Zobacz temat - [r200] Jak zlaczyc kabelek :D
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] Jak zlaczyc kabelek :D

b0b3k - Czw Cze 18, 2009 13:49
Temat postu: [r200] Jak zlaczyc kabelek :D
wczoraj mordowałem sie z 5h na kolanach pod kierownicą, przecialem pomaranczowy kabel od centralngo by wpiac do niego tylnie drzwi(siłownik) problem w tym ze tam tylko mozna operowac jedna reka a druga podpierac sie , niestety kable byly naprezone i chyba jeden poszedl 1 cm w gore i nie moge jakos ich zlacczyc , ma ktos jakis sposb ? niedlugo to chyba deske rozdzielcza sciagne albo cos ;)

chyba ze ktos zna pozycje jak sie ulozyc by operowac dwoma rękami :D

voytech - Czw Cze 18, 2009 13:55

Najlepiej byłoby wyjąć fotel i normalnie się uwalić na plecach.
Kabelek musisz dosztukować z innego o podobnym przekroju (ok 10cm żeby nie był naprężony). Jedną ręką to karkołomne zadanie i raczej się dobrze tego zrobić nie da, a fuszerki w instalacji lepiej nie robić. Chyba żeby zastosować jakieś szybkozłączki (można kupić w sklepach elektronicznych, elektrycznych) i ściągacz do izolacji to i jedną ręką od biedy można.

b0b3k - Czw Cze 18, 2009 14:00

a czy trzeba odpinac napinacze pod fotelem albo cos z akumulaotrem - odpinac go ?
voytech - Czw Cze 18, 2009 14:30

Nie wiem czy trzeba. O ile nie są połączone z fotelem to raczej nie. Może ktoś inny się wypowie na ten temat. Mam roverka od niedawna i jeszcze tam nie zaglądałem.
Co do odłączania akumulatora, to wskazane jest zawsze przy pracy z instalacją elektryczną. Tylko wtedy chyba komputer się zresetuje. Po resecie trzeba odpalić i potrzymać go na jałowych obrotach ze 3 minutki, po czym udać się na kilkunastokilometrową trasę bez szaleństw.

b0b3k - Czw Cze 18, 2009 14:35

hmm a jaka zasada odpinania - pierw plus czy minus i przy podlaczaniu z powrotem ?:D na klemach poznam ktory plus ?:) wtedy odepne aku, napinacze pod fotelem kierowcy i jakos moze sprobuje go wyciagnac bedzie wiecej miejsca na roboty pod kolumna kierownicza
Lechos - Czw Cze 18, 2009 14:50

Cytat:
hmm a jaka zasada odpinania - pierw plus czy minus
minus
b0b3k napisał/a:
na klemach poznam ktory plus ?
na aku masz oznaczone + i -
+ ma wieksza kleme

b0b3k - Czw Cze 18, 2009 14:59

i pozniej z powrotem tez plus ? auto zacznie wyć czy coś ?:> fotel sie łatwo wyjmuje od kierowcy?
Lechos - Czw Cze 18, 2009 15:04

aby podlaczyc to najpierw + potem -
na skanie masz co wykrecic aby wytargac fotel

BetJar - Czw Cze 18, 2009 15:10

Odpinasz 1. minus 2. plus podpinasz 1. plus 2. minus.
Pamiętaj: odpinasz aku. na minimum 30 min (z tego co pamiętam).
nast. procedura synchro. pilota
b0b3k napisał/a:
auto zacznie wyć czy coś ?:>

NIe powinno.