Zobacz temat - [R416] Brak mocy, ledwo rusza na 1-szym biegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Brak mocy, ledwo rusza na 1-szym biegu

r_afal - Czw Lip 02, 2009 22:47
Temat postu: [R416] Brak mocy, ledwo rusza na 1-szym biegu
Problem jaki mnie tym razem spotkał to brak mocy.
Otóż jak ruszam z jedynki, to muszę mu dać dużo gazu bo zgaśnie, z piskiem opon jak kiedyś to mogę tylko pomarzyć, na wyższych biegach jest to samo, no i jak próbuje go wkręcić na obroty to dochodzi tylko do 5500r/min i obroty spadają dopóki trzymam gaz, jak puszczę i wcisnę jeszcze raz to dopiero znowu zaczynają rosnąć.
Wcześniej na gazie strasznie szarpał na niskich obrotach, więc wymieniłem na nowe:
cewkę zapłonową, kopułkę, palec, przewody i świece, po tym przestal szarpać na gazie, ale nadal jest słaby. Filtr powietrza i oleju wymieniony jakiś 1000km temu, filtr paliwa to chyba od nowości w nim siedzi, ale to raczej nie to, bo na gazie jest to samo.
Płyn chłodniczy w normie, olej też, nie grzeje się nawet w korkach.
To co mi przyszło do glowy wymieniłem ale to nic nie daje, czy ma ktoś jakiś pomysł?
Aha no i spalanie w mieście wynosi około 16l/100km, wczesniej bylo dużo dużo niższe. a w trasie 12,5-13 wcześniej było 9,5

krzych - Pią Lip 03, 2009 00:13

Krew go zalewa :?: Sprawdz dawkowanie paliwa :?: :roll:
sTERYD - Pią Lip 03, 2009 01:35

sprawdź ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej, może wtryskiwacze leją i dlatego jest brak mocy i mega spalanie :hm:
r_afal - Pią Lip 03, 2009 09:04

no tak ale na gazie wtryskiwacze są odłączone, wiec nie powinno mieć to chyba znaczenia, no ale mogę to sprawdzić dla spokoju, tylko jak to się robi i czym, albo gdzie?

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 12:54 ]
A jeszcze mnie zastanawia czy po zdjęciu wtyczki z czujnika przy przepustnicy powinno coś się zmienić, bo zdjąłem ją i tak z godzinkę pojeździłem i żadnej różnicy nie ma. Może być ten czujnik uszkodzony?