Zobacz temat - [R 416] Czarny płyn na przednich felgach.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416] Czarny płyn na przednich felgach.

kub4 - Wto Kwi 28, 2009 19:07
Temat postu: [R 416] Czarny płyn na przednich felgach.
Witam.

Od jakiegoś czasu na przednich felgach zaczęły mi się pojawiać plamy po ciemnym prawie czarnym płynie. Na początku to zbagatelizowałem, myśląc ze to po prostu brud. Ale po umyciu auta ślady znów się pojawiły tylko na przednich felgach. Zaczynam sie niepokoić czy to może nie jest jakaś usterka hamulców. Co o tym myślicie ?

arturky - Wto Kwi 28, 2009 19:15

kub4, płyn hamulcowy mógł się zabarwić od ciemnego pyłu klocków hamulcowych. Radzę sprawdzić czy nie ma wycieków (na wstępie poziom w zbiorniczku) i przy zaciskach. :smile:
sTERYD - Wto Kwi 28, 2009 20:14

a może gumy na przegubach popękały... :hm:
ten smar w środku jest całkiem nieźle czarny ;)

Clean - Wto Kwi 28, 2009 20:26

ja też to mam na przodzie ale coś mi się wydaje ze to tylko pył z klocków hamulcowych bo u mnie to pojawia się tylko gdy jest wilgoć lub deszcz i raczej się tym nie przejmuje płyn hamulcowy ok hamowanie tez w porządku
faecd - Wto Kwi 28, 2009 23:04

kub4, wlasnie a na tylnej osi masz bebny czy tarcze?

I myjac samochod uzywales preparatu do mycia felg? czy woda z plynem?

Bo jezeli masz bebny i nie uzyles chemii do felg to definitywnie przyczyna sa pylace klocki.

A jezeli nie to bardzo mozliwe, ze oslony przegubow dziurawe i smar podczas jazdy wychlapuje sie na felgi! Tak jak sTERYD napisal;)

Pozdrawiam