Zobacz temat - [400 1.6 benzyna] centralne od strony kierowcy nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [400 1.6 benzyna] centralne od strony kierowcy nie działa

dzielnicow - Czw Cze 25, 2009 19:24
Temat postu: [400 1.6 benzyna] centralne od strony kierowcy nie działa
Witam. Drzwi od kierowcy nie otwierają sie z pilota. trzeba kluczykiem. gdy odpalam z pilota otwieraja sie wszystkie drzwi oprocz kierowcy. co sie dzieje?
kasjopea - Czw Cze 25, 2009 19:37

dzielnicow, uzupełnij dane w nawiasie zgodnie z zasadami Kącika.

Jeśli chodzi o Twój problem - prawdopodobnie kabelki w kostce się poprzecierały. Jak otworzysz drzwi, to koło zawiasu jest kostka, tam posprawdzaj.

seyfer - Czw Cze 25, 2009 20:05

albo siłownik centralnego poszedł :/ Co będzie bardziej prawdopodobne. Przerabiałem ten temat 2 razy z drzwiami pasażera. Można to samemu zregenerować. W siłowniku jest taki aluminiowy bolec co sie wyłamuje. Wstawiłem zamiast niego kawałek śrubki i od kilku miesięcy bez najmniejszych problemów :wink:
fearless - Pią Cze 26, 2009 09:07

Witajdzielnicow, aby wykluczyć kostkę i siłownik, posłuchaj czy siłownik działa podczas zamykania i otwierania z pilota. Przystaw ucho do drzwi i zamknij auto. U mnie tak się stało, że siłownik działa, słychać jego pracę, sygnał na drzwi dociera, tylko rygielek nie pracuje :( Po rozebraniu boczka, wszystko wygląda jak być powinno, nic nie jest ułamane i nic nie jest rozłączone. Do samego siłownika jeszcze się nie dobierałem, ale podejrzewam, że tam w środku coś mogło spaść, ewentualnie ułamać się. Jeśli i u Ciebie słychać pracę siłownika i wszystkie elementy pod boczkiem są prawidłowo połączone, to pewnie masz to samo co ja. Jutro zabieram się za sprawdzenie, jak coś odkryję to opiszę tu.
Pozdrawiam.

seyfer - Pią Cze 26, 2009 10:20

to masz dokładnie to co opisywałem wyżej. Bolec w siłowniku się ułamał :/
w sobotę jak zdążę to postaram sie zrobić druga sztukę jaka mam i najwyżej pstryknę parę fotek ;)

dzielnicow - Sob Cze 27, 2009 15:27

Dzieki panowie. Mam nadzieje ze to mała usterka.

juz uzupelniam dane. pozdrawiam

kasjopea - Sob Cze 27, 2009 15:49

dzielnicow napisał/a:
juz uzupelniam dane
hm, jakoś nie widzę :wink:

[ Dodano: Sob Cze 27, 2009 18:35 ]
:ok2:

Hrabia - Nie Cze 28, 2009 09:26

kasjopea napisał/a:
,
Jeśli chodzi o Twój problem - prawdopodobnie kabelki w kostce się poprzecierały. Jak otworzysz drzwi, to koło zawiasu jest kostka, tam posprawdzaj.


Już byłem bliski zakupu nowego siłownika.
Wypiąłem kostkę... Jezuuuu, jaki tam był brud :szok:
Wyczyściłem i centralny w drzwiach od furmana działa.
Gdybym miał możliwość to już punkt w stronę kasjopea...
I tak WIEEEEEEEEEEELKIEEEEEEEEEEEE DZIĘKI

kasjopea - Nie Cze 28, 2009 10:28

Hrabia, cieszę się, że się udało :ok2:
My całkiem niedawno to przerabialiśmy. Niestety u nas dwa przewody w kostce się przetarły, a że była ona niemożliwie wprost zafajdana jakimś towotem, to trzeba było zrobić rzeźbę i to polutować. Ale działa i ma się dobrze :wink:

Hrabia - Nie Cze 28, 2009 16:04

kasjopea napisał/a:
Hrabia, cieszę się, że się udało :ok2:
My całkiem niedawno to przerabialiśmy. Niestety u nas dwa przewody w kostce się przetarły, a że była ona niemożliwie wprost zafajdana jakimś towotem, to trzeba było zrobić rzeźbę i to polutować. Ale działa i ma się dobrze :wink:


Jeśli kiedyś będę przejeżdżał przez Włocławek to zamiast "pomógł" użyję opcji "kwiatki i czekoladki" :) Lakier przy zamku też dziękuje bo odpocznie od kluczy ;)