Zobacz temat - [R75] Coś stuka przy skręcie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Coś stuka przy skręcie

Domino88 - Pon Maj 04, 2009 21:18
Temat postu: [R75] Coś stuka przy skręcie
Witam wszystkich uzytkowników!!!Jetsem szcześliwym posiadaczem Rovera 75 z 2001 roku kupilem go 2 dni temu. I przy kupnie zauwazylem ze podczas kręcenia kierownica coś puka.Gosc od ktorego go kupilem powiedzial ze to jakaś kulka wyleciała i dał mi jakaś spręzyne cos jak amortyzator i powiedział zeby to wymienic.Bardzo was proszę o pomoc.Bardzo przepraszam ze tak pisze ale kompletnie się na samochodach.Prosze napiszcie co trzeba naprawic zeby sie tego dzwieku pozbyc.

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam!!!

Skiba - Pon Maj 04, 2009 21:33

Puka podczas kręcenia czy może puka przy skręcownych kołach w czasie jazdy ?
kerbi - Pon Maj 04, 2009 21:34

Ale tylko przy skręcie czy przy jeździe na wprost też?Przy skrecie najczęscie stukają przeguby i stawiam właśnie na nie, czas wymienić.
Domino88 - Pon Maj 04, 2009 21:44

Stuka tylko przy kreceni kierownica tak samo pod czas jazdy jak i postoju.Ten gosc mowil ze to jakas kulka gdzies wylecial tak cos tlumaczyl i ze to nie ma zadnego wplywu na prowadzenie auta ale dla mnie ten dzwiek jest irytujacy i chcialbym to naprawic....
wieszczu - Pon Maj 04, 2009 21:52

Miałem coś podobnego - przy jeżdzie na wprost - przy niewielkiej prędkości - zwłaszcza gdy auto nie hamowało i nie przyspieszało - wtedy było to łożysko amortyzatora - wymiana w warsztacie z użyciem prasy do ściagnięcia sprężyny. Teraz mam podobny problem - słychac wyraźny "stuk" przy prawym kole w trakcie wykonywania manewrów.... Odgłos podoby jak przed poprzednią naprawą - jednakże tylko przy skrętach (niezależnie od hamowania, przyspieszania) Także będę wdzięczny za informację

pz.
dawid

Skiba - Pon Maj 04, 2009 21:57

sprawdzić łożyska amortyzatorów, łożyska mcphersona, przekładnie kierownicza, pompę wspomagania, spróbuj także zmienić ustawienie kierownicy np, podnieść i cofnąć ...

najlepiej podjechać na stacje diagnosatyczną i powinno się wszystko wyjaśnić ;)