Zobacz temat - [416Si 98] Spadł przewód WN-teraz gaśnie na wolnych obrotach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416Si 98] Spadł przewód WN-teraz gaśnie na wolnych obrotach

arcx - Pią Sie 07, 2009 20:06
Temat postu: [416Si 98] Spadł przewód WN-teraz gaśnie na wolnych obrotach
Witam

problem jak w temacie a teraz wszystko chronologicznie:

-odpaliłem samochód, włączyłem klime
-włączyłem światła i klima przygasła (nigdy się to nie zdarzało)
-w czasie jazdy grał raz lewy zestaw głośników a raz prawy
-przestał pracować na jeden cylinder
-podniosłem maskę i jeden przewód wysokiego napięcia spadł z kopułki rozdzielacza
-założyłem go
-samochód jechać jedzie ale pyrka, bez dodawania gazu wpada w trzęsawicę i gaśnie

proszę serdecznie o pomoc - o 3 rano miałem wyjechać na zasłużony urlop :(

praktis - Pią Sie 07, 2009 21:21

Sprawdź klemy akumulatora, przewody masowe, bezpieczniki.
arcx - Pią Sie 07, 2009 21:28

klemy sprawdzone i zabezpieczone, bezpieczniki ok :) uprzedzając:
-zdjąłem kopułkę, wyczyściłem ją, wyczyściłem palec i przewody, wszystkie łączenia i styki elektryczne potraktowałem ISOL`em


po mojemu to są dwa niezależne problemy:

1. przygasające głośniki i klima - brak ładowania
2. na wolnych obrotach się gasi - po spadnięciu kabla cewka lub kopułka dostała przebicia

co wy na to?

greg_szczytno - Sob Sie 08, 2009 21:03

Stawiam na kopułkę i palec - takie zatrzęsienia to z jej winy - u mnie takie były objawy i po ok 30 km staną. Jakby cewka padła nie ruszyłbyś auta.
blue827 - Sob Sie 08, 2009 21:09

arcx napisał/a:
uprzedzając:
-zdjąłem kopułkę, wyczyściłem ją, wyczyściłem palec i przewody, wszystkie łączenia i styki elektryczne potraktowałem ISOL`em


tak na wszelki wypadek napiszę, że styki w kopółce powinny być suche i odtłuszczone, najlepiej sprayem do tarcz hamulcowych. Jeśli spryska się je silikonem dielektrycznym to efekt będzie taki że iskra będzie bardzo słaba, koloru czerwonego, już to kiedyś przerabiałem.