Zobacz temat - [R25 2.0 iDT] Przerywacz kierunkowskazów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0 iDT] Przerywacz kierunkowskazów

ciacho3k - Nie Maj 03, 2009 10:21
Temat postu: [R25 2.0 iDT] Przerywacz kierunkowskazów
Witam!
Mam nastepujacy problem - od jakiegos czasu moj Roverek "gubi" kierunkowskazy oraz swiatla awaryjne. Czasami przez kilka dni jest spokoj i wszystko dziala jak trzeba a czasami przestaja dzialac kierunki - wiec szybko trzeba cos z tym zrobic.
Wydaje mi sie ze winny jest przerywacz kierunkowskazow - poniewaz przeczyscilem styki w skrzyneczce z bezpiecznikami plynem "Kontakt" i problem nadal wystepuje - a w momencie gdy kierunki nie dzialaja - pukniecie reka w przerywacz kierunkowskazow powoduje ze zaczynaja dzialac.
Pytanie wiec nastepujace - gdzie moge taki przerywacz lub jakis jego zamiennik kupic?

Pozdrawiam,
Marcin

sknerko - Nie Maj 03, 2009 12:05

Zawieszają sie styki przekaźnika albo klei sie kotwica przekaźnika. Spróbuj rozebrać ten przerywacz i zobaczyć co się zacina jak będzie działał bez obudowy. Styki kleją się najczęściej bo jest wypalony "kolec" w styku i nie puszcza a nie przewodzi a kotwicę (to to co jest przyciągane przez elektromagnes) reguluje się przez naciągnięcie sprężynki/blaszki
Paul - Nie Maj 03, 2009 12:50

Może być też gdzieś jakiś kiepski styk albo 'zimny lut'. Tak, czy owak lepiej rozebrać i dokładnie sprawdzić (również połączenia (nóżki) samego przerywacza), zanim kupisz nowy.
sknerko - Nie Maj 03, 2009 12:52

Paul napisał/a:
Może być też gdzieś jakiś kiepski styk albo 'zimny lut'

dobrze godocie :wink:

ciacho3k - Nie Maj 03, 2009 21:23

a jak sie do niego dobrac zeby go rozebrac? nie chcialbym go calkiem popsuc bo wtedy nici z jazdy roverkiem bez kierunkow ;)
sknerko - Nie Maj 03, 2009 22:15

No to już Ty musisz ocenić bo w R75 nie ma takiego :wink:
Paul - Nie Maj 03, 2009 23:39

ciacho3k napisał/a:
a jak sie do niego dobrac zeby go rozebrac?

O ile dobrze kojarzę, to od spodu obudowa jest zaciśnięta na podstawie, z której wychodzą 'nóżki'. Zrób przymiarkę, podważ czymś delikatnie, żeby nie połamać i będzie :ok:

truten23 - Pon Maj 04, 2009 12:02

Paul napisał/a:
O ile dobrze kojarzę, to od spodu obudowa jest zaciśnięta na podstawie, z której wychodzą 'nóżki'. Zrób przymiarkę, podważ czymś delikatnie, żeby nie połamać i będzie


Dobrze kolego kojażycie :razz:

Zrób jak kolega pisze i bedzie dobrze :ok:

[ Dodano: Pon Maj 04, 2009 12:09 ]
ciacho3k, Zobacz sobie jak wygląda od środka nasz przerywacz :wink:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35833

lineumaciel - Czw Maj 07, 2009 11:05

i jak naprawiłeś? jak nie odezwij się do mnie na priv jak wrócę z Gliwic do Olsztyna to zobaczę czy nie mam gdzieś w cześciach tego przełącznika
ciacho3k - Sob Maj 09, 2009 18:56

Rozebralem tak jak mowiliscie - i przy jednej nozce byl zimny lut - poprawilem i dziala :)
Dziekuje wszystkim za pomoc :)

sknerko - Pon Maj 11, 2009 12:44

Czyli po punkciku "pomógł" dla każdego tak? :wink:
Deezer - Wto Sty 31, 2012 10:46

odświerzę bo nie ma sensu tworzyc nowego

w mojej 200-tce nie działają kierunkowskazy, natomiast awaryjne działają prawidłowo
podpowiedzcie koledzy proszę gdzie szukać przekażnika kierunków bo to może w nim tkwi problem?
dodam tylko że oświetlenie wewnetrzne działa, więc to nie bezpiecznik

pomocy :)

Vaticinator - Pon Lip 30, 2012 11:01

Podbijam temat. Mam identyczny problem jak Deezer (i też w 200-tce) :???:
Deezer - Pon Lip 30, 2012 11:52

z tego co pamiętam pomogło wyczyszczenie styków przycisku awaryjnych
podważ przycisk, odepnij go i psiknij czymś w rodzaju Kontakt S
po obeschnięciu wepnij i sprawdź

Vaticinator - Pon Lip 30, 2012 13:51

Dzięki Deezer. Niestety u mnie to nie wystarczyło. Przeczyściłem wszelkie możliwe styki związane z tym kierunkowskazem (łącznie ze stykami awaryjnych) i nie pomogło. Sam chyba nic więcej nie zdziałam, tylko udam się do elektryka. Pozdrawiam.


Przepraszam... Edytuję posta. Przegapiłem jedną wtyczkę pod kominem(?) kierownicy, przy włączniku. Popryskałem gniazdo tylko takiej dużej, a była jeszcze taka mniejsza. Może to pomogło, a może trzeba było dłużej odczekać... W każdym razie kierunkowskaz działa już jak nowy. Jeszcze raz dzięki.

:jupi: