Zobacz temat - [R600] Montaż halogenów - świateł przeciwmgielnych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Montaż halogenów - świateł przeciwmgielnych

misiek_KR - Sob Maj 09, 2009 21:28
Temat postu: [R600] Montaż halogenów - świateł przeciwmgielnych
Na stronie głównej jest tylko opis że się da podłączyć i że jest fabryczna instalacja ale konkretów nie ma, więc postaram sie napisać dokładnie.

Będą potrzebne:
światła przeciwmgielne seryjne lub jakie tam chce ktoś zamontować
włącznik (ten na obudowie licznika)
zwykły przekaźnik samochodowy
no i jakieśtam różne narzędzia cyna, lutownica, koszulki termokurczliwe, przewód dwużyłowy z 1,5 metra, szybkozłączki 2x męska i 2x żeńska, izolacja itd itp.

montaż włącznika nie powinien sprawić problemów, wystaczy wkręcić stary pojedynczy i wkręcić w obudowe nowy podwójny.

najwięcej zabawy miałem z podłączeniem przekaźnika bo nie mogłem znaleźć gdzie ale niechcący znalazłem :) nad pedałami po lewej w okolicach tej masy przewodów znajduje sie luzem wtyczka z 4 przewodami, poniżej jest na zdjęciach, a oto opis jak podłączyć przewody do uniwersalnego przekaźnika samochodowego, jak wiadomo albo niektórym nie wiadomo, do takiego przekaźnika podłącza się 2 przewody zasilające cewke przekaźnika i 2 przewody które będzie ten przekaźnik zwierał.
oto schemat na przekaźniku



a więc tak
przewody o kolorach czarny i żółto czerwony podłączamy do cewki przekaźnika (nóżki 85 i 86), a kolory biały i niebiesko czerwony do nóżek przekaźnika 30 i 87, i to cała filozofia, po takim zabiegu po włączeniu świateł i włączeniu przyciskiem świateł przeciwmgielnych przednich na wtyczce koło zbiorniczka spryskiwacza (jest tylko jedna ale o tym za chwile) pojawia się napięcie :)







a teraz co do podłączenia samych świateł, instalacja elektryczna jest w aucie przygotowana ale jest podprowadzony przewód z wtyczką tylko z lewej strony do lampy (tak przynajmniej u mnie było) do światła przeciwmgielnego po prawej trzeba podprowadzić przewód dolutować do tego z lewej i pociągnąć wzdłuż pasa przedniego, na końcach przewodów założyć szybkozłączki zarobić wsówki i nasówki i wepchnać w jedne na końce przewodów w aucie a drugie na konce przewodów z halogenów

fotki z tej operacji niebawem bo zapomniałem zdjęcia porobić.

a teraz coś o montażu samych lamp w zderzaku jeśli ktoś chce nieseryjne, mi osobiście te seryjne sie strasznie nie podobają a poza tym mają zaporowe ceny, ja kupiłem światła przeciwmgielne na "alledrogo" a oto jak je zamontowałem może ktoś podchwyci pomysł.

powycinałem osłonke w zderzaku zamontowałem lampe, potem obłożyłem folią żeby nie zapaćkać, nałożyłem rajtki z podwójnym klinem :lol: (tak mi w sklepie powiedziano), przesączyłem żywicą, na drugi dzień było twarde, potem nałożyłem od wewnątrz kolejne zarstwy żywicy ż matą szklaną żeby to twardość miało, no i potem już szlifowanie szpachlowanie, malowanie, szpachlowanie, potem znowu szlifowanie, potem malowanie, i potem na to baza pod kolor auta a potem bezbarwny. najwięcej zabawy jest żeby prosto ustawić lampe w osłonce.
Proste no nie :jezor:

Jeszcze całość nieskończona ale jak już bedzie na gotowo to wyedytuje posta















[ Dodano: Pią Maj 22, 2009 15:42 ]
no i tu już gotowe i polakierowane halogenki :)






Mayson - Wto Lip 14, 2009 23:00

Super! Całość mi się przyda; dobra robota :grin:
berserker8888 - Sob Sty 30, 2010 14:12

Ja mam takie pytanie. Gdzie mozna kupic taki wlacznik(chodzi mi o ten na desce rozdzielczej) Musi byc podwojny? Jesli tak to po co mam tam ten nizej przycisk montowany seryjnie?