Zobacz temat - [solved][R400 95-99] "awaria" pokrętła kierunku na
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [solved][R400 95-99] "awaria" pokrętła kierunku na

tetryk - Pon Cze 15, 2009 20:43
Temat postu: [solved][R400 95-99] "awaria" pokrętła kierunku na
Witam !
Orientuje się ktos może co się mogło "spitolić"-próbowałem zmienić kierunek nawiewu,coś przeskoczyło ,strzeliło no i to by było na tyle-zmiana kierunku nawiewu nie działa,przy nogach kierowcy linka jest i klapki nawiewu ruszają się,natomiast pokrętło nie....
Może już ktos to naprawiał i poda jakies praktyczne wskazówki,w co się ewentualnie zaopatrzeć (konsolę środkową już rozbierałem-wymieniałem żarówki-więc z tym nie powinno być problemu)

Paul - Pon Cze 15, 2009 20:46

A przy pokrętle linka się nie wyczepiła ??
tetryk - Pon Cze 15, 2009 20:57

właśnie nie wiem-bo do tego trzeba rozebrać całą konsolę...ale zakładam ten gorszy wariant (coś mi się o uszy obiło że lubi się tam łamac jakiś plastik czy coś-ale nie mogę znaleźć)
w każdym bądż razie dzięki za chęci

sTERYD - Pon Cze 15, 2009 21:28

niestety bez rozkręcenia konsoli sie nie obejdzie... ale cały ten panel pokręteł kupisz ze szrotu za 50-100 plnów więc myślę, że to najprostsze rozwiązanie, żeby 2 razy nie rozkręcać... ;)

jeśli chodzi o to co się mogło zepsuć, to przy pokrętle masz taką małą pseudo zębatkę, która pstryka i jednocześnie przenosi ruch pokrętła na dźwignie linki... najprawdopodobniej ta zapadka , która pstryka (po to, żeby było czuć zmiany położenia pokrętła) się troszkę rozsypała i pewnie gdzieś spręśynka wepchnęła kawałek i blokuje...

tetryk - Pon Cze 15, 2009 21:35

najgorsze jest to że pokrętło sobie "luźno" chodzi...."zaskakuje" w "pozycjach"-ale klapkami nie porusza...
oki dziękuję ,wiem że czeka mnie grzebanie-bez tego niestety się nie obejdzie
p.s.
chyba ostatnio za dużo chwaliłem R za "bezawaryjność" :???:
p.s.
ostatnie pytanko i już Was nie męczę-z anglika taki panel podejdzie ? (jest lustrzanym odbiciem wersji europejskiej)-czy można zamienić miejscami te pokretła ?

sTERYD - Pon Cze 15, 2009 22:28

wydawało mi się, że panel z pokrętłami jest taki sam, jeśli to faktycznie odbicie, to raczej się nie da zmienić, bo lewe pokrętło jest z przełącznikiem, a prawe z linką (w naszej wersji), chyba, że założysz angielskie bebechy do swojego , to powinno dać się zrobić, ewentualnie możesz spróbować przeciągnąć linkę z lewej strony a kostkę z prawej :hm:
chociaż linki to tam są spasowane na centymetry... :/

tetryk - Wto Cze 16, 2009 06:39

problem rozwiązany-przyczyna banalna-spadło "uszko" linki z "dzyndzla" które nią porusza...oczywiście rozbiórka całej konsoli środkowej mnie nie minęła... :sad: przy okazji podciągnąłem sobie ręczny :mrgreen:
dziękuję wszystkim za pomoc i liczę na więcej w temacie
http://forum.roverki.eu/v...p=355526#355526

sniffer1980 - Sro Cze 24, 2009 23:49

a ja troche nie na temat...: zaczęło mi cos słabo świecić pokretło dmuchawy,podjerzewam,ze jedna z zarówek tam musiała się spalić. Wiecie jak ją wyminić i czy muszę sciągnąć całą konsolę środkową,może d się je wymienić przez otwór do radia?
sTERYD - Czw Cze 25, 2009 00:02

wszystko masz opisane tu:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=458
to tylko tak strasznie wygląda, tak na prawdę to w porywach dwie godzinki spokojnej niemęczącej roboty z piwkiem ;)