Zobacz temat - [R200 2,0SD 98r] Auto nie chce odpalić z winy bezpiecznika?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 2,0SD 98r] Auto nie chce odpalić z winy bezpiecznika?

zywy30 - Pon Kwi 27, 2009 09:21
Temat postu: [R200 2,0SD 98r] Auto nie chce odpalić z winy bezpiecznika?
Witam
Ostatnio sprawdzałem napięcie na akumulatorze i z alternatora i zalecano mi wyczyścić przewód z alternatora gdyż był zaśniedziały i nierówno podawał prąd na akumulator. Przez przypadek dotknąłem go do karoserii i przepalił mi się bezpiecznik prądowy w skrzynce obok akumulatora. Jest to nietypowy bezpiecznik bo w plastikowej kostce u góry zamknięty szklaną pokrywą 80A od BATTERY. Po bokach są mosiężne blaszki z otworami by go przykręcić. Przez to nie mogę odpalić samochodu, w ogóle zero reakcji ino cykanie. Prąd nie dochodzi na akumulator. Gdzie mogę takie bezpieczniki dostać, najlepiej w okolicach woj. śląskiego oraz jak fachowo taki bezpiecznik się nazywa?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Raptile - Pon Kwi 27, 2009 10:15

A obudowy kompa nie dotknąłeś ? Bo jak tak to pozamiatane i komp do wymiany
zywy30 - Pon Kwi 27, 2009 10:39

nie dotknąłem komputera obudowy. Dotknąłem karoserii przy alternatorze. Póki co zgiąłem blaszki w bezpieczniku i auto pali i jeździ, ale i tak muszę go wymienić.
Raptile - Pon Kwi 27, 2009 10:44

No to dobrze że się dobrze skończyło :) Szerokości :)
R-200 - Pon Kwi 27, 2009 17:50

Dostaniesz w sklepach motoryzacyjnych, szczególnie tych które zajmują się japońcami.