Zobacz temat - [R416] Opis kabli do radia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Opis kabli do radia

kub4 - Pon Sie 10, 2009 14:03
Temat postu: [R416] Opis kabli do radia
Witam.
Mam taki problem. Chciałem wymienić radio w aucie po wyjęciu starego okazało się, że na końcu kabli nie ma kostki fabrycznej tylko jest ucięta i kable do kostek iso są podłącz one przez zwykłą kostkę do łączenia kabli(taka jakiej używa się w elektryce ). Przy wyjmowaniu radia część kabli po wypadało. I teraz nie wiem jak je podłączyć. Czy ktoś mógł mi podać za co odpowiada dany kolor kabla. I jak podłączyć kable od zasilania albo zegar też działał bo po tej całej akcji nie działa. Poza tym przy próbach podłączania radia po każdym wyłączeniu silnik zegar się restartował i radio też proszę o pomoc.

Brt - Pon Sie 10, 2009 14:25

kub4, wszystkie schematy dotyczace Twojego auta znajdziesz w instrukcj serwisowej RAVE:
faq.roverki.pl --> pytanie 5 :ok: (500MB ale warto)

staf - Pon Sie 10, 2009 17:43

kub4, Znalazłem coś takiego. Może coś ci podpasuje.
http://elektron.pol.lubli...4/kable/oem.htm

kasjopea - Pon Sie 10, 2009 17:46

staf, w rave tak jak Brt, napisał są wszystkie schematy dotyczące dokładnie tego modelu :roll:
kub4 - Sro Sie 12, 2009 18:01

Brt, dzięki za pomoc znalazłem schemat. I wszystko podłączyłem. ;]
papryk - Sro Sie 12, 2009 22:12

Witam mam podobny problem... kostki sa podlaczone niby prawidlowo ale podlaczylem nowe radio i nie ma ono pamieci przy kazdym wylaczeniu stacyjki wszystko musze ustawiac od nowa :???: Kub4 mam prosbe wrzuc linka z tym shcematem moze zdolam to naprawic
kasjopea - Sro Sie 12, 2009 22:17

papryk, pobierz sobie rave tutaj http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30
Na pewno Ci się przyda, nie tylko do rozwiązania problemu z radiem.

kub4 - Sro Sie 12, 2009 22:44

kub4, Schemat znalazłem w Rave. A co do kasującej się pamięci, sprawdź bezpieczniki pod maską są w czarnej skrzynce nad akumulatorem. Tam jest jeden bezpiecznik od radia i zegara.
darek_wp - Czw Sie 13, 2009 11:17

papryk napisał/a:
Witam mam podobny problem... kostki sa podlaczone niby prawidlowo ale podlaczylem nowe radio i nie ma ono pamieci przy kazdym wylaczeniu stacyjki wszystko musze ustawiac od nowa :???: Kub4 mam prosbe wrzuc linka z tym shcematem moze zdolam to naprawic


są trzy przewody do zasilania radia - czarny - oczywiście masa, zółty - pojawia się na nim zasilanie po przekręceniu stacyjki i biało niebieski - zasilanie na stałe - do niego musi być podłączona pamięć radia inaczej będzie się kasować