Zobacz temat - [R75] Linka skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Linka skrzyni biegów

doktordeep - Pon Lip 20, 2009 20:12
Temat postu: [R75] Linka skrzyni biegów
Witam, mam dosyc palacy problem, wiec prosze o pomoc;)
Posypala mi sie linka skrzyni biegow i nie wiem gdzie takowa moge kupic...moze sa jakies zamienniki???
Z gory dzieki za pomoc

staf - Pon Lip 20, 2009 20:41

doktordeep, Zobacz tu. Może ci pomoże.
http://www.autogielda.pl/...i_rover_75.html

Zukowaty - Pon Lip 20, 2009 21:00

z tego co pamiętam to pojedyńcza linka kosztuje chyba coś koło 350zł ale bardziej opłaca się kupić obie razem z kasetą. Gałkę też trzeba wtedy niestety dokupić bo jest inne gniazdo osadzenia. Chba Tomi mi kiedyś wspominał że ma takie coś tylko że na urlop wyjechał. Na żywo oglądałem to w Royal Cars w Berlinie i wyglądało solidnie.
www.tomateam.pl
www.royalcars-berlin.de

Marian_K - Wto Lip 21, 2009 14:37

Teoretycznie są magicy, którzy takie linki naprawiają. Jak to potem chodzi - nie wiem.
Ja zrobiłbym tak jak radzi Zukowaty. Koszt zestawu linek z kasetą to ok 650PLN o ile mnie pamięć nie myli...

Pozdrawiam!

doktordeep - Sro Lip 22, 2009 22:14

dzieki za pomoc Panowie. Regeneracje sobie odpuszcze, a poki co przeczesuje autogielde:) Teraz musze dostac jakikolwiek komplecik, moze byc nawet i uzywany...jak sie nie uda to bede musial szukac szczescia w UK:/
Pozdrawiam!

Zukowaty - Sro Lip 22, 2009 22:32

doktordeep, popytaj ludzi co angliki sprowadzają o jakąś ładna używkę. Może ArtBizar?? Oni mają auta z małymi przebiegami. Minus tego mechanizmu jest taki że może wydawać się dobry ale po ruszeniu tych kulek na skrzyni potrafi sie stara guma pozrywać niestety.
doktordeep - Pon Sie 03, 2009 16:26

Sporo czasu uplynelo, a moj 75 ciagle niesprawny...Znalazlem linki, jednak one dziwnym trafem nie pasowaly. Mialy inne koncoweczki i nie dalo rady tego zamontowac do skrzyni. Odeslalem zabawke, stracilem 50pln na przesylke i co gorsza caly tydzien...Dzisiaj zamowilem nastepne, mysle/mam nadzieje, ze te beda pasowac. Przynajmniej tak wnioskuje po rozmowie ze sprzedajacym. Swoja droga czesto zdarzalo sie, ze linki juz zostaly sprzedane. Czy Wy tez mieliscie kiedys z tym klopoty???
Pozdrawiam!

henryk - Wto Sie 04, 2009 21:59

doktordeep napisał/a:
Czy Wy tez mieliscie kiedys z tym klopoty???
tak, ale jak już wcześniej napisano opcje są dwie:
- zamawiasz kasetę z linkami i wiesz, że pasują (może się zdarzyć, że lewarek trzeba wymienić - jest w komplecie z kasetą)
- oddajesz skrzynkę z linkami do zaprawienia - są takie warsztaty, które robią to zawodowo
W mojej okolicy nie ma takiego warsztatu, to zamawiałem kasetę kompletną z ArtBizar.
Nie zamawiaj samych linek. O regeneracji mechanik też mówił, że trzeba wysłać całą kasetę, tak aby regenerujący mógł odtworzyć oryginalną długość.
P.S. teraz zobaczyłem, że jesteś z Katowic. Na Śląsku jest wiele ciekawych i profesjonalnych warsztatów. Jak znasz dobrego mechanika, to będzie wiedział co i gdzie. Moje wahacze były regenerowane w Piekarach Śl. Powodzenia