Zobacz temat - [r 25 idt 2.0 2001r] gwiżdże powyżej 2000 obrotów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 25 idt 2.0 2001r] gwiżdże powyżej 2000 obrotów

wacek - Sob Maj 09, 2009 21:59
Temat postu: [r 25 idt 2.0 2001r] gwiżdże powyżej 2000 obrotów
jak w temacie - gdy obroty wchodzą powyżej około 2000 to zaczyna bardzo coś gwizdać....
moc jest taka jak była, żadnych dymów i niczego takiego nie ma...
jaki może być powód?????????????

Yassu - Sob Maj 09, 2009 22:28

Turbina gwiżdże :) Jaki przebieg ?
wacek - Sob Maj 09, 2009 22:38

150 000
jest jakas możliwość uratowania jej?

mlodyjp - Nie Maj 10, 2009 01:37

a wcześniej nie gwizdała?
u mnie też mocno gwiżdże ale jest tak odkąd pamiętam..

wacek - Nie Maj 10, 2009 07:22

nie, wcześniej było wszystko w porządku.
Podkreślam, ze roverek nie stracił mocy ani nic innego nie dziej się oprócz tych gwizdów

SeniorA - Nie Maj 10, 2009 07:25

wacek napisał/a:
jaki może być powód?
Jeśli wyeliminujemy nieszczelności to przyczyną najczęściej jest uszkodzenie koła turbiny wraz z wałkiem ( np. uszczerbiona , zdeformowana łopatka i zużyte łożysko radialne )
wacek napisał/a:
jest jakas możliwość uratowania jej?
naprawa
DrMambo - Nie Maj 10, 2009 12:14

sprawdź poziom oleju .. jak masz nieszczelność i się ona powiększy to może ci się rozbiegać silnik ..
wacek - Nie Maj 10, 2009 17:16
Temat postu: ????
to gwizdanie, świszczenie powietrza jest tylko w czasie jazdy na biegu. Na biegu jalowym mogę zwiększać obroty silnika i nic nie słychać
praktis - Nie Maj 10, 2009 20:58

Może przewód intercoolera nieszczelny/uszkodzony i stąd gwizdanie?
Marek_75 - Sro Maj 13, 2009 19:09

jak świszcze to nieszczelność - sprawdzić przewody.
A jak wyje to luzy - do regeneracji.

rybakowy - Sro Maj 13, 2009 22:19

wacek napisał/a:
Na biegu jalowym mogę zwiększać obroty silnika i nic nie słychać




Hmmm wiec jak stoisz na parkingu i gazujesz to nie świszczy???
Wiec ja bym wykluczył TURBINE

thef - Sro Maj 13, 2009 22:25

rybakowy napisał/a:
wacek napisał/a:
Na biegu jalowym mogę zwiększać obroty silnika i nic nie słychać




Hmmm wiec jak stoisz na parkingu i gazujesz to nie świszczy???
Wiec ja bym wykluczył TURBINE


Bez obciążenia turbina nie pracuje tak jak przy obciążeniu, więc świst może nie być słyszalny na biegu jałowym.

rybakowy - Sro Maj 13, 2009 23:01

thef napisał/a:
Bez obciążenia turbina nie pracuje tak jak przy obciążeniu



Zgodze sie ale... zeby podczas jazdy świszczało ze hej a na jałowym kompletna cisza :?: :?: :?:

newans - Czw Lut 25, 2010 13:10

Witam!
Mam podobny problem... Podczas jazdy przy około 1800 obrotów słychać metaliczne dźwięczenie. Przy wyższej prędkości obrotowej odgłos ten ustaje. Tak samo na postoju przy wyższych obrotach nie słychać dźwięczenia. Podejrzewam ze to może być wina turbiny. Gdy ściągnąłem z niej węża okazało się ze luzów na wirniku nie ma. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny;/ Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?

Marcinus - Pią Lut 26, 2010 16:00

Ja bym obstawił wąż intercoolera. Jak jest mała nieszczelność, to "gwiżdże", jak się powiększy, to będzie syczeć :wink:
rybakowy napisał/a:
thef napisał/a:
Bez obciążenia turbina nie pracuje tak jak przy obciążeniu



Zgodze sie ale... zeby podczas jazdy świszczało ze hej a na jałowym kompletna cisza :?: :?: :?:

U mnie tak było...

dragon - Pią Lut 26, 2010 16:11

Marcinus napisał/a:
Ja bym obstawił wąż intercoolera. Jak jest mała nieszczelność, to "gwiżdże", jak się powiększy, to będzie syczeć :wink:


i przy okazji zaskakujaco spadnie moc auta.

newans - Nie Lut 28, 2010 13:32

Mechanik stwierdził jednak że to normalny odgłos, podczas gdy rozpędza sie turbina. Stwierdził że nie ma się czym przejmować. Troche mnie uspokojił.
maniaq - Nie Lut 28, 2010 13:53

newans - rozumiem, po ilosci postow, ze niedlugo jestes posiadaczem autka > ? Wczesniej takich odglosow z turbiny nie mogles porownac, zarejetsrowac. Pierwsze autko z turbo ?

wacek - najprostsza rzecz do sprawdzenia to szczelnosc przewodow turbiny i intercoolera. Obserwuj stan oleju, bo zaleznie co z turbina sie dzieje - to moze sie zwiekszyc apetyt na olej O_o Sprawdz ilosc oleju w przewodach IC. Czy zyga bardzo czy tylko w normie zaolejone, lekko nalotem ;) Choc to jest trudne do wyrokowania, co to duzo, a co w normie, wiec moze mechanik by musial rzucic okiem :) przy braku wyraznego spadku mocy to jest zastanawiajace...

newans - Nie Lut 28, 2010 14:05

maniaq napisał/a:
newans - rozumiem, po ilosci postow, ze niedlugo jestes posiadaczem autka > ? Wczesniej takich odglosow z turbiny nie mogles porownac, zarejetsrowac. Pierwsze autko z turbo ?

Auto mam od października. Jest to moje pierwsze auto z turbiną. Takie odgłosy słyszałem od zakupu tylko teraz ostatnio jakoś bardziej je było słychać. Może dlatego że intensywniej eksploatowałem auto i więcej uwagi do tego przyłożyłem.

wacek - Pon Mar 01, 2010 09:39

TO BYŁ USZKODZONY WĄŻ DO INTERCOOLERA.
PROSZĘ O ZAMKNIĘCIE TEMATU

Steff - Pon Mar 01, 2010 11:49

Po moim doświadczeniu powiedziałbym i wręcz się nie zgodził w twoim stwierdzeniem, że auto przy uszkodzonej rurze IC nie straciło mocy! U mnie też był mały świst ale znaczący spadek mocy i kopcenie przy przyspieszaniu. A z kolejnego doświadczenia z turbiną mogę powiedzieć, że jak zaczęł "metalicznie dzwonić" to potem niestety się rozpadła. A świst może też być związany z nierównościami powieżchni łopatek wirników i będzie "gwizdać" mimo że nie ma luzów na wałku wirnika.
emo - Pon Mar 01, 2010 12:31

u mnie też gwizdało przed uszkodzeniem turbo, turbo siadło i zassało olej wymieniłem turbo na drugie i było cichutkie po przejechaniu 15 km po zmianie znów zaczęło gwizdać i czytałem gdzieś na innym forum ze jak układ zaolejony zabrudzony to będzie gwizdać nie wiem czy to prawda pytałem się na innym poście ale nikt mi nie odpowiada jeśli to prawda to czym przemyć to chłodnice IC
Steff - Pon Mar 01, 2010 12:39

emo napisał/a:
i było cichutkie po przejechaniu 15 km po zmianie znów zaczęło gwizdać


Hmmm ciekawe. Ja od regeneracji turbiny przejechałem ok 25 tyś i też zaczynam słyszeć zwiększone "gwizdanie". :/ Faktem jest, że ostatnio czyszczenie dolotu robiłem pod koniec sierpnia.