Zobacz temat - [R200] 98r - montaż alarmu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] 98r - montaż alarmu

Mariusz200 - Wto Maj 12, 2009 13:34
Temat postu: [R200] 98r - montaż alarmu
Zakupiłem sobie wczoraj Roverka 200 i dziś kupiłem alarm bo posiadam tylko jednego pilota od centralnego zamka (oryginał).

Wie ktoś z was jak podłączyć centralny zamek do tego alarmu...?? Alarm ma standardowe wyjścia na CZ (dwie masy). Całą resztę już opanowałem ;)

Dzięki za pomoc.

ywis - Wto Maj 12, 2009 13:35

A czasem Roverek nie posiada fabrycznego alarmu współpracującego z immo.? :-)
Mariusz200 - Wto Maj 12, 2009 13:37

W kwestii wyjaśnienia: pilota mam osobnego a nie z kluczykiem.
ywis - Wto Maj 12, 2009 13:40

W R200 pilot zawsze był osobny, a nie z kluczykiem :)
BoloSr - Wto Maj 12, 2009 13:50

Mariusz200 napisał/a:
W kwestii wyjaśnienia: pilota mam osobnego a nie z kluczykiem.


no ale to jest pilot do alarmu :)

PTE - Wto Maj 12, 2009 13:54

Mariusz200, nie wiem Czy wiesz, ale masz (zapewne, chyba że wcześniej w Twym aucie uskuteczniał swą radosną działalność jakiś nawiedzony elektryk) zamontowany fabryczny alarm i immobiliser. Zamiast kombinować z montażem nowego alarmu i wycinaniem starej instalacji oraz immo lepiej dokup drugiego pilota i udaj się do warsztatu który posiada TestBooka/T4 w celu zaprogramowania/doprogramowania go (pilota) do centralki w twym aucie :wink:
Mariusz200 - Wto Maj 12, 2009 13:54

ywis, tego nie wiem. Wcześniej pomykałem innymi markami.

BoloSr, chyba nie bo jak otwieram drzwi z klucza to nic nie wyje i nie ma żadnej blokady.

Zadałem pytanie czy ktoś zna kolory kabli lub sposób żeby podłączyć się do centralnego zamka a wy piszecie o czymś zupełnie innym. Jak nie wiecie to nie spamujcie proszę.

[ Dodano: Wto Maj 12, 2009 13:56 ]
PTE, wolałbym mieć prawdziwy alarm (taki co wyje) bo mieszkam w takiej okolicy gdzie jest mi to potrzebne. ;)

No chyba że jest opcja podpięcia syreny pod ten sterownik co jest.

PTE - Wto Maj 12, 2009 13:57

Ale oryginalny alarm przecież wyje. Tzn. trąbi klaksonem - i to b. głośno. Schematy instalacji znajdziesz w Rave (serwisówka Rovera) - do ściągnięcia z linków dostępnych na forum i stronie klubowej. W domu mam manual Haynes'a, wieczorem mogę Ci zeskanować stronę ze schematem instalacji centralnego zamka.
ywis - Wto Maj 12, 2009 13:59

Otwierasz drzwi z kluczyka, a spróbuje wtedy odpalić auto, ani drgnie jeśli wszystko działa.

[ Dodano: Wto Maj 12, 2009 14:01 ]
Podważ sobie przednią klapę np. Zamknij auto z pilota, podejdź do klapy i otwórz ją, załączy się alarm.

Mariusz200 - Wto Maj 12, 2009 14:06

Sprawdzałem i nie wyje... :( kluczyk mam jeden oryginalny a drugi dorobiony. z tego dorobionego (bez immo) mogę odpalić auto.
ywis - Wto Maj 12, 2009 14:08

Hm. A jak tym oryginalnym zamykasz auto i później otworzysz z kluczyka i chcesz odpalić, odpala? Może coś masz pomajstrowane.
Mariusz200 - Wto Maj 12, 2009 14:15

zamykam z tego oryginalnego pilota i otwieram z klucza - ODPALA.
zamykam z klucza oryg. i otwieram z tego drugiego - ODPALA.

i nic nie wyje ani nie blokuje. dlatego chciałem założyć alarm żeby coś blokowało i dawało znać że coś się dzieje. :)

ywis - Wto Maj 12, 2009 14:20

Więc coś musisz mieć sprtaczone, podjedź sobie do mariusza, bo widzę, że jesteś z Warszawy, to jest magik jeśli chodzi o R i MG, więc na pewno znajdzie rozwiązanie, bo alarm z immo. musisz mieć.
Mariusz200 - Wto Maj 12, 2009 14:21

ok dzięki. jak nie znajdę rozwiązania to się do niego zgłoszę.

pozdr

PTE - Wto Maj 12, 2009 14:48

A próbowałeś uruchamiać silnik bez pilota w pobliżu stacyjki?

A co do alarmu, to przy otworzeniu kluczykiem on nie będzie wył - styki rozbrajające alarm podłączone są pod zamek drzwi kierowcy. Zamknij auto kluczem z otwartą szybą a następnie otwórz je dzyndzlem od środka i wtedy sprawdź, czy trąbi. Ewentualnie zamknij pilotem lub kluczykiem a następnie otwórz kluczem i podnieś klapę bagażnika. Powinien wyć.

Mariusz200 - Wto Maj 12, 2009 14:52

tak - odpala.

pilota (fabrycznego) mam w domu. i odpalam z pilota bez immo.

PTE - Wto Maj 12, 2009 14:57

Hmmm. Wobec tego ktoś zapewne już grzebał wcześniej przy immobiliserze. :/
Mariusz200 - Wto Maj 12, 2009 15:03

oki. to odszukam przewody sterujące wysokoprądowe CZ i podłączę przez sterownik do alarmu.

dzięki za pomoc ;)

pietro - Wto Maj 12, 2009 15:48

Mariusz200, otwórz okno, zamknij auto. w ogóle możesz zamykać drzwi z pilota? jeśli tak to zamknij, a później przez otwarte okno pociągnij za rygielek do góry, jak masz alarm powinno zacząć wyć po chwili.

widzę, że się spóźniłem ;) , tak to jest jak chce się odpisać w pracy i coś oderwie na chwile od forum :D hehe

nie chodzi o spamowanie tylko o upewnienie się czy nie masz oryginalnego alarmu.
To, że możesz drugim odpalić auto, może znaczyć, że masz wyłączone immo poprzez kod kluczykowy. Immo to chyba było w każdym R ;

RAFEK - Wto Maj 12, 2009 16:49

witam
z tego co pamiętam jak podłączałem alarm dodatkowy do mojego roverka to musiałem się wlutowywać w płytkę od fabrycznego alarmu bo inaczej nie działało
pozdrawiam

PTE - Wto Maj 12, 2009 19:24

Mariusz200, tutaj masz schemat centralnego zamka z Haynesa.
Mariusz200 - Sro Maj 13, 2009 10:03

pietro, ano się spóźniłeś. odpowiedzi na twe pytania są na pierwszej stronie.

RAFEK, jak już napisałeś co zrobiłeś to powiedz co gdzie i jak podłączyłeś a nie że tylko coś wlutowałeś i działa. Chyba że nie robiłeś tego sam tylko ktoś Ci dłubał.

Zrobiłem to następująco: założyłem do drzwi kierowcy dodatkowy siłownik i przez sterownik podłączyłem się do alarmu. Dzięki temu mam dalej podświetlenie stacyjki. Odpiąłem jeszcze tylko od fabrycznego sterownika zamka przewody od kierunków bo kierunki migały jak otwierałem i zamykałem z kluczyka.

RAFEK - Sro Maj 13, 2009 19:19

niestety nie robiłem tego sam tylko z kolega i nie wiem dokładnie gdzie to było wlutowane jedynie tyle że były to 2 kabelki wlutowane w płytkę oryginalnego alarmu chyba pod przekaźniki a jest ona w nogach kierowcy nad bezpiecznikami
pozdrawiam

helfik - Wto Sie 03, 2010 14:49

Witam,
Chce sobie podłączyć ultradźwiękowy czujnik ruchu w roverze 200 (r98 wersja z niemigającymi kierunkowskazami podczas zamykania auta), ale domyślam się, że nie ma możliwości podpięcia czegoś takiego do fabrycznego alarmu. Czy ktoś próbował podłączyć dodatkowy alarm np. z Allegro, ale w taki sposób, aby fabrycznym pilotem sterować obiema centralkami? Chodzi o to żeby nie nosić dodatkowego pilota przy kluczykach.

Pozdrawiam