Zobacz temat - [R620] Identyfikacja kodów diagnostycznych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Identyfikacja kodów diagnostycznych

crusio - Wto Maj 26, 2009 18:29
Temat postu: [R620] Identyfikacja kodów diagnostycznych
Zacznę może od tego, że cały czas świeci się kontrolka "Check Engine"

Zmostkowałem złącze diagnostyczne i teraz po kolei:

1. Żarówka "Check Engine" świeci przez 2 sec. jednym błyskiem, następnie pauza i znów dwusekundowy błysk. Tak jest w kółko przez 5 minut patrzyłem :P . Czy z tego wynika, że coś nie tak z sondą lambda ? Oraz czy to normalne, że w przypadku jej uszkodzenia może świecić się stale "Check Engine"?

2. Żarówka ABS podaje mi kod 48 (4 długie mrugnięcia i 8 szybkich). Co to za błąd konkretnie. Dodam jeszcze, że ABS niestety nie działa podczas hamowania.

3. Żarówka SRS murga non stop bardzo szybko, co sekunda, a może nawet szybciej. Czy tak powinno być?

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi :)
Autko to oczywiście Rover 620 Si Benzyna 1996 rok, jeżeli coś pominąłem to na pewno dopiszę :)

KRYS - Wto Maj 26, 2009 22:12

czesc
http://www.honda.cba.pl/samodiagnostyka_ecu.html

kod 48 - czujnik koła lewego tylnego padł

A srs informuje o niedziałajacej poduszce teraz tylko serwis i naprawa albo skasownie błędu

crusio - Czw Maj 28, 2009 16:53

Jeżeli chodzi o kontrolke check engine, to okazalo sie ze jest to kod 10, czyli czujnik temperatury powietrza dolotowego IAT. Wymienilem, zrobilem resicik i teraz podczas samodiagnostyki check engine swieci sie nieprzerwanie. Czy to oznacza ze wszystko jest ok czy moze cos mu jeszcze dolega ?
KRYS - Pią Maj 29, 2009 08:51

crusio napisał/a:
Czy to oznacza ze wszystko jest ok czy moze cos mu jeszcze dolega ?


wszystko ok