Zobacz temat - [R25 1.4 16v 00] Zbieżność - Przy Hamowaniu Ściaga...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4 16v 00] Zbieżność - Przy Hamowaniu Ściaga...

djboo - Sob Cze 13, 2009 16:21
Temat postu: [R25 1.4 16v 00] Zbieżność - Przy Hamowaniu Ściaga...
Witam sciagalo mnie troche w lewo przy jezdzie na wprost wiec wczoraj bylem ustawic zbieznosc i powiedzieli mi ze nie ma regulacji z tylu i nic nie mogą zrobic (moj mechanik to potwierdzil) ustawili przod no i jest poprawa ale przy hamowaniu nieraz sciaga mi na lewo... slyszalem ze to nie zalezy od zbienosci tylko cos z hamulcami - kazali mi je rozlozyc i zlozyc... zobaczymy...
grembi - Sob Cze 13, 2009 16:33

Na takie ściąganie może mieć wpływ nie tylko zbieżność ;] Może masz wykrzywiony jakiś element zawieszenia albo felge. Tak na oko ciężko to sprawdzić najlepiej wybrać się na geometrie pojazdu koszt około 60-80 zl


Pozdro

RAFEK - Sob Cze 13, 2009 18:33

dołączę się do tematu :)
byłem na zbieżności i wszystko ustawili dobrze tylko powiedzieli mi że lewe koło mam wysunięte o nie całe 3 mm do przodu ale nie da się tego regulować i moje pytanie czy to prawda ? może ktoś z was wie

grembi - Sob Cze 13, 2009 18:49

Prawda. U mnie też mechanik to stwierdził ;]
PTE - Sob Cze 13, 2009 21:31

djboo, a siłę hamowania poszczególnych kół sprawdzałeś? Może jeden zacisk łapie mocniej niż drugi.

Co do możliwości regulowania geometrii to rzeczywiście ustawić da się jedynie zbieżność. Ewentualnie można jeszcze kombinować z kątem pochylenia koła zamieniając zwykłe śruby mocujące amortyzatory na mimośrodowe. Niektóre warsztaty potrafią coś takiego zrobić. W poprzednim aucie pomogło mi naprostowanie podwozia na ramie.

djboo - Wto Cze 16, 2009 16:48

PTE, wiesz ja mieszkam w IRL (Dublin) i tak ciezko to wszystko sprawdzic jest... polacy to tu kase zdzieraja a za prze-proszeniem gowno umieja i nie maja sprzetu... a "miejscowi" to slimaki sa :) kumpel mi powiedzial ze wezmie i rozbierze mi te klocki "przeczysci" i zobaczymy...