongo - Pią Gru 10, 2010 08:09

No bo kupilem 218 tdi i świeci mi kontrolka alarm ale auto normalnie daje sie uruchomic ,był otwarty kluczykiem ,i tez mam problem z kostka w drzwiach , co trzeba z nia tam zrobic bo jeszcze sie do niej nie zabrałem
flapjck1 - Pią Gru 10, 2010 11:15

u mnie wylamany jest zatrzask w kostce i po prostu czasami sie wysuwa

a poza tym moze byc pognita zwyczajnie

chomik1948 - Sro Sty 05, 2011 08:01

a ja mam to samo.. tylko kupując autko nie dostałem pilota.. rozebrałem przednie drzwi kierowcy i jest wszystko potrzebna do centralnego . siłownik itp. ale nawet po przekręceniu kluczyka centralny nie działa....

Ma ktoś pojęcie o tym ??
( tak na marginesie czy ma coś z tym związany jakiś przekażnik??