Zobacz temat - [Rover 214si]Wymiana rozrządu po raz kolejny xD
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214si]Wymiana rozrządu po raz kolejny xD

ziarno10 - Nie Maj 24, 2009 11:22
Temat postu: [Rover 214si]Wymiana rozrządu po raz kolejny xD
Witam. Wiem ze temat rozrzadu byl juz poruszany nie raz ale zamierzam wymienic rozrzad i chcialem sie dowiedziec pare rzeczy. A mianowicie mam roverka 214si 16v 1999r. i moje pytania to:
- czy jest on na pasku czy na lancuszku i jaki pasek polecacie
- ile ma on rolek
- jaki filtr paliwa
- jaki olej do silnika(syntetyk, polsyntetyk itd)
I najgorsze pytanie: Jaki jest orientacyjny koszt takije wymiany ile mam szykowac ;pp
Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

wild_weasel - Nie Maj 24, 2009 11:24

ziarno10, zmień temat na zgodny z zasadami kącika!
sTERYD - Nie Maj 24, 2009 11:27

http://www.roverki.pl/ind...ymiany-rozrzadu :ziewa:
DANTE79R - Nie Maj 24, 2009 15:13

Twój Rover jest na pasku, do wymiany masz pasek rozrządu (około 100zł) , rolkę napinacza (około 70zł), pompa wody (ceny nie jestem pewien ale chyba około 200zł) i robocizna ale to już w zależności od zakładu w którym będziesz wymieniał, myślę że około 200zł. Pompe wody można sobie darować bo wiele osób tak robi i nic się nie dzieje. Olej to w zależności ile masz przejechane km. Ale myślę że możesz wlać 10W-40 a jego firma to już zależy tylko od Ciebie. Filtr paliwa to dostaniesz w sklepie może nie od ręki ale na drugi dzień. Oryginalny kosztuje około 70zł, zamiennik jakieś niecałe 40zł. Pozdrawiam
iktorn73 - Pon Maj 25, 2009 15:57

A najprościej :) zadzwoń do Tomateam i kupisz wszystko w dobrej cenie i jeszcze Ci doradzi co i jak :) .