Zobacz temat - [420 Si] Głośna praca pompy wspomagania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [420 Si] Głośna praca pompy wspomagania

chrupol - Pon Maj 04, 2009 14:04
Temat postu: [420 Si] Głośna praca pompy wspomagania
Witam

Nawet jak nie kręce kierownicą to slychac głosne buczenie wspomagania, gdy krece jest nieco głosniej - pytanie czy wymiana płynu od wspomagania może pomóc ? podejzewam, ze nie byl ani razu wymieniany więc mógł stracic swoje własciwosci

no i kolejne pytanko czy trudno jest wymienic taki plyn w ukladzie ? jesli nie to jak to zrobic ?

dzieki wielkie

sTERYD - Pon Maj 04, 2009 15:22

chrupol napisał/a:
czy trudno jest wymienic taki plyn w ukladzie ? jesli nie to jak to zrobic ?

na pewno nie trudniej niż poszukać :p
http://forum.roverki.eu/v...53eca6497a84a24

Dydo - Pon Maj 04, 2009 17:18

Skoro głośno buczy to raczej jest gdzieś wyciek, bądź pompa już poprostu nie wytrzymuje. Radzę wymienić, bo może być gorzej z całym układem kierowniczym, jeśli pompa padnie. Miałem podobnie, ale u mnie podczas skrętu kierownicą buczała pompa, bo był wyciek. Wymieniłem i jest okej.
chrupol - Pon Maj 04, 2009 20:28

Dydo napisał/a:
Skoro głośno buczy to raczej jest gdzieś wyciek, bądź pompa już poprostu nie wytrzymuje. Radzę wymienić, bo może być gorzej z całym układem kierowniczym, jeśli pompa padnie. Miałem podobnie, ale u mnie podczas skrętu kierownicą buczała pompa, bo był wyciek. Wymieniłem i jest okej.


witaj faktycznie był pod spodem ten link w dzisiejszych artykulach

mysle, ze jak wymienie plyn to cos pomoze jak nie sprobuje poszukac dawcy z uk pompy wspomagania :)

Dydo - Pon Maj 04, 2009 21:49

Ja do swojego za używke dałem 90 zł.
AndrewS - Czw Maj 07, 2009 22:09

tu masz tez troche info, moze sie przydac na przyszlosc

http://forum.roverki.eu/v...&highlight=r800

chrupol - Czw Maj 07, 2009 23:40

mialem leciutko ponizej kreski min i dolalem plynu od automatycznej skrzyni i kierownica luzniej kreci teraz ale buczenie jest nadal