Zobacz temat - [R 400 95 r] obrotomierz raz działa raz nie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 400 95 r] obrotomierz raz działa raz nie

makupl - Czw Lip 23, 2009 14:08
Temat postu: [R 400 95 r] obrotomierz raz działa raz nie
Witam!!!
Mam problem z obrotomierzem ,raz działa raz nie jak usunąć ten problem samemu??? Co właśnie może być przyczyną ze tak się dzieje jeśli to ważne dodam ,że nie mam IM w aucie.


Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

arcx - Czw Lip 23, 2009 18:33

sprawdź podłączenie minusowej klemy i kabla masowego. Kiedyś mi kabel od masy nie przylegał dobrze i dokładnie tak się działo.
makupl - Sob Lip 25, 2009 19:37

Sprawdziłem kable ok myślę ,że to jakiś przekaźnik tylko króry to od obrotomierza??

Wyczytałem,że trzeba przeczyścić przepustnice i silniczek krokowy tylko gdzie się to znajduje??? :mrgreen:

SeevS - Sob Lip 25, 2009 19:43

Jeśli masz problemy z obrotomierzem pewnie wina impulsatora... wpisz w szukaj impulsator i na pewno znajdziesz informację na temat tego. Tematy na temat chyba nigdy się nie skończą ;)
Lechos - Sob Lip 25, 2009 19:54

SeevS napisał/a:
Jeśli masz problemy z obrotomierzem pewnie wina impulsatora
impulsator nie ma nic wspolnego z obrotomierzem a jedynie z predkosciomierzem

[ Dodano: Sob Lip 25, 2009 19:59 ]
makupl napisał/a:
Wyczytałem,że trzeba przeczyścić przepustnice i silniczek krokowy tylko gdzie się to znajduje??? :mrgreen:
masz na focie.
Tylko, ze czyszczenie nie rozwiaze problemu zlej pracy obrotomierza.

fearless - Sob Lip 25, 2009 22:16

makupl napisał/a:
Co właśnie może być przyczyną ze tak się dzieje

Zaśniedziała ścieżka, nie łączące styki na panelu licznika. Walnij dłonią w deskę rozdzielczą i zobacz czy obrotomierz zadziała (najczęściej pomaga mocne kilkukrotne uderzenie w deskę po stronie obrotomierza) jeśli wskazówka zacznie działać, wykręć licznik i popraw zimne luty oraz popsikaj WD40.
SeevS napisał/a:
eśli masz problemy z obrotomierzem pewnie wina impulsatora...

Tak jak napisał kolega Lechos, impulsator jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie za prędkościomierz.
makupl napisał/a:
Wyczytałem,że trzeba przeczyścić przepustnice i silniczek krokowy tylko gdzie się to znajduje??? :mrgreen:
nie rozumiem co może mieć wspólnego zespół przepustnicy z obrotomierzem ?? ??