Zobacz temat - [R75] Po zmianie rozrządu dziwne "huczenie"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Po zmianie rozrządu dziwne "huczenie"

pierce - Pią Cze 05, 2009 22:54
Temat postu: [R75] Po zmianie rozrządu dziwne "huczenie"
Witam serdecznie! Związku z uszkodzoną uszczelką pod głowicą postanowiłem ją wymienić, a przy okazji rozrząd. Po odebraniu auta od mechanika zauważyłem, że dziwnie "huczy" podczas pracy silnika, dzwięk dochodzi z okolic paska rozrządu. Czy to naturalne? Dzwięk ten zmienia swoje natężenie wraz z obrotami silnika! Proszę o pomoc! Z góry dziękuje i pozdrawiam!
blue827 - Pią Cze 05, 2009 23:28

Jeśli to huczenie trochę przypomina świst, jakby turbo to pasek może być zamocno napięty, więc lepiej to sprawdzić. Poszukaj na youtubie tego typu filmow, czasami ulatwia diagnoze.
Zukowaty - Pią Cze 05, 2009 23:28

Najpierw sprawdź czy osłona plastikowa rozrządu Ci nie obciera o nic. Jeśli będzie ok to wracaj do warsztatu na poprawkę..oczywiście na ich koszt.
michalie - Pią Cze 05, 2009 23:35

Miałem coś podobnego w kadecie i po ok. 1kkm pasek pekł był za mocno naciągniety i dośc wyraznie było go słychać i w zaleznosci od obrotów raz głosniej raz ciszej tyle ze sie tym nie łamałem bo to silnik był bezkolizyjny ale po zacholowaniu do warsztatu załozyli juz prawidłowo. I jak w kadecie olałem sprawe, tak tu bym sie troche lękał o autko, załatw to jak najpredzej, "co z mysli to z głowy".
lesiu - Sob Cze 06, 2009 00:23

Wedlug mnie blue827 ma racje. Za mocno napiety pasek. Niech poprawiaja.
pierce - Sob Cze 06, 2009 00:36

Plastikowa osłona nie ociera, sprawdzałem! huczy troszkę podobnie jak turbo więc pewnie będzie za mocno za mocno napięty pasek, tak jak piszecie! DZIĘKI BARDZO ZA RADY! Jutro jadę do mechaników i dam znać czy rozwiązałem problem!
Zukowaty - Sob Cze 06, 2009 12:41

To niech Ci zrobią to w miarę szybko dopóki jeszcze masz ten pasek.
pierce - Sob Cze 06, 2009 14:24

z podziękowaniem dla wszystkich, punkcik dla "blue827"! Za mocno napięty pasek, 30min i po sprawie!