Zobacz temat - [R ALL] CB radio i obkupkany dach ; DD
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - [R ALL] CB radio i obkupkany dach ; DD

memphisto - Wto Cze 09, 2009 11:07
Temat postu: [R ALL] CB radio i obkupkany dach ; DD
Panowie i Panie.. mam problem. Od kąd mam CB radio ptaki mi kupkają na dach wczoraj myłem auto dzis wchodzę cały z ptasich odchodów na dodatek 1 ptak miał biegunkę.. mam w przeciągu 10cm od anteny 7 kup.

ZA KAZDYM RAZEM JAK MYJE auto max 24h i ma kupy.. jest jakis odstraszacz kupowy?

też tak macie??

emes - Wto Cze 09, 2009 12:05

memphisto napisał/a:
jest jakis odstraszacz kupowy?


Najlepszy odstraszacz, to garaż ;)

memphisto napisał/a:
też tak macie??


Jak chyba każdy (szczególnie w sezonie letnim), kwestia jedynie w intensywności ;)

Dam-Kam - Wto Cze 09, 2009 12:50

2 lata mam CB i jeszcze ani razu w obrębie anteny nie miałem śladów ptaszków :) Mi jak już kupkują to tylko na maskę - np. dzisiaj :/

Weź końcówkę anteny okręć cienkim drutem tak żeby końce wystawały lekko ponad wierzchołek i żeby nie mogły na tym usiąść :)

memphisto - Wto Cze 09, 2009 13:25

skonczy sie tak, ze bede sciagal antene haha przeciez ile mozna myc dach.. !
Remigiusz - Wto Cze 09, 2009 14:03

No jak tak nie mam odkąd CB mam :wink: Chodź antenę zawsze chowam :mrgreen: , lepiej niech sie nikomu do rak nie przyklei. :razz:
memphisto - Wto Cze 09, 2009 15:19

ja stawiam na strzezonym wiec nie chowam ale chyba zaczne.. jedyna antena na ok 100 aut na strzezonym wiec nie mam porownania czy tylko mi kupkają...

ale ja nie wiem te dziadygi mi siedza na antenie i se sraja czy w czasie lotu bawia sie w traf srebrnego ?

Mayson - Wto Cze 09, 2009 18:32

memphisto napisał/a:
1 ptak miał biegunkę

Ptaki nie mają biegunek; guano jest rzadkie, bo to kał i mocz w jednym. Musiał Cię namierzyć w locie, albo trafiłeś na świeżutkie :wink: :lol:

memphisto - Wto Cze 09, 2009 20:53

co za dranie ! niedosc ze kupkaja to i siusiaja !! grrrr !! !! :strzela: :strzela:
staf - Wto Cze 09, 2009 20:56

Zastrzel za.............ńca. :mrgreen:
memphisto - Wto Cze 09, 2009 21:23

a żebyś wiedział dziś umyłem dach znów 2 PLN na myjce.. !

w ogóle mam najlepszy czas chyba na myjce haha

na Kartcherze czy jak sie to pisze

mojego R25 za 2 PLN potrafie:

1. całego spłukać płynem + całego spłukać wodą

lub

2. całego napienić + spłukać wodą

lub

3. Umyć wszystkie felgi pieniącą gąbką + spłukać + nawoskować auto

lub

4. Czasem biorę wiaderko leję do niego za 2 PLN wodę z płynem później biorę tą ich szczorę maczam sobię i myję dokładnie całe auto - ok 10 min to trwa i za kolejne 2 PLN dokłądnie spłukuję i woskuję : DD 4 PLN ale się świci jak nigdy :mrgreen: czasem sie ludzie patrzą dziwnie że mam swoje wiaderko :mrgreen:

w każdym razie dziś straciłem kolejne 2 PLN jak rano przyjde i będzie obsrany to zabije te ptaki.

staf - Wto Cze 09, 2009 21:30

memphisto :mrgreen: Biore patent na mycie ....Tylko bez gadzetu w postaci ptaszka :mrgreen: :mrgreen:
memphisto - Wto Cze 09, 2009 21:42

haha patent czyli wersje nr 4? bo wersje nr 1,2 i 3 to trzeba sie nauczyc nikt tak nie potrafi z znajomych

moim rekordem bylo umyc BMW 730 za 4 PLN płukanie + gąbka i pienienie + spłukiwanie + wosk

rekord przypisałem sobie jakieś 2 mc temu :)

2 miejsce ma kolega z VW Polo on te bmw zrobił za 6 PLN : DD

ponoc jak myjemy to jest ubaw nie z tej ziemi no i 1 mycie to minimum 2 gleby na tyłek bo tam ślisko w pieruny a musisz biegać żeby zdążyc i skakać też trzeba bo główny patent na szybkie mycie to spłukać/umyć dach z 1 miejsca a nie pol dachu z lewej a pol z prawej wiec zeby go z 1 miejsc aumyc itp czase trzeba skakać no i o glebę łatwo :P

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 21:44 ]
aha no i niestety do korbki co sie zmienia program tez trzeba biegac kazda sekunda sie liczy bo u mnie karczer za 2 PLN trwa niecałe 2 min : D

Raptile - Wto Cze 09, 2009 21:48

memphisto, lepiej żeby srały niź atakowały antenę jak to miało miejsce u mnie :wink:
memphisto - Wto Cze 09, 2009 23:00

hahahaha jak mogly atakowaC? uznaly ja za wroga i dziiobały ?
EwaiKazek - Sro Cze 10, 2009 07:49

Ciesz się Memphisto, że krowy nie latają ... :wink:
Naszego Roverka dla odmiany upodobały sobie koty. Czasem robią sobie spacery po całym aucie - od maski, przez dach, do bagażnika i z powrotem. Ładny wzorek z tego wychodzi. Takie kwiatuszki.

MaReK - Sro Cze 10, 2009 09:22

Jakos ciezko znalezc mi zwiazek pomiedzy antena cb i ptasimi kleksami.
Chyba ze Twoja antena jest wygieta i ma rzerdz na ktorej moze sobie usiasc jakis fruwajacy skrzydlaty stwor. Moze parkujesz pod jakimis liniami wysokiego, albo drzewami, albo innym ustrojstwem gdzie siedza ptaszydla.

memphisto napisał/a:
moim rekordem bylo umyc BMW 730 za 4 PLN płukanie + gąbka i pienienie + spłukiwanie + wosk

To musi byc ladnie rozpuszczony brud z nalozonym woskiem ;)
Chyba, ze te 4 PLN przedklada sie na 10 min aktywnosci urzadzenia, albo myjecie czyste auto.

Pozdrawiam,

Raptile - Sro Cze 10, 2009 09:26

MaReK napisał/a:
ptasimi kleksami
haha wymiękłem Marek jak ty coś powiesz to boki zrywać :P


memphisto, Jadę sobie ~120 km/h prawo las ,lewo las .... Patrze coś leci... nagle jak nie pier..olnie hebel i na pobocze. Antena spadła z auta trzymała się tylko na kablu. Bat anteny wygiął się na kształt ptaka X_X

memphisto - Sro Cze 10, 2009 12:29

Raptile napisał/a:
memphisto, Jadę sobie ~120 km/h prawo las ,lewo las .... Patrze coś leci... nagle jak nie pier..olnie hebel i na pobocze. Antena spadła z auta trzymała się tylko na kablu. Bat anteny wygiął się na kształt ptaka X_X


ahahahaha ja bym umarl ze smiechu chyba !
MaReK napisał/a:
Chyba ze Twoja antena jest wygieta i ma rzerdz na ktorej moze sobie usiasc jakis fruwajacy skrzydlaty stwor. Moze parkujesz pod jakimis liniami wysokiego, albo drzewami, albo innym ustrojstwem gdzie siedza ptaszydla.


moja antena jest prosta ma 1 miesiac i nie ma rdzy. Stoje na otwartym placu na parkingu strzezonym pozbawionym drzew i lini wysokiego napięcia - jak ktos chce zrobię zdjęcie bo widze z okna auto : DD

iOFFTOPOWO
MaReK napisał/a:
To musi byc ladnie rozpuszczony brud z nalozonym woskiem ;)
Chyba, ze te 4 PLN przedklada sie na 10 min aktywnosci urzadzenia, albo myjecie czyste auto.


Drogi Marku. U nas na myjklach chodza słuchy że w polsce szaleje niejaki MAREK któy ma niby najlepszy czas na myjce. Jest o nim głośno podobno ma auto wielkości tej BMW 730. Doszły mnie słuchy, że to jakiś MG ! czyżbyś to ty był ?!

Oficjalnie Cie wyzywam na pojedynek na myjki ! możemy się ścigać kto umyje lepiej i szybciej 2 R75. Zobowiązuję się tymsamym wpaść na jakiś następny zlot ogólnopolski gdzie będziemy mogli się sprawdzić.

Wtedy przejdę do historii jako najszybszy myjacz Rzeczypospolitej Polskiej.

Wyzwanie przyjmujesz ? :mrgreen:

PS 4 zł - mniej niż 5 min.

Mayson - Sro Cze 10, 2009 12:31

memphisto napisał/a:
PS 4 zł - mniej niż 5 min.

Mówiłeś 2zł :razz: :razz: :wink:

memphisto - Sro Cze 10, 2009 12:37

MaReK napisał/a:
Chyba, ze te 4 PLN przedklada sie na 10 min aktywnosci urzadzenia


to odpowiedziałem, że 4 PLN to mniej niż 5 min : )

[ Dodano: Sro Cze 10, 2009 12:38 ]
Cytat:
moim rekordem bylo umyc BMW 730 za 4 PLN płukanie + gąbka i pienienie + spłukiwanie + wosk


mayson ciagle mówimy o TYM BMW : D - więc mówimy o 4 PLN

Mayson - Sro Cze 10, 2009 14:18

:razz:
Adrian355 - Sro Cze 10, 2009 16:44

A ja gwarantuje że postrzelasz rano i wieczorem przez 4 dni z korkowca i ptaszki się ulotnią na parę dni ;)
memphisto - Sro Cze 10, 2009 23:50

znów dach obsrany.

co to korkowiec bo jak jest tanszy niz 100 PLN to kupuje jutro

zouza - Sro Cze 10, 2009 23:53

Adrian355, :evil:
Ciufa - Czw Cze 11, 2009 00:07

zacznij karmić je ziarnem, a po jakimś czasie jak się przyzwyczają wysyp zatrute ziarno :)
tylko że za to grozi kara więzienia

Adrian355 - Czw Cze 11, 2009 00:07

zouza, o co Ci chodzi ??
Korkowiec to tylko huk... po 4 dniach strzałów ptaki powinny zapamiętać że w tym miejscu jest niebezpiecznie i przestaną sie pojawiać. Ja tak robiłem na działce ze szpakami tylko że ze straszaka. Tak samo na lisy. Ptaszkom odrobina strachu nie zaszkodzi...

MaReK - Czw Cze 11, 2009 02:09

Cytat:
Drogi Marku. U nas na myjklach chodza słuchy że w polsce szaleje niejaki MAREK któy ma niby najlepszy czas na myjce. Jest o nim głośno podobno ma auto wielkości tej BMW 730. Doszły mnie słuchy, że to jakiś MG ! czyżbyś to ty był ?!

Nie, to musi byc jakis inny Marek ;P
Ja nie startuje w takiej konkurencji... ja myje auto dotad, az jest czyste, tzn. jak nie widze na nim sladow brudu i po wyschnieciu na dolnych partiach auta nie wystepuje szara smuga.

memphisto napisał/a:
Oficjalnie Cie wyzywam na pojedynek na myjki ! możemy się ścigać kto umyje lepiej i szybciej 2 R75

Oddaje Ci walkowera. Jak piaslem wyzej, nie myje auta na czas ;)
Jesli nie stac mnie na dokladne umycie auta, nie myje go wcale ;)

memphisto napisał/a:
Zobowiązuję się tymsamym wpaść na jakiś następny zlot ogólnopolski gdzie będziemy mogli się sprawdzić.

To widzimy sie na jesiennym ;)

Pozdrawiam,

memphisto - Pią Cze 12, 2009 19:53

MaReK napisał/a:
Jesli nie stac mnie na dokladne umycie auta, nie myje go wcale ;)


stać mnie na umycie auta.. dla mnie to fajna zabawa.

filo - Pią Cze 12, 2009 22:55

memphisto napisał/a:
stać mnie na umycie auta.. dla mnie to fajna zabawa.


A mi stary kazał płacić rachunki za wodę bo sporo tego idzie...
Jak się wezmę koło południa za mycie/czyszczenie auta to schodzi do wieczora.
Może to tak trochę pedantycznie ale mam tą satysfakcję jak się ludzie oglądają na ulicy za autem (że takie czyste,błyszczące itp...)


Co do ptasich odchodów to mam na dachu plamy-takie jak by wżery w lakierze.
Nie idzie tego usunąć,tak było odkąd kupiłem auto.
Coś się kiedyś usrało i poprzedni właściciel się nie zainteresował.Dostało słońca i pamiątka została.
Byłem ostatnio na myjni automatycznej we Władysławowie pierwszy raz moim R 600.Zajeżdżam na kwaterę,po godzinie schodzę do auta a tam QPA na masce.
Myślałem,że jeszcze świeże to przetarłem ręcznikiem papierowym.
Nie wiem co ten ptak jadł,chyba piach bo porysowałem se maskę.
Ale TEMPO dało radę...

azer - Sob Cze 13, 2009 15:23

co do ptaków, to słyszałem że mewy nad morzem robią największe szkody.
Wżerają te ryby i potem zrzucają miny kwasowe mocno żrące :rotfl:
Lepiej z nimi nie zadzierać

memphisto - Sob Cze 13, 2009 18:47

azer, na szczesci emi bliżej do gór :mrgreen: