Zobacz temat - [R75] Problem z pompką sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z pompką sprzęgła

alto2 - Sro Kwi 22, 2009 21:33
Temat postu: [R75] Problem z pompką sprzęgła
Witam
Od 3 dni jestem posiadaczem roverka 75 od razu poznałem" najmocniejszy"element mojego nowego auta tzn. sprzęgło.Biegi 1i wsteczny wchodzą b.ciężko i to po silnym wciśnięciu pedału w podłogę.Wczoraj sporo czytałem o tym na forum.Dzisiaj zakupiłem zestaw "ratunkowy"tzn strzykawka,rurka,płyn.Postepowałem zgodnie zaleceniami,odkręciłem osłony,dostałem sie do pompki były na niej ślady wycieku,odkręciłem biały korek,wyjąłem gumową uszczelkę,dolałem płyn ,kilka razy wcisnałem pedał sprzęgła,włożyłem uszczelkę,zakręciłem korek.Niestety nic się nie zmieniło. Co mam teraz robić? Jeśli będzie mowa o wysprzęgliku ,od razu zapytam co to jest ? jak wygląda?Poproszę o łopatologiczne podejscie do tematu w sprawch technicznych jetem "zielony" Z góry dziękuję za pomoc.
Alto2

witgut - Sro Kwi 22, 2009 21:39

Proponuję wizytę u dobrego mechanika.
Niestety wszystkiego nie można zrobić samemu.
Jeśli chodzi o mechanika to namiary na Mariusza 418 znajdziesz gdzieś na stronie, polecam,sam korzystałem z jego pomocy więc wiem co piszę

alto2 - Sro Kwi 22, 2009 21:49

Dziekuję
Poszukam namiarów, mam nadzieje że mozna mu zaufać,bo to w przypadku roverów chyba nie takie proste.Wszyscy piszą ,że servis tych wozów jest b.słaby
Pozdrawiam Alto2

Dam-Kam - Sro Kwi 22, 2009 22:12

witgut, wybacz ale śmiem twierdzić (po ilości Twoich postów), że jeszcze mało wiesz...
Akurat tematyka sprzęgła zwłaszcza od strony pedału jest bardzo prosta. Zdiagnozowanie zrobi każdy (alto2 sam zauważył że cieknie) bez większej wiedzy. Do wymiany wystarczy ukończaona szkoła podstawowa + 1 klucz i coś do wybicia sworznia zabezpieczającego przewód (jeśli mowa o wymianie na nową pompkę Roverowską).
Odpowietrzenie też można wykanać samemu ale pisałem dziś o tym w innym temacie i wystarczy sobie poszukać (forum tonie w tym temacie)
Tak więc nic tylko szukajka w dłoń i do dzieła

alto2 - Sro Kwi 22, 2009 22:32

Dziękuję za wiarę w moje możliwości.Wnioskuję ,że czeka mnie wymiana pompki sprzegła. Gdzie najlepiej taką kupić ? Może spróbuję ją wymienić?Oczywiście najpierw poczytam o tym na forum.Pozdrawiam
Alto2

brevo79 - Sro Kwi 22, 2009 22:47

złe dobrego początki. też tak miałem jak kupiłem swoją bestię na drugi dzień się popsuł, gdyby nie kolega Zukovaty to bym leżał i kwiczał. :)
Miejmy nadzieje, że będzie Ci służył tak dobrze jak mi. Mimo złego początku ;)

pozdr

Dam-Kam - Sro Kwi 22, 2009 23:01

z tym każdy ma problemy a jak ktoś tego nie zaznał to gwarantuje że zazna...
alto2, pompki roverowskie są m.in. na allegro, w tomateam i pewnie w intercarsie znajdziesz ale raz że są drogie (z tego co się orientuję to ~950zł) to chyba nikt nie daje na nie gwarancji i są strasznie zawodne (były przypadki że siadały po paru tys. km) dlatego warto żebyś się zapoznał z tematem http://forum.roverki.eu/v...e3dddad6#336485 jest tego trochę ale jest tam naprawdę wiele ciekawych rozwiązań tego problemu :)

alto2 - Sro Kwi 22, 2009 23:25

Widzę ,że problem z pompką sprzęgła to swego rodzaju pasowanie na roverkowicza .Zjednej strony kłopot z drugiej nobilitacja ,że człowiek dołączył do tak zacnego grona.Serdeczne dzięki pozdrawiam
Alto2

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 23:26 ]
Widzę ,że problem z pompką sprzęgła to swego rodzaju pasowanie na roverkowicza .Zjednej strony kłopot z drugiej nobilitacja ,że człowiek dołączył do tak zacnego grona.Serdeczne dzięki pozdrawiam
Alto2 :mrgreen:

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 23:27 ]
Widzę ,że problem z pompką sprzęgła to swego rodzaju pasowanie na roverkowicza .Zjednej strony kłopot z drugiej nobilitacja ,że człowiek dołączył do tak zacnego grona.Serdeczne dzięki pozdrawiam
Alto2 :mrgreen:

witgut - Pią Kwi 24, 2009 20:01

Dam-Kam masz rację- nie ma tu wielu moich postów ale.....
Dzięki Temu forum udało mi się naprawić samemu kilka rzeczy w moim aucie, zdiagnozować problem z kołem dwumasowym- ale jeśli chodzi o naprawę to zdałem się na fachowca.
Dla kolegi Alto2 daję jedynie :arrow: na mechanika na którym się nie zawiedzie :mrgreen: gdyż nie wszystko można zrobić samemu a partaczy jest wielu :razz: .
Pozdrawiam :twisted:

Rowan - Pią Kwi 24, 2009 22:30

witgut napisał/a:
gdyż nie wszystko można zrobić samemu a partaczy jest wielu :razz:

Potwierdzam nie wszystko, ale taką pierdołe, to 13 letni chłopak z odrobiną pojęcia o czym kolwiek by zrobił.