Zobacz temat - [R75] Głośna praca klimy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Głośna praca klimy

jacekmarus - Sob Maj 30, 2009 11:04
Temat postu: [R75] Głośna praca klimy
Witam,

przy włączonej klimatyzacji praktycznie na każdym postoju pod maską słychać dziwny odgłos tak jakby włączała się jakaś dmuchawa, wirnik

Czy ktoś z was miał juz taki przypadek??

Co z tym zrobić??

PHJOWI - Sob Maj 30, 2009 11:29

po prostu działa wentylator chłodnic.
jacekmarus - Sob Maj 30, 2009 14:02

ale przez rok nie bylo takich odglosów
moze najwyzszy czas na jakis przeglad klimatyzacji

Mombrey - Wto Cze 09, 2009 22:48

jacekmarus napisał/a:
ale przez rok nie bylo takich odglosów
moze najwyzszy czas na jakis przeglad klimatyzacji

Podepne sie pod temat. Dzis zrobilem "przeglad klimatyzacji", chodzilo mi o uzupelnienie czynnika bo w upalne dni juz za slabo chlodzilo. Nie wiem czemu najpierw wypuscili wszystko a pozniej ponownie "nabilali". Nie wiem co tam jeszcze robili bo mialo byc FULL SERVICE ale teraz bardzo glosno pracuje wentylator (moze sprezarka) tak jak by cos wpadlo w smiglo i terkotalo. Cos "wysiadlo" czy pan mechanik "za duzo pogrzebal"?

DANTE79R - Wto Cze 09, 2009 23:04

jacekmarus napisał/a:
przy włączonej klimatyzacji praktycznie na każdym postoju pod maską słychać dziwny odgłos tak jakby włączała się jakaś dmuchawa, wirnik
na 100% masz do roboty loyzsko na kole zamachowym od klimy. U mnie bylo to samo. Zrobilem i spokoj.
Mombrey - Wto Cze 09, 2009 23:16

DANTE79R napisał/a:
jacekmarus napisał/a:
przy włączonej klimatyzacji praktycznie na każdym postoju pod maską słychać dziwny odgłos tak jakby włączała się jakaś dmuchawa, wirnik
na 100% masz do roboty loyzsko na kole zamachowym od klimy. U mnie bylo to samo. Zrobilem i spokoj.

Czy tego nie slychac jak jest malo czynnika a po dopelnienu "terkocze"?

staf - Sro Cze 10, 2009 08:20

Ja mam to sam. Zerknę na łozyska.Posłucham i się odezwe.
sniffer1980 - Sob Cze 13, 2009 07:49

witam w moim również głośno chodzi, słychać takie dziwne buczenie które zmienia częstotliwość wraz z większeniem obrotów silnika, co dziwne jak na postoju wyłączę klime i włączę raz jeszcze to ustaje buczenie zaczyna się dopiero po przejechaniu kilku metrów. Co do terkotu to słyszę po wyjściu z auta na włączonej klimie,ustaje po wyłączeniu klimy. Mam nadzieję, że to nic poważnego bo mam ważniejsze sprawy do zrobienia w mojej 45-ce... Co o tym myślicie?
DANTE79R - Pon Cze 15, 2009 00:07

Ludziska na stówę łożysko od klimy pod alternatorem, temat osobiście przerobiłem prawie w każdym Roverze. łożysko 70zł a resztę sami zrobicie. To proste jak budowa cepa na łożyskach tocznych :)
Stacho - Pon Cze 15, 2009 09:19
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
DANTE79R napisał:

"na 100% masz do roboty loyzsko na kole zamachowym od klimy"

Nie bardzo rozumiem o jakie "koło zamachowe" Ci chodzi, przypuszczam że o koło pasowe sprężarki klimy, a łożysko do wymiany, to łożysko na wałku sprężarki od strony tego koła, czy tak?, :wink: , pozdr.....

jacekmarus - Czw Lip 16, 2009 08:30

to raczej chyba nie zadne łożysko, to jest odgłos taki jakby sie wentylator załączał
pojade gdzies na przeglad klimy i dam znac co i jak