Zobacz temat - [R214] Poziom paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Poziom paliwa

Gość - Nie Cze 21, 2009 12:11
Temat postu: [R214] Poziom paliwa
Czy ktoś może wie kiedy jadę na rezerwie? I ile da się na tym przejechać tak pi razy drzwi
kalisz - Nie Cze 21, 2009 12:32

Z mojego doświadczenia wynika, że wskaźnik paliwa w R200, rządzi się niestety swoimi prawami i nie ma mu co ufać :/ Osobiście odradzam jeżdżenie na rezerwie, czyli na tym "syfie", który zbiera się na dnie baku.

Zresztą było już wiele takich tematów (przykładowe):

http://forum.roverki.eu/v...ghlight=rezerwa
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=rezerwa

darek_wp - Pon Cze 22, 2009 09:42

wg instrukcji rezerwa to ok 8l więc bezpieczne jest założyć że max to 50 km
PTE - Pon Cze 22, 2009 10:16

Ja tankuję z dużym wyprzedzeniem wg następującego schematu: miasto - po ok. 350km, trasa - po ok. 450km. Po co czekać do ostatniego momentu i zasysać syf z dna zbiornika oraz pozbawiać pompę chłodzenia?
piotrek200 - Pon Cze 22, 2009 21:53

Witam, zgodzę się z kolegą WRC FAN, że wskaźnik poziomu paliwa rządzi się swoimi prawami:)) ale po roku użytkowania wiem ile jeszcze mogę przejechać. U mnie na przykład jak wskazówka zaczyna wchodzić na czerwone pole to tankując do pełna wchodzi ok. 37l (ok. 400 km po mieście ) czyli powinno być jeszcze ok 13l... jednak także nigdy nie wyjeżdżam całego paliwa z uwagi na ewentualny syf na dnie zbiornika...
kris2828 - Sro Paź 12, 2011 22:02

darek_wp napisał/a:
wg instrukcji rezerwa to ok 8l więc bezpieczne jest założyć że max to 50 km


właśnie to prędzej przeczytałem i dzisiaj się zdziwiłem i to bardzo...

wskazówkę miałem na czerwonym więc zatankowałem dokładnie 9,6l

przejechałem 150km i wskazówka znowu była na początku czerwonego tak jak przed tankowaniem więc sobie myślę na forum pisało ze w rezerwie jest 8l wiec spokojnie 50-100km można przejechać więc sobie myślę pojadę jeszcze sobie tu i tam ...

Dziś chcę jechać patrze że licznik po przejechaniu 25km się nie zmienił dalej jest na początku czerwonego przejechane 150km na 9,6l zostało jeszcze niby 8l rezerwy a na rezerwie przejechane 25km czyli razem 175 chcę odpalać a tu du*a myślę Rover się zje*ał kilka razy odpalam i gaśnie po 2s nie wiem o co chodzi ale mówię spróbuje wlewam z Kanistra 8l wskazówka znacznie się podniosła ponad czerwone odpalam 2-3 razy paliwo doszło i jedzie....

Bialy90 - Czw Paź 13, 2011 11:24

może masz coś nie tak ze wskaźnikiem ja u siebie musze tankowac jak mam tak z 1mm pod czerwona wtedy to mam jakies 2litry w baku. Powiem tak jest takie dobre powiedzenie na temat roverków a brzmi ono tak : ŻEBY WIEDZIEĆ ILE MOŻESZ PRZEJECHAĆ W "SWOIM" ROVERKU NA REZERWIE TO PRZYNAJMNIEJ RAZ BEDZIESZ MUSIAŁ SIĘ PRZEJŚĆ Z KARNISTREM NA STACJE :) wiem to z autopsji :rotfl:
pozdrawiam