Zobacz temat - [R220 SD] Po wymianie przegubu dalej stuka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SD] Po wymianie przegubu dalej stuka

rbl - Sro Maj 06, 2009 22:52
Temat postu: [R220 SD] Po wymianie przegubu dalej stuka
Początkowo podczas energicznego skrętu w lewo słychać było stukanie z lewej strony samochodu. Wymieniłem więc przegub zewn. Zaraz po wymianie przegubu początkowo było OK, jednak z czasem znów zaczęło stukać.

Jeżdżąc dziś po mieście zauważyłem, że stuka mi obecnie zarówno przy skręcie w lewo, jak i prawo. Problem dotyczy oczywiście startu np. ze skrzyżowania lub spod świateł, podczas dość energicznego skręcania. Jadąc prosto - stukania nie ma.

Czy można zatem uznać, że stukanie wywołuje nie przegub lecz coś innego?

NEOSSS - Czw Maj 07, 2009 10:03

rbl, jak przy ruszaniu to wewnetrzne sprawdz
rbl - Wto Wrz 08, 2009 02:24

na prostych kołach jest ok...
jestem pewien prawie w 100% że głos dochodzi z lewej strony.. ale może to jednak prawy przegub jest do wymiany..... :shock:

Sabz - Sob Maj 31, 2014 21:05

Odkopię temat, bo nie ma sensu zakładać kolejnego. U mnie również występuje stukanie przy ruszaniu, i skręcie kół. Jest to 1 pojedyńczy stuk. Co najgorsze, słychać go nawet jak auto stoi i kręcę kierownicą. Za każdym razem w pewnym momencie coś stuknie i tyle (tylko że ciszej niż jeżeli bym ruszał). Podczas ruszania dźwięk tego jest strasznie głośny. Również stawiacie na przegub wewnętrzny? Wymieniłem 3-4 dni temu gumy od stabilizatora (buda przestała skrzypieć), a w marcu 2 wahacze.
tronsek - Sob Maj 31, 2014 21:51

Sabzu napisał/a:
U mnie również występuje stukanie przy ruszaniu, i skręcie kół. Jest to 1 pojedyńczy stuk.
Sprawdziłbym łożyska kół. Miałem coś takiego w Coupe i to własnie było łożysko.
Pawkaz - Sob Maj 31, 2014 21:58

Wewnętrzny hmm tak nie do końca, ponieważ hałasy przy jego padnięciu powinny występować tylko przy ruszaniu i ewentualnie hamowaniu.
Sabz - Sob Cze 14, 2014 07:23

Ninejszym ogłaszam, że wystarczyło żebym dokręcił wahacz :D
bociannielot - Sob Cze 14, 2014 09:13

Cytat:
Ninejszym ogłaszam, że wystarczyło żebym dokręcił wahacz
_________________

a ile taniej :mrgreen: