Zobacz temat - [R ALL] Radio OFF a słysze siebie w glosnikach jak mowie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R ALL] Radio OFF a słysze siebie w glosnikach jak mowie

memphisto - Nie Maj 17, 2009 22:52
Temat postu: [R ALL] Radio OFF a słysze siebie w glosnikach jak mowie
Mam taki problem, czesto zdarza mi się mówiąc przez CB słyszeć siebie w głośnikach a dokładniej w subie.. jak pytam o drogę to słyszę swoje słowa w subie a radio w ogole nie jest wpięte.. ! panel wyjęty.. !

i za chwile dopisze 2 problem odnośnie redukcji szumów :P

Radio - Alan 109

[ Dodano: Nie Maj 17, 2009 22:56 ]


które z tych kółek jest od szumów a któe od sygnału ? bo ja już zgłupiałem.. nie umiem ustawić CB radia

te duże jest od szumów czy te na nim mniejsze?

i które kółko na którą stronę powinno być przekręcone ?

Remigiusz - Nie Maj 17, 2009 23:07

http://cb-radio.pl/phpBB/...+g%B3o%B6nikach

To masz obrazek na Radiu :mrgreen:
RF-Gain (sygnal) jest to duze a SQ (blokada szumow) jest to male.

I tutaj jeszcze lektura:
http://cb-radio.pl/phpBB/viewforum.php?f=3

memphisto - Nie Maj 17, 2009 23:16

oba linki mi nie dzialaja

[ Dodano: Nie Maj 17, 2009 23:17 ]
juz trybi :)

fearless - Nie Maj 17, 2009 23:19

A taka najprostsza przyczyna może być najłatwiejsza, czyli : za blisko bat do anteny radia samochodowego, spróbuj bata odciągnąć dalej od anteny i zobacz jak będzie działać.
memphisto - Nie Maj 17, 2009 23:55

antrna na poczatku dachu a bat na klapie :P dalej sie nie da :P

wyczytalem na linkachktore podal remi, ze przyczyna moga byc kable anteny idace razem z kablami radiowymi u mnbie kable sie po prostu dotykaja, kabel np z akumulatora, z glosnikow dotyka sie bezposrednio z kablem antenowym z CB

aaadam - Sob Maj 30, 2009 17:31

memphisto napisał/a:

wyczytalem na linkachktore podal remi, ze przyczyna moga byc kable anteny idace razem z kablami radiowymi u mnbie kable sie po prostu dotykaja, kabel np z akumulatora, z glosnikow dotyka sie bezposrednio z kablem antenowym z CB


I to jest właśnie przyczyna Twojego problemu. Przewód antenowy CB powinien być jak najdalej od przewodów sygnałowych i głośnikowych.