Zobacz temat - [R416 1.6kat] Sekwencyjny wtrysk benzyny....?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 1.6kat] Sekwencyjny wtrysk benzyny....?

madzia - Pią Cze 26, 2009 11:26
Temat postu: [R416 1.6kat] Sekwencyjny wtrysk benzyny....?
Witam forumowiczów! Dzwoniłam do warsztatu instalującego gaz i zapytałam o instalację do mojego roverka 416 1,6kat. Pan gazownik powiedział mi, że te silniki nie mają sekwencyjnego wtrysku benzyny (musiałam to sonbie zapisać) tylko jakiś inny i że silnik na gazie nie będzie pracował płynnie na luzie tylko będzie pracował nierówno. W tym zakładzie montują STAG 300 (tak to chyba się nazywa). Co o tym sądzicie? Może inne instalacje są lepsze i nie szarpie... Sama nie wiem. Taką opinię słyszałam w Fugazi w Krakowie. Może są jacyś inni godni polecenia w okolicach Krakowa? Dzięki.
piter34 - Pią Cze 26, 2009 11:28

Hej,

Nie montuj tam, jeśli takie rzeczy opowiadają.

Prawdą jest, że konkretnie Twój ROVERek NIE MA pełnego sekwencyjnego wtrysku benzyny. Jest wtrysk grupowy 2+2, co jednak w żaden sposób nie przeszkadza w prawidłowym montażu i regulacji STAGa 300. :ok:

madzia napisał/a:
Może są jacyś inni godni polecenia w okolicach Krakowa?

Spróbuj tutaj: http://www.gaz.auto.pl/kontakt.htm

madzia - Pią Cze 26, 2009 22:09

ok, bardzo dziękuję, jutro dzwonie i pytam o szczególy. Zastanawiam się ciągle nad tym gazem, ale w sumie teraz wydaję ponad 400 zł miesięcznie na benzynę, więc... A poza tym bardzo lubię swoje autko mruczusia!
darek_wp - Pią Cze 26, 2009 22:31

przyłączę się do opinii kolegi Piter34 - Ci gaziarze nie mają pojęcia co robią
z czystym sumieniem mogę polecić człowieka montującego gaz w bochni
jeśli będziesz zainteresowana to są namiary
mechanika pojazdowa bochnia ul. nowy swiat 70
014 611-72-72
gość może nie jest najtańszy ale ja mam instalację w R416SI i zrobione na niej 200 000 przez 5 lat - praktycznie bezawaryjnie
pozdrawiam

a tak dla informacji instalacja lovato

des - Sob Cze 27, 2009 12:17

W moim Roverku siedzi Stag 300 na podzespołach LandiRenzo i Tomasetto i nie ma najmniejszych problemów. Wszystko działa jak należy. Przejechałem na gazie 35.000 km w ciągu 15 miesięcy i jedyne co wymieniłem to świece. Na prawdę polecam, te silniki bardzo dobrze znoszą instalacje gazową pod warunkiem, że jest dobrze dobrana i założona.