Zobacz temat - [R420D 2,0 96r]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420D 2,0 96r]

rispect - Czw Lip 30, 2009 20:41
Temat postu: [R420D 2,0 96r]
Witam forumowiczów, niedawno stałem się posiadaczem Rovera 420D z 96r, może to zabrzmi śmiesznie ale nie orientuję się jaka jest pojemność zbiornika paliwa w tym modelu a co ważniejsze mam taki oto problem:

Na desce rozdzielczej znajduje się wskaźnik poziomu paliwa, górna kreska zbiornik pełny, środkowa 1/2 i dolna pusty? Co oznacza takie "O" pod tą dolną kreską, czy odległość od tej właśnie dolnej kreski to tego "O" jest to rezerwa ? Nie lubię jeździć na pustym baku ale czasem w trasie zdarza się sytuacja ze jedzie się na rezerwie. Przeszukałem rave do tego modelu ale nie znalazłem odpowiedzi:/

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

staf - Czw Lip 30, 2009 20:52

55litrów
Poniżej zera to rezerwa. Ja też unikam jazdy na "oparach".

Lechos - Czw Lip 30, 2009 20:55

Zbiornik tak jak kolega staf, napisal ma pojemnosc 55 litrow. Co do rezerwy to podejrzewam, ze jest podobnie jak w benzyniaku i zaczyna sie (lamka kontrolna) gdy wskazowka znajduje sie ponizej dolnej kreski.
rispect - Czw Lip 30, 2009 22:01

Niby lampka powinna zaświecić jak zostanie 8litrów ale nie chciałem ryzykować, zbliżało się do tej ostatniej kreski to tankowałem bo szkoda zapowietrzyć pompę , nie wiedziałem tylko, że to "o" pod ta kreseczka to właśnie rezerwa heh, za dużo mi zostało przyzwyczajeń z audi 80, ( tam jak się kreseczka kończyła to albo zalać albo pchać, że już o mrugającej lampeczce rezerwy nie wspomnę :D ) rip nad jej zezłomowanymi resztkami.

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam !

staf - Czw Lip 30, 2009 22:04

NIe zapomnij o opcji pomógł :mrgreen: